רציתי לשאול ולהתייעץ

יוסף1948

New member
אכן הבעיה שלך -עקרונית

שוב - עצם ההבנה שזו בעיה שלך - היא חשובה וקריטית להתמודדות - אני מרשה לעצמי להשיא עצות כי אני עובר את אותם מצבים כעת - עם אהבתי הנוספת זה זמן מה ןעם אישתי בזמו האחרון מה לעשות למרות התפסיה העקרונית - הקנאה מתעוררת. חשוב לאפיין אותה - האם מדובר בקנאה הראשונית הבסיסית - ה- לא נעים לומר -הרכושנית - שלא רוצה לחלוק - או שיחד אתה מתעורר גם חשש לאובדן- חרדת נטישה - שמא רגשות יחליפו מקום וחשיבות . כל אחד מהסוגים דורש התמודדות אחרת . לגבי הקנאה הראשונית - אולי יקל לדעת פחות - בהסכמה הדדית משהו מחדוות היחד והתחלקות יאבד וזה חבל- אבל הקנאה תגורה פחות - ויקל לשאת . לגבי חרדת הנטישה- בירור ושיחה עם בן הזוג- נתוח ודיון בנקודות החזקות של הזוגיות מקל - לא פותר . יש להבין שרגשות אלו יהיו ולא יעלמו לחלוטין- כמו שהיינו רוצים צריך לשלב אותם בחיים ולא לתת להם לשלוט בנו - קל להגיד. בשלבים מסויימים נעזרתי בעזרה מקצועית - לעזר בנהול המחשבות. עצה מאוד מועילה - לא להאבק במחשבות- הניסיון להגיד לעצמך- עכשיו אני לא חושב על זה יותר נדון לכשלון הדרך הנכונה לניסיוני הוא לתת למחשבות לזרם - לעבר הלאה - אפילו להשתמש בדימוי של מיכל גדול לצד הגוף שהמחשבות זורמות אליו . טוב גם לכתב - כמו שאתה יודע ופעולת השליחה SEND ממש משחררת . לנו מאד טוב הכתיבה ההדדית למרות שאנחנו נפגשים בבית

התגובה שלך עוררה אצלי שרעפים...

וגיליתי להפתעתי שחלק נכבד מהקנאה הוא... קנאה במעט המאמץ הנדרש ממנה !!! רגע, רגע, אני מסביר עיקר הקנאה היא "למה היא מצליחה ואני לא ? למה לה כל כך קל למצוא פוטנציאלים ולי קשה ?" התחושה, שכל שהיא צריכה לעשות זה לנקוש באצבעותיה (היפות והמטופחות...) וזה קורה, ואני מרגיש (הרגשה סובייקטיבית מטופשת) שאני צריך לעבוד כדי לייצר הזדמנויות... Life is a bitch !! נו, מה לעשות...

יוסף1948

New member
נו- אם זו כל הבעיה - שמח שעזרתי לך להבין

אם זו הבעיה - אתה לבד מבין שזה לא רציני - וילדותי למדי . זה מסוג הדברים שהבנתם כמעט פותרת אותם לגמרי כשזה יתקוף אותך שוב- פשוט תצחק על עצמך - לא בכעס אלא בסלחנות . הרי מצד שני אתה רוצה שזוגתך תהא מושכת ומרתקת . בשביל להציק לך מעט אומר- ממש מתחשק להכיר אותה....

coby paste

New member
על רגשות לא ניתן להגיע הסכם

ויהי מה
<
ע"ע ארז
>. זה שהגעתם להסכם על זוגיות פתוחה לא יימנע את הקינאה, כי למרות הכל הרגש מסתתר לו איי שם ויצוץ כשצריך. תראה בזה גם נקודת זכות... אם הייתם בזוגיות רגילה לא היית רואה בה את מה שאתה עכשיו, כך שהמשיכה אליה כעת הרבה יותר גדולה

