רק בריאות
כי התחיל שבוע חדש

Rossay

New member
שאלה על אאג

עשינו לקטן בדיקת שמיעה, עקב עיכוב בדיבור,
נמצאה ירידה בינונית עקב נוזלים
רציתי לקבל המלצה על רופא אאג באזור ראשון-נס-ציונה-רחובות (של הכללית), כרגע קבעתי לראשון הפנוי אבל אשמח להמלצות
ועוד שאלה של הורים לחוצים, ישר מנתחים? במה זה תלוי?

kramerkaren

New member
ממש לא ישר מנתחים

קודם מנסים לייבש את הנוזלים. מחכים פרק זמן לראות אם זה משהו של כל הזמן או מתנדנד, מנסים תרופות ייבוש שונות, את יכולה להוריד מוצרי חלב לראות אם זה עושה הבדל.
רק אחרי תקופה או אחרי X דלקות בפרק זמן מסויים, נותנים המלצה לניתוח.

Rossay

New member
תודה על התשובה

קצת הרגעת אותי, הבעיה והשאלה היא, אם זה מה שמפריע לעיכוב בדיבור, האם הזמן הזה שצריך לחכות לא יפגע?
האם אפשר להתחיל במקביל תהליך (לא בטוחה איזה תהליך בכלל) של בדיקת וטיפול בשפה?
או שלא צריך להלחץ ולעשות כל דבר בשלב שלו,
יש לי נטייה למרוח דברים, הוא היה צריך לעשות את הבדיקה הזו לפני חצי שנה, ועכשיו אני מרגישה אשמה על המצב.

kramerkaren

New member
עונה

תראי, שפה צריך לטפל בהקדם. בכל מקרה שום דבר דרך הקופות לא קורה עכשיו ומיד וחשוב להיכנס לתהליך. לפנות להתפתחות הילד, לקבל הפניה לאבחון וטיפול של קלינאית תקשורת. אם יש לכם אפשרות לעמוד בזה כלכלית - הייתי מחפשת קלינאית תקשורת פרטית שעובדת עם הקופה שלכם, מתחילה את התהליך איתה תוך שאיפה לקבל החזרים בעתיד.
אין ספק ששפה עדיף כמה שיותר מוקדם, מצד שני - לא הייתי ממהרת לנתח ילד בלי לנסות אסטרטגיות חליפיות קודם.

Rossay

New member
שוב תודה

אני אבקש הפנייה, אראה גם מה יגיד אאג ונמשיך משם

קוקידו

New member
לא ישר מנתחים

אבל .. אם יש עיכוב בדיבור ונוזלים באוזניים אז באופן אישי לא הייתי מורחת את הזמן חצי שנה
אנחנו היינו מטופלים מגיל 10 חודשים אצל א.א.ג ובסוף אחרי כמה וכמה נסיונות לייבש נוזלים ולהמנע מניתוח הם עברו בגיל 3 וחצי והשיפור היה מדהים

תגשו לרופא ותקבלו חו"ד ותראו איך אתם מתקדמים

p o o p i

New member
אנחנו התנגדנו לניתוח

ירדן סבלה מדלקות אזוניים חוזרות ונשנות.
היו לה נוזלים באזניים והרופא המליץ על ניתוח כפתורים- התנגדתי.
לדעתי היא גם לא שמעה ממש טוב( הגננת אמרה שנראה לה שהיא לא שומעת טוב)
חיכינו לקיץ ובקיץ הדלקות עברו וזהו....

סו ורד

New member
מוזר שרופא ייעץ לכם ללכת לניתוח

אחרי חורף אחד של דלקות, בלי בדיקת שמיעה מסודרת, ועוד אחת...

נשמע שידו הייתה קלה על ההדק בלשון המעטה

p o o p i

New member
נכון. גם אני חשבתי ככה

נכון, הילדה כל שני וחמישי סבלה מדלקת אזניים, אבל זה לא היה משהו חריף עם חום ובכי נוראי- זה היה כמעט כרוני.
בהתחלה גם דחפו לה אנטיביוטיקה כל פעם, לאחר מכן גיליתי שאם אני לא נותנת אנטיביוטיקה זה עובר בלי בדיוק כמו שעובר עם.
מצאתי גם קשר בין נזלת ודלקת באוזן- כל פעם שהיא הייתה מנוזלת הייתה לה דלקת באוזן.
החלטתי לחכות לקיץ ומזל שזה עבר

זה נכון

משהו בתעלה של האוזן לא מספיק מפותח או גדול (לא בטוחה הסבר) וכל פעם שיש נזלת יש להם דלקות

נאגטס

New member
אני איתך באותה סירה

אבל אצלנו גם ברור שהיא צריכה ניתוח להוצאת שקד שלישי (נזלת כרונית, נחירות, נשימה כבדה ואחות גדולה עם סיפור דומה שעברה ניתוח כזה ואיכות החיים והשינה שלה השתפרו פלאים).

