רפואה אלטרנטיבית

in god we trust

New member
אבחנות

תקשיב חמוד- אני שמח שאתה מתרגש שלמדת קצת עם איזה בחור שלומד בפונביץ', אני מודה שאותי זה לא כל-כך מרגש ובטח לא מרשים. אם הבנת ואתה מסכים שהתורה לא מכילה מרשמים רפואיים כמו שהיא אינה ספר הסטוריה- מבחינתי זה מספיק טוב. יחד עם זאת- יש לעשות הבחנה בין גורמים נפשיים\מנטלים לבין גורמים רוחניים. למרות שהמילים דומות אין הכוונה לאותם התחומים. לדעתי אין רופא היום שלא יסכים שלכל מחלה יש צד מנטלי\נפשי אם כי ברור שהטיפול העיקרי צריך להיות רפואי ולא בכל מיני שיטות פסיכולוגיות. ההתיחסות של התורה היא בדר"כ לצד הרוחני (להבדיל מנפשי\מנטלי) והכוונה לענייני טומאה טהרה שאליהם לא שמעתי שיש איזושהיא כת או שיטת טיפול הוליסטית שמתיחסת וזאת מכיוון שכל העניין של טומאה וטהרה הוא יחודי ליהדות. לכן אין להביא דוגמאות מהתורה, מענייני טיפול רוחני והדרכים להטהר במצבים שונים ,לענייני רפואה פרקטית בין אם בדרך רפואית מקובלת או אחרת- פשוט מכיוון שכמו שכבר אמרתי יהיה זה ערבוב של מין בשאינו מינו. לסיום למרות שאני ממש משתדל לא להסחף לפאן אישי תרשה לי להוסיף שאני ממש לא במגננה ואני אשמח לכל דיון ענייני ומתורבת. ואם כל הכבוד שיש לי לישיבות תיכוניות -אני במקומך לא הייתי מתהדר בלימודים שם בכ"6 שנות ישיבה" אבל זו רק דעתי....

in god we trust

New member
ודבר נוסף

un god we trust זה משפט שרשום על הדולאר האמריקאי, אז מה הקשר ליהדות או לדתיים??!!

Dr casper

New member
אם כך

מה בדיוק המניע של רופאים קונבנציונליים ללמוד רפואה אלטרנטיבית? ויש הרבה כאלה... אין לי כוח להתחיל לקבץ לינקים, תריץ חיפוש קצר בגוגל שיכלול את המלים MD ו-ND ותראה כמה רופאים בעלי תואר בנטורופתיה תמצא. אני רק אציין את ד"ר דני קרת בארץ, את ד"ר מייקל ג'אנסון באנגליה, ואת ד"ר מארק ס. מיקוצי בארה"ב - זה מחיפוש זריז.

למעלה