רקדנית בטן כמקצוע

Ruth232

New member
רקדנית בטן כמקצוע

אני חדשה פה,נעים להכיר
אני אספר קצת עליי אני עולה מצרפת,בת 26,עליתי ליפני 5 שנים,משתקמת יפה בארץ,עדיין עם קושי קל בדיבור לצערי
אני עוסקת כרקדנית בטן,כבר 3 שנים,מקצוע שלמעשה גיליתי שאני טובה בזה,אחותי שגם עלתה איתי משחה אותי לעסק וביחד עם כמה בנות הקמנו חבורה קטנה של רקדניות.חשוב לי לציין שבאמת שניסיתי להשתלב בארץ,עבדתי כמלצרית אבל כמו שציינתי היה לי קושי בדיבור ואנשים לא הבינו אותי ופיטרו אותי,ואז עברתי למקצוע הזה מקצוע שאני מאוד אוהבת לעסוק בו ומרוויחה לא רע

אני בזוגיות עם בחור מדהים כבר כמעט שנה לו אין בעיה עם המקצוע אבל לצערי להורים שלו יש בעיה גדולה,הם טוענים שזה לא מקצוע מכבד ולא מבינים איך הבן שלהם מסכים לזה,בכללי הם לא ממש מכבדים אותי ואוהבים אותי.
אני מתחילה לחשוב בכנות אפילו על חתונה,אבל זה ממש קשה לי עם זה שההורים שלו לא מכבדים אותי ואת המקצוע שלי,וממה שהבנתי מבן זוגי הם אפילו רוצים שהוא יעזוב אותי

אני לא מדברת הרבה על המקצוע שלי עם אנשים יש כאלה שמשוים את המקצוע הזה לחשפנית,וזה ממש לא ככהקראתי הרבה על רקדניות בטן בישראל ועל דעות של אנשים,דעות שהלכות לכאן ולכאן.
סתם באתי להוציא כאן עצבים כמו שאומרים חחח
אבל אני מתחילה לחשוב אולי באמת לפנות לכיוון אחר,למרות שעדיין אני חושבת שיהיה לי קשה עם הלימודים כאן
אשמח לעצות,ערב טוב

דנהZ

New member
שאלה לי אליך

אם היית עובדת בעבודה אחרת (שלדעת רוב הציבור מכובדת), והוריו לא היו אוהבים אותך מסיבות אחרות וחושבים שהוא צריך לעזוב אותך, מה היית עושה?

אני חושבת שיש פה שתי נקודות שונות:
האחד היחס עם הוריו של בן זוגך- ושם הוא צריך לקבוע את הגבולות. ותוהה האם יחסם אליך הוא רק בגלל המקצוע שלך, או שיש להם סיבות נוספות. ואת לא הנערה הראשונה שהורי בן זוגה לא אוהבים אותה ורוצים שיפרדו.
והנושא השני הוא המקצוע- אם את עובדת בריקודי בטן כי את אוהבת וטוב לך, אשרייך. אבל נשמע לי שאת לא שלמה עם העבודה - אפילו נשמע שאת מתביישת בה. אז אם את עובדת כרקדנית בטן בגלל החשש מלימודים אני חושבת שעלייך כן לבדוק גם תחומים אחרים.

Ruth232

New member
תשובה

תודה על התגובה

אם זה היה סיבה אחרת,אני הייתי מנסה להישאר איתו,זה גם מה שאני רוצה כרגע
אבל אני לא יודעת לאיזה מצב זה יגיע,אני לא רוצה לחיות בידיעה שאולי הם ינתקו איתו קשר בגלל שהוא בחר בי(לא שניראה לי שזה יקרה) או לחיות בחוסר נעימות

אני לא יודעת מה השאיפות שלי.אני אוהבת לרקוד,ריקודי בטן או לא זה לא כזה משנה לי,אני לא מייחסת לזה חשיבות גדולה כל כך,אבל אני כרגע נהנת מזה ולצערי לא רואה ממש תחומי עניין אחרים שאני יכולה לפנות אליהם