אחרי רופא א.א.ג של הקופה, שבדק ואישר שיש מים באוזניים ונתן את ההפניה למכון השמיעה (+ בדיקה שניה במכון שמיעה נוסף ליתר ביטחון), קבעתי תור לד"ר דירוא שניתח את הגדולה. נלך אליו להתייעצות.
הילדה בת 2.5, לא מתכוונת להמתין עם זה יותר מדי. עיכוב בדיבור זה משהו מהותי, וגם מבחינת איכות החיים שלה, נראה לי הכרחי.
מאמינה גדולה ברפואה אלטרנטיבית, לא בעניין הזה, ואצלנו הורדה של מוצרי חלב לא שינתה יותר מדי...

מציעה לך לנסות את השיטות המקובלות - גם אם זה להמתין שהמים יתייבשו, אבל במקביל לקבוע תור לקבל חוו"ד נוספת, ממילא לדברים האלו יש זמן המתנה (בין אם זה לניתוח או להתייעצות מומחה).

dudusch

New member
לא כתבת מה גיל הילד, וזה יחסית משמעותי

בעת המלצה על ניתוח (ממליצים לדחות את גיל הניתוח).
באופן כללי, גם אם רופא ימליץ חד משמעית על ניתוח, את זכאית להתייעצות עם רופא מומחה (לפי הביטוח שלך).
ינסו קודם שיטות אחרות לייבוש הנוזלים, וינסו כל עוד אין חשש לנזק בלתי הפיך לתעלה ולשמיעה. אני יכול לאמר לך שרופא הא.א.ג. שהיה לנו סיפר גם על מקרים שהנושא עבר, וגם על מקרים לא עלינו שנגרם נזק למבנה האוזן ופגיעה תמידית לשמיעה מאחר ולא טיפלו בבעיית הנוזלים בזמן.

יש תרופות וטכניקות שונות (גם רפואה משלימה) לייבוש הנוזלים. תהיו במעקב צמוד אצל א.א.ג. כדי לראות שאין חזרה של הנוזלים. יש גם טיפולים מניעתיים לנושא. התחילו לברר בנושא, ושימרו על ראש פתוח.

מכת שלשולים והקאות

עשרה מהגן חולים עם הקאות ושלשולים מטורפים. חשד לדיזנטריה מחכים לתוצאות מהתרבית. למישהו היה????????

מסתערת

New member
כן

אזניל פתר את הבעיה תוך כמה שעות.
לצערי לקח לנו 6 ימים עד שאבחנו שזאת דיזנטריה. מהרגע שהחלפנו אנטיביוטיקה לאזניל, באמת, שעתים אחכ כבר ראו שיפור מטורף.

p o o p i

New member
כן, היה - הייתי חודש אחרי לידה

הגדולה( אז שנתיים) חטפה את זה בגן- שלשולים נוראים, חום גבוה- ראיתי שהיא מעוכה וזה לא התאים לה... הלכנו לרופא- התעקשתי על תרבית.
אחרי כמה ימים הגיעה התשובה- שיגלה סוני ( דיזינטריה) אבל היא כבר הייתה יחסית בסדר אז לא נתתי אנטיביוטיקה.
אחרי יום בעלי ואני חלינו- זה היה נורא- היומיים הראשונים זוועתיים- התייבש לי החלב( כי התייבשתי לגמרי) היה ממש רע, בקושי תפקדתי וממש פחדתי שהתינוקת תדבק( בסוף לא נדבקה
)

anna70

New member
צריכה עזרה קצת דחופה בבקשה - התקף שיעול

שלום,

בתי בת הכמעט 4 בהתקף שיעול כבר מעל שעה.

הבוקר היינו אצל רופאת הילדים, יש לה חום כ-38, ולפי הרופאה ביצעתי אינהלציה עם 2מ"ל בודיקורט ומי מלח.

ובכל זאת אני לא מצליחה להרגיע את התקפת השיעול שלה....
האם יש לכן איזה רעיון להרגעת התקף שיעול ?

השיעול נשמע יבש... אבל אני רואה שיש לה מעט ליחה...
בבקשה , אשמח לכל הצעה.

תודה!

Rossay

New member
אין לי עצה אבל

מקווה שתרגיש טוב
אולי שווה להתייעף עם מוקד אחיות בטלפון
ואולי אמבטיה עם אדים חמים

kramerkaren

New member
אני מאד סובלת מזה

אני גם מציעה אמבטיה חמה עם אדים.
שתיה של מים קרים בשלוקים קטנים.
לי תמיד עוזר סטרפסיל, זה מרגיע את הגרון (צריך לבדוק אם מותר לילדים או לא). אם לא אז מים פושרים עם דבש?

מסכנה. זו תחושה נוראית. וכואבת.

למעלה