אנסה

מכירה את ההרגשה הממכרת הזאת של להיות מחוזרת שאיתה עולה הביטחון,הסקסיות והפלרטוט הופך קל ונעים....אוך כמה זה נעים
, עי צו ת (מנסיון שלי ) 1.עבודה עצמית מודעת שלך על עצמך (אנרגיות חייוביות
2.שיחות עם אהובתך.כדאי שתביא את כל תחושותייך בצורה ברורה.אבל,לא בתלונה ולא במסרים סותרים. וכן לדעת לבקש ממנה את מה שאתה זקוק לו,לדעת ולהבהיר את הגבולות שלך. היא מצידה כדאי מאוד שתפמפם לך טונות של אהבה ופירגון ותמיכה 3. לצורך האיזון,המצב האידאלי,כך בעייני הוא שגם לך יהיה קשר או קשרים במקביל.זה לא תמיד אפשרי,אך לדעתי זה מרגיע את הקינאה. ונכון שלגברים בכללי יותר קשה למצוא,אך סבלנות ונחישות ולא להתייאש.

לא מקנאה

פעם קנאתי, בתחילת הדרך
והקטע לדעתי היה חוסר הביטחון שלי ממה שקרה עם הגרוש שלי. כיום כל כך שלמה במקום שלנו בזוגיות שלנו. שואלים אותי ולפעמים אפילו בציניות, "איך את מסוגלת לראות את בעלך מזיין אחרת????.. את לא אוהבת אותו בטוח! את לא מקנאה לו??? מה זה?!!" אני תמיד עונה - אני נהניית שהוא נהנה
מלבד הפטיש שלי לראות אותו מזיין אחרות זה מדליק אותי ברמות על. ואני חולה על הריח שלו! זה הכל מאהבה. אני בטוחה במקום שלי איתו ולצידו. אני קוראת אותך הרבה. נקרא בפוסטים שלך שיש לך זוגיות מוצלחת,כזו שחלמת והשגת
למה אתה מקנא? אתה לא מרגיש במקום שלך לצידה בטוח? מרגיש לי שהיא אוהבת אותך <כמובן מהכתובים שלך> לא פחות ממה שאתה אוהב אותה. העצה שלי האישית היא שתבדוק בינך לבין עצמך ממה זה נובע, למה לקנא? מאיזה מקום מגיע החוסר ביטחון הזה.שתמצא את התשובה הרי לך הפיתרון לבעיה.ותנצח בטוח :) בהצלחה.

כמו שכתבתי בתגובה אחרת...

הבנתי שאני בעיקר מקנא בה ופחות לה. ראיתי אותה עם גברים אחרים, ליטפתי אותה בזמן שגבר אחר זיין אותה, עשה לי טוב לראות אותה נהנית
אני מקנא בה שכל כך קל לה למצוא את הפרטנר המתאים לתבל איתו את חייה קנאה של חוסר עצמי.. "למה לי כל כך קשה" ? כנראה שאני צריך עוד להתבגר

לנשים קל יותר למצוא סטוץ מהיר...

אבל אני לא חושב שזה נכון לגבי מציאת קשר... זה די אינדיבידואלי, אבל המוסכמה ש"לנשים קל יותר למצוא קשר" היא טעות גדולה. נשים לפעמים חוות אכזבות גדולות מגברים שהן פוגשות למטרת קשר.

אם לא תיקח את זה מהכיוון של האגו

תגלה שאתה יכול לשמוח בשמחתה שטוב לה. תתנהג בדיוק כמו שהיית רוצה שהיא תתנהג לו פגשת את אשת התענוגות שלך. האבירות תהלום אותך. חוץ מזה, עצם זה שאתה לא בקשר מאפשר לך להיות בפוזיציית המחפש וזה כייף כשלעצמו. בקיצור, תשתדל להסתכל על חצי הכוס המלאה.

למעלה