רעיונות שנחשבים בעייני

gilroz

New member
הפוסל במומו פוסל

הן בלבוש שונה מכל העמים - אני מניח שאם קראת את הה הלכה היית מבין שהלבוש של הנוכרים לא הבעיה אלא לבוש אופייני לפולחנים מסוימים.יפ הן בתספורת יהודית - גם זקן לא מייצג יהודים - יש מאות אלפי גוים בעולם שהולכים עם זקן. וגם אפילו לא פאות - כי פאות זה משהו שחדש בדורות האחרונים (בגלל השפעת הקבלה). הדבר היחיד שאסור זה להוריד את פאות(ברמה של 0) - זה איסור מהתורה כל השאר כל אדם יעשה מה שנכון לו. (וגם לא להגלח בסכין) לשון הקודש - אני מניח שאם זה היה נכון לא היה צריך לשחזר את השפה העברית לפני 80 שנים לצערנו אנחנו בתור יהודים בחרנו לשמר שפות כמו לדינו , אידיש(שזה ערבוב בין עברית לגרמנית) מאשר את העברית(לשון הקודש). ברוך השם שחזרנו לארץ הקדושה - וחזרנו לשפה המקורית שלנו(יש מה לתקן אבל...), באמת אנחנו בדור מיוחד שזכינו בזה שאנחנו מדברים בלשון הקודש שעד לפני 100 שנה היית זרה לרוב היהודים!

אבי 122

New member
רעיונות שנחשבים בעייני

ספר ישעיהו, פרק א, פסוקים י-יז: י שמעו דבר-יהוה, קציני סדום; האזינו תורת אלוהינו, עם עמורה. יא למה-לי רוב-זבחיכם יאמר יהוה, שבעתי עולות אילים וחלב מריאים; ודם פרים וכבשים ועתודים, לא חפצתי. יב כי תבואו, ליראות פניי--מי-ביקש זאת מידכם, רמוס חצריי. יג לא תוסיפו, הביא מנחת-שוא--קטורת תועבה היא, לי; חודש ושבת קרוא מקרא, לא-אוכל אוון ועצרה. יד חודשיכם ומועדיכם שנאה נפשי, היו עליי לטורח; נלאיתי, נשוא. טו ובפרישכם כפיכם, אעלים עיניי מכם--גם כי-תרבו תפילה, אינני שומע: ידיכם, דמים מלאו. טז רחצו, היזכו--הסירו רוע מעלליכם, מנגד עיניי: חדלו, הרע. יז למדו היטב דרשו משפט, אשרו חמוץ; שפטו יתום, ריבו אלמנה. {ס} והמבין- יבין שבת שלום אבי

Gameboy4

New member
לאבי

סיפרת לפני זמן מה שהיית אצל מטפלת אשר עזרה לך להתגבר לחלוטין על ההפרעה. האם היום ההפרעה חזרה?

אמא11

New member
אבי יקר

למרות שהמבינים יבינו, אני חוששת שאחרים, שלא מבינים, יתפסו טרמפ על ההודעה ושוב נתחיל עם הסימפוניה. שבת שלום תמי

אבי 122

New member
תמי, בוקר טוב, אני מקווה שחששותייך יתבדו

ולמי שזקוק להסבר: בקטע המצוטט מוחה הנביא ישעיהו, על גישה שהתפתחה בעם, לפיה ניתן להסתפק בגינוני דת חיצונים בלבד. הנביא מסביר שמה שאלוהים רוצה זה התנהגות אנושית שמתבטאת ביחסים שבין אדם לחברו. אלוהים מצפה בראש וראשונה להתנהגות הוגנת ומוסרית. מי שחושב שיוכל להמנע מהדרישות הנ"ל ולכסות על מעשיו הרעים, בנוהגים חיצוניים ובתפילה הרי שהוא שוגה בגדול. מעשיו אינם רצויים וגם תפילתו לא תישמע ! זאת היא המהות העיקרית והאמיתית של היהדות, כך אני מאמין וכך אני מנסה לנהוג. שבת שלום אבי

למעלה