רעש לבן

רעש לבן

ראיתי את הסרט הזה אתמול. הוא הפחיד אותי לגמרי. רעש לבן הוא תופעה המוכרת בשם EVP) Electronic Voice Phenomena) בה ניתן לשמוע קולות במהלך האזנה לרעש סטטי של רדיו או לראות פנים בטלוויזיה לא מכוונת. אלו הם הקולות והפנים של המתים... אם זה אמיתי מה זה אומר מבחינת אמונה? האם זו מן הוכחה מדעית לקיומם של חיים לאחר המוות?
 
נראה לי סרט בדיוני

רעש לבן שאני מכיר מתיחס להקפצת תדר הקול עד למעבר למקסימום. וכשהגל נע במהירות כזו מלמעלה למטה הוא "צובע בלבן" את המרחב. תוכלי לראות זאת בכל תוכנת אודיו כשתקרבי את פיך למיקרופון ותצרחי חזק
 
מצחיק אותי

לפעמים לראות איך עושים קשר בין דברים שאין ביניהם קשר. אסביר: להלן ציטוט: ראיתי את הסרט הזה אתמול. הוא הפחיד אותי לגמרי. רעש לבן הוא תופעה המוכרת בשם EVP) Electronic Voice Phenomena) בה ניתן לשמוע קולות במהלך האזנה לרעש סטטי של רדיו או לראות פנים בטלוויזיה לא מכוונת. אלו הם הקולות והפנים של המתים. ועכשיו אותו ציטוט עם הפרדה: ראיתי את הסרט הזה אתמול. הוא הפחיד אותי לגמרי. רעש לבן הוא תופעה המוכרת בשם EVP) Electronic Voice Phenomena) בה ניתן לשמוע קולות במהלך האזנה לרעש סטטי של רדיו או לראות פנים בטלוויזיה לא מכוונת. אלו הם הקולות והפנים של המתים. מי שהגיע למסקנה שיש קשר בין החלק הראשון למשפט האחרון מדמיין. נקודה.
 
תשמע

מקליטים את הרעש הלבן מהרדיו והטלויזיה. כשאתה מאזין לרעש הלבן אתה יכול לשמוע קולות פתאום. אנשים יושים עם תוכנות לסינון רעשים ומצליחים למצוא שם מילים, מסרים, ולעיתים איומים. גם בטלויזיה אפשר לראות פנים מופיעות ברעש לבן. אלה שישבו לחקור את הנושא הגיעו למסקנה שאלו הם קולותיהם ופניהם של המתים שמנסים לתקשר עם החיים. הם אומרים שמות של בני האדם שהם רוצים לתקשר איתם ומעבירים להם מסרים. הסרט הוא סתם קשקוש אמנם, אבל מבוסס על תופעה אמיתית.
 

בן הרב

New member
הסרט הוא שיעמום אחד גדול

שהרי יש גבול כמה זמן אפשר לשבת בקלנוע ולראות שלג על המסך קשה לי להאמין שאת חושבת שיש איזו שהיא אמת בזה
 
הסרט זוועה. פה אין וויכוח.

בקשר לתופעה, אני סקפטית, אבל אני לא שוללת אפשרות שהמתים ינסו לתקשר עם החיים דרך מכשירי חשמל. ידוע שיש לרוחות השפעה על מכשירים חשמליים.
 
זה מזכיר לי סיפור של קישון

על מכונת גילוח שכאשר מפעילים אותה היא משבשת את גלי הרדיו של השכן שחושב שרוח מדברת איתו מתוך הרדיו
נדמה לי שקוראים לסיפור "רדיו מגולח" אך אינני בטוח בכך.
 

בן הרב

New member
דפקא חשבתי

שהם ינסו להתקשר מהסוללרי שמת לב להפרעות, זה כנראה המלאך גבריאל ולילית בפלירטוט תביני מי שמת מת! קפות ("פ"דגושה) הלך עליו אולי בחלום הוא יופיע וגם זה החלום שלך לא שלו
 