דנהZ

New member
תני לבן זוגך לבחור מה נכון עבורו

הוא בחר בך, מבחינתו נשמע שמכבד אותך ואת מה שאת עושה.
ולגבי הוריו, המקצוע שלך הוא סיבה אחת אבל כמו שכלות רבות יודעות יכולות להיות גם המון סיבות אחרות לניתוק הקשר. אם התפיסה והדפוס האלה הם של הוריו הם עלולים לקרות גם מסיבות אחרות, ואז תהיי מתוסכלת כי וויתרת על מקצוע שרצית ועדיין הניתוק התרחש.
אולי עם הזמן ילמדו להעריך אותך על מי שאת, ולקבל את זה שאתם ביחד, ואולי לא. אבל את צריכה להיות שלמה עם עצמך ועם בחירותיך. ולא יכולה לקחת אחריות על בחירותיהם.

La Milagrosa

New member
גם בעיניי רקדנית בטן זה לא מכובד

ובעולם הערבי, מאיפה שהריקוד הזה בא, רקדניות בטן הן נשים זולות ולא מכובדות ושאף אחד לא יספר לך סיפורים. גם אם הן מוזמנות לרקוד לפני מלך מרוקו, וגםפ כשהן מרויחות מיליונים. אף גבר נורמלי לא יהיה גאה בזה שהבת שלו רוקדת חצי ערומה לפני גברים חרמנים.
חוץ מזה את אשכרה חושבת שזה מקצוע? מה תעשי בגיל 50, את חושבת שמישהו יזמין רקדנית בטן בגיל הזה?

אשבל1

New member
אולי תבדקי אפשרויות ללמוד להיות מורה לריקודי בטן

כך תוכלי להמשיך לרקוד כל עוד יתאים לך , (מתארת לעצמי שזה לא מתאים לרקוד כתהיי בהריון למשל, אוכ שתתבגרי) וללמד זה תמיד מכובד :)

בנוגע לבן הזוג זה בינך לבינו לדעתי.

Ruth232

New member
מורה זאת אפשרות טובה

קצת קשה לי עם ההרגשה הזאת זה דחייה ע"י ההורים שלו כי זה לא נעים,אני מקווה שאצליח להתחבר אליהם בדרכים אחרות
מורה לריקודים,ולא חייב דווקא בטן זאת אפשרות טובה,אבל זה בעייתי כי צריך בעיקר הרבה וותק וניסיון מה שאין לי כרגע.
היריון זה אכן בעייתי אבל מהיכרות שלי עם כמה רקדניות שמגיעות כבר לגיל ה40 עם ילדים,תזונה נכונה ובעיקר אימונים מחזירים את המשקל ואת יכולת הגמישות תוך כמה חודשים

ללה מיגרוסה:לא רציתי להגיב לתגובה שלך,אבל אני חייבת
אני מכבדת את הדעה שלך,רק חבל לי שאת חושבת ככה
הריקוד הזה נפוץ בעולם הערבי אבל הוא נפוץ בהרבה מקומות אחרים,רק שתדעי שיש הרבה מאוד רקדניות מאזור מיזרח אירופה וגם בצרפת היו המון רקדניות.
אני מודה שאחותי משכה אותי לזה אחרי שלא ממש הצלחתי להסתגל לפה,ואולי הייתי צריכה אז לפנות למקום אחר.קודם כל זה ממש לא לרקוד חצי ערומה מול גברים חרמנים,זה לא מועדון חשפנות,התלבושות לא כוללות מחשופים גדולים או שכל חלק הרגליים יהיו חשופות,אז רואים קצת בטן חשופה,אז מה?אני לא רואה הבדל בין זה לבין ללכת לים בבגד ים,ותתפלאי גם בגיל 50 יש רקדניות ששומרות על גוף נפלא שמאפשר לרקוד.הלוואי והייתי יכולה להזמין אותך להופעה בשביל להראות לך שאת טועה

