רעשים בטיימינג

רעשים בטיימינג

אהלן , שוב... כתבתי פה הודעה לפני כמה שבועות על רעשים מהטיימינג...... בנוסף גיליתי נזילה מהאטם צילינדר במנוע (אני חושב שזה משם..) היום , לאחר נסיעה של שעה ... אין רעשים ואין נזילה XR600 מה קורה פה??? מישהו יכול להסביר את זה?

בקשר לנזילה, לא יודע

בקשר לטיימינג, לאופנוע שלך יש מותחן אוטומטי? אולי הוא קצת מלוכלך(מבפנים)/תקוע ולקח לו זמן לקפוץ שן ולהחזיר את המתיחה. ואולי משהו אחר. בכל מקרה, כדאי לעקוב אחרי זה(אולי אפילו לפתוח מכסה שסתומים ולבדוק שהשרשרת תקינה), שרשרת טימינג שנקרעת זה שיפוץ ראש מנוע(במקרה הטוב)

לפי מה שאני יודע

קיים מותחן אוטומטי .. שהוא מן מיסב חד-כיווני...ופעם ב5 שנים בערך הוא נהרס....אומרים שאפשר למשוך עם זה.....בכל מקרה הזמנתי חלקים....אבל מעניין שהרעשים נעלמו.... ואצלי בשביל להחליף שרשרת טיימינג , צריך להרים ראש מנוע....

זאת השמועה

שמע אני די חדש (זה האופנוע הראשון שלי..) והמוסכניקים אומרים שבדרך כלל המותחן הולך...ובשביל לראות אותו...צריך להרים ראש מנוע....אז אם אני כבר עושה את זה...אז להחליף את כל העסק....בשביל הראש השקט... לפי מה שהבנתי ברוב האופנוע יש ברגים בצד המנוע שמאפשרים להחליף שרשרת ומותחן בלי בעיה.... אבל...הגיון של יפנים...לך תבין

המותחן הוא לרוב חיצוני(אלו שאני מכיר)

אצלי זה שני ברגים והוא יוצא. שרשרת זה כבר סיפור אחר. ממה שאני מכיר, המותחן הוא די פשוט ולרוב הוא נשאר בסדר. השרשרת מצד שני מתיישנת ונמתחת עד שהמותחן כבר לא יכול לפצות על זה. או שהמובילים שלה הולכים. ב DR החלפתי שרשרת ומובילים, והחזרתי את המותחן בחזרה (כמובן עם שיחרור המתיחה) אבל אם אתה מתכנן לטפל לבד ולא טיפלת לבד מעולם, אל תתחיל מזה. זה סיפור מהתחת למתחילים, ועם סכנות לנזק גדול מידי למנוע.

מצ"ב תמונה

בתמונה ניתן לראות את ציר המותחן , אך אי אפשרות לפרק אותו מבחוץ , רק מבפנים.... הזמנתי שרשרת , מותחן , קפיץ ומוביל.... בכל מקרה את העבודה אני יעשה במוסך...מאחר שהידע שלי במכונאות מתבטא בהאמרים סיור.....וגם זה רק בשביל להמשיך לנסוע.... קראתי קצת באינטרנט על האופנוע...ודובר שם על מחלה שהמותחן הולך..... אני רק מקווה שכאשר ייפתח המנוע הוא ייפתח חלק...בלי בעיות, ושלא נגלה עוד דברים.....אופנוע זה סיפור יקר..חבל על הזמן

שיהיה בהצלחה

ומקווה שהטיפול יעבור בהצלחה. אחח, איך אני מתגעגע לשטח

למעלה