../images/Emo6.gif בסרט היא באמת התקשרה

אליו לסלולארי
חחח סרט דפוק. אם אתה רוצה להאמין בכך שהמוות זה סוף מוחלט ולא התחלה של חיים אחרים, שיערב לך. קרלוס קסטנדה מספר בסיפרו שלאחר שהוא למד להסתכל על בני אדם דרך דרגת מודעות שניה, הוא יכל להבדיל מבין האנשים ההולכים ברחוב, מי מהם חי ומי מהם מת. אנשים מתים מהלכים ברחוב ואי אפשר לדעת מי מהם מתים מהלכים (זומבים), כך הוא כותב. קשה לי להאמין בזה כי עוד לא הלכתי ברחוב ופגשתי שם בר מינן, אבל אולי בעצם כן ולא ידעתי?
ישנם כל כך הרבה סיפורים על מפגשים עם רוחות... הנה אחד - משפחה עברה לבית חדש. זוג הורים וביתם הקטנה. מאז שהם עברו הילדה החלה להתנהג מוזר ולהיות עייפה מאוד במשך שעות היום. היא סיפרה על שני זרים, ג'ורג' ומרי, שבאים אליה לחדר כל לילה ומפריעים לה לישון. ההורים שלה הניחו שאלו החברים הדמיוניים שלה ולא התיחסו. עד שהילדה סיפרה שג'ורג' חונק אותה בלילה ופחדה ללכת לישון. אמא שלה חשדה והרימה טלפון למגרש רוחות. לפני שהיא סיפרה לו את כל פרטי המקרה הוא מיד אמר לה שיש אצלהם בבית ישות רעה בשם ג'ורג'. המשפחה הזו עזבה את המקום ועברה לגור בעיר אחרת (לפני כן הם ביררו על הזוג הזה והביאו את המגרש ששלח את הרוחות לחפשי). האמא התידדה עם אחת השכנות בעיר החדשה והן ניהלו שיחת היכרות שבה היא סיפרה לה איפה הם גרו קודם. השכנה מיד קפצה בהפתעה ואמרה שגם היא גרה באותו מקום ובאותו בית כשהיתה קטנה. שתיהן התפעלו מצירוף המקרים. לבסוף האמא סיפרה לשכנה שהבת שלה ראתה שני רוחות. השכנה מיד התחילה לרעוד וסיפרה שכשהיא הייתה קטנה היו באים אליה שני ישויות בשם ג'ורג' ומרי, כל לילה, וג'ורג' היה חונק אותה ואף אחד לא האמין לה. כל הדמויות בסיפור הזה רואינו בעצמם לתכנית טלויזיה וסיפרו במו פיהם את כל מה שכתבתי כאן.
 

Bider

New member
גם כאן בישראל

בירושלים הייתה דירה שהתפרסמה בזכות סיפורים בסגנון הזה, של הופעת ישיות.
 
ה' ישמור!

קיוויתי שבארץ אין כזה דבר. בבריטנה יש מאות סיפורים כאלה. יש אפילו בית מלון שבין חדריו מסתובבת רוח של קוקר ספנייל. הלקוחות מתלוננים שנותנים לכלב לשוטט ככה והם כמעט מתעלפים כשאומרים להם שזו רוח
לא להתנפל עלי, לא המצאתי את זה.
 

uri80

New member
טוב נרגעתי,עברו לי כבר הטיקים בעין.

תקשורת הרדיו שלנו מתבססת על הרעיון שיש גל נושא עיקרי, שעליו מאפננים את המידע (אפשר להגיד שמרכיבים את הקולות שלנו על גל אחר כדי שאפשר יהיה להעביר אותו באויר או בתווך מסוים). עם תוכנה מתאימה אני יכול לקבל כל דבר. אני יכול לשים שם פילטר שיסנן תדרים גבוהים, להפוך קולות של גבר לאישה ולהפך, להוסיף הדים, חצוצרות וחמורים חומים נוערים. כל מה שתרצי לבקשתך. יכולות להיות אלף ואחד סיבות פשוטות לתוספת של קול מסוים, כמו השראה מקוים אחרים, ברירות נמוכה של המקלטים וכו'. לפני שאת רצה לגייס את אלה "שישבו לחקור את הנושא הגיעו למסקנה שאלו הם קולותיהם ופניהם של המתים שמנסים לתקשר עם החיים." הייתי רוצה לשאול מי אלה? נייקוויסט-מחבר משפט הדגימה? קלוד שנון-אבי תורת האינפורמציה? מאיפה המחקרים שאת מצטטת? חוץ מזה, מי אמר שאלו קולות המתים? למה לא קולות של דב הקוטב הצפוני שמעשן נרגילה ועומד מאחורי, או באבא-יאגה הזכורה לטוב. למה תמיד מאשימים את המתים? מה הם כבר עשו לכם?
 
מי אמר שאלה לא?

בינתיים אני מחפשת באינטרנט כמה שיותר מידע על EVP ולא מצאתי באף מקום שזה קולו של דוב הקוטב בעודו שרוי בסוטול עצבני. אתה מוזמן מאוד לחפש בעצמך איפה מצאו הסבר הגיוני וטבעי לEVP. זה הרי צפוי שכל פעם שמישהו מוצא טופעה מיסטית יקומו עליו מליון שיפריכו את התופעה. אם כן מדוע בארה"ב מאמינים בה? מסתבר שעדיין לא מצאו לה הסבר הגיוני וטבעי.
 

uri80

New member
בארה"ב מאמינים גם שאלביס פרסלי חי

ומטגן המבורגרים באיזו מזללה בעיירה נידחת. בארה"ב מאמינים שאדם מסוים חי לפני 2000 שנה והלך על המים לעיני כל העולם. (אה, הם גם מאמינים שהוא היה בנו של אלוהים ואמא שלו הייתה בתולה). בארה"ב אנשים מאמינים שאם רק יצברו מספיק כסף, יגדלו 2 ילדים וחצי וכלב ויטפחו את הדשא, הם יהיו באמת באמת מאושרים. בקיצור-אנשים מאמינים בהרבה שטויות. העובדה שבארה"ב מאמינים במשהו, לא אומרת שזה נכון. מצד שני בתגובה שלי למטה, סיפקתי לך לפחות 2 הסברים יותר הגיוניים להפרעות מאשר "רוחות המתים". השאלה היא במה את *רוצה* להאמין.
 
הם מאמינים בהרבה בולשיט

אבל אף אחד מהשטויות שציינת לעי"ל אינו מתועד או מוקלט. ומעניין אותי לדעת. במה אתה "רוצה" להאמין? תן לי לנחש.. בעצמך
 
למעלה