תודה על העצות

ריקוד בטן

נשמע שאת לא מתביישת במקצוע שלך (וזה בסדר גמור)
ומה שאת מחפשת זה חיזוקים חיוביים שמה שאת עובדת בו זה בסדר,
&nbsp
שמעי בישראל שלא כמו בצפון אמריקה
תמיד יהיו אנשים שיסתייגו מרקדניות בטן, ושמיצו אותן, יחשבו שזה חשפנות או יותר גרוע..
&nbsp
את עלית לארץ בגיל מאוחר, לא פלא שיש לך בעיות עם השפה,
אם תרצי לאט לאט את תשפרי את השפה!
&nbsp
ובקשר למדריכת\מורת ריקודי בטן
אז במכללת וינגייט תנאי קבלה זה 3 שנות ריקוד בטן, כך שאת עונה על הקרטריונים (לא יודעת אם מותר לי להביא לינק..)
&nbsp
לדעתי זה מפתה וכסף טוב לרקוד ריקוד בטן, זה בהחלט לא משכורת של מלצרות
אבל אם בחרת לגור בישראל, אנשים רובם לעולם לא יקבלו אותך כרקדנית בטן... ויהיו עליך סטיגמות.
&nbsp
מה שהכי כדאי לעשות זה להיות מדריכת ריקודי בטן, לנשים בלבד, במועדוני כושר
במתנ'סים
לתת שיעורים פרטיים לנשים וללמד אותן לרקוד,
&nbsp
אם יש לך כישרון תנועתי אז תלמדי גם ריקודי אירובי וגם סלסה וכו -כמה שיותר תעודות יקנו לך אפשרויות רבות יותר בלהשתלב במעגל התעסוקתי..
&nbsp
ובקשר לעברית, בארץ סבלניים לזה, אנשים אוהבים לעזור, אל תפחדי לשגות ולטעות! תרשמי לקורס הדרכה ותהיי מדריכה
&nbsp
בהצלחה!

ריקודים זה דבר נפלא...

אני מניחה שאת מאוד אוהבת לרקוד ריקודי בטן ולהופיע מול קהל ולעסוק בתחום...
אבל אני אישית חושבת שלחשוף את חצי גופך מול כולם, ביניהם הרבה מיני גברים, זה די זול.
זה לא לכבד את עצמך...
אם נגיד את טיפוס שלא אכפת לו ממה שאנשים חושבים עלייך ואת שמה קצוץ... אז תמשיכי... אבל לפי מה שלי נראה, די אכפת לך ממה שאנשים חושבים ודי אכפת לך ממה שהוריו של בן זוגך חושבים...

אני אישית חושבת שזה שאנחנו אוהבים דברים מסויימים בחיים זה לא אומר שאנחנו צריכים ללכת עליהם בכל מחיר... זה לא חובה לעשות בחיים כל מה שאנחנו אוהבים...

וחוץ מזה, את גם לא חייבת לוותר על הריקודים... פשוט תרקדי מול בן זוגך ואולי גם מול משפחתך בפרטיות... את לא חייבת לעסוק בזה כמקצוע לחיים...

אם את אוהבת לרקוד יש היום כל כך הרבה סגנונות ריקוד שאת יכולה לבחור בהם... העולם הזה מציע כל כך הרבה אפשרויות בכל תחום בחיים וזה היופי בעולם הזה...

ניתנה הזכות לילדים הקטנים לבחור במה שהם רוצים מבלי לחשוב על התוצאות של מעשיהם או בחירתם... אך אנחנו כאנשים בוגרים צריכים לעשות את הבחירות שלנו בחיים לא רק על פי מה שמתאים לנו אלא אנחנו צריכים להסתכל על כל מה שמסביב ואז להחליט על איזה דרך אנחנו בוחרים לנו בחיים.

אם מאוד חשוב לך באמפתיה ובאהבה ובקבלה של ההורים של בן זוגך אז תשקלי טוב טוב איך את ממשיכה הלאה...

זה לא כאילו הם לא רוצים אותך כי את מעדה מסויימת או שיש לך צבע שיער מסויים לא לטעמם.. מדובר פה במשהו עקרוני.

למעלה