רעיון לתאורה במסדרון. הגיוני או מופרך ?

banai3

New member
רעיון לתאורה במסדרון. הגיוני או מופרך ?

שלום לכולם בתכנית של הבית יצא לנו מסדרון ללא חלון ושסביר שיהיה חשוך. במקום סקיי לייט או הגבהת תקרה וחלונות אופקיים חשבתי על פתרון אחר. משהו שראיתי במקום אחר יוצקים בגג השטוח גלילי פח עגולים ופשוטים ( 4-6 צול ) שסגורים מלמעלה בזכוכית או פרספקס. קצה הגליל התחתון בקו התקרה, הקצה העליון מתרומם משהו כמו מטר מעל הגג כדי לאפשר איטום סביבו. זה בגדול משהו כמו סולה טיוב רק הרבה יותר פשוט וזול. מכניס אומנם פחות אור אבל אפשר מאוד בקלות לשים כמה כאלה ולקבל אור טבעי במסדרון מה דעתכם? זה יכול לעבוד.

מתבנע

New member
תאורה במסדרון

נשמע הגיוני אבל לא מטר גובה כי אז יעלם כל האור.פתרון נוסף אפשרי הוא לבני זכוכית מעל דלת חדר שהוא לא חדר שינה כמו שרותים שפונים למסדרון ויחדירו גם קצת אור. בהצלחה. דרך אגב צינורות כאלו הם פיתרון נהדר לפתוח בקיץ שכל החום יצא דרכם החוצה(זה לא רעיון שלי יש תיאוריה שלמה כזו על ארובות בבית לאוורור)

banai3

New member
אז חצי מטר- גם טוב !

לגבי השימוש כארובות אוורור, אחלה רעיון ! מה שכן ארובות איוורור שווה להגביהה קצת יותר מחוץ לבית. ככל שהחלק החיצוני מתחמם היניקה של האוויר מהבית טובה יותר. דרך אגב חשבתי לשים אחת כזאת מעל הכיריים במטבח, גם ניקוז של אוויר חם בקיץ וגם אולי את האדים של הבישול

tacher

New member
יתרונות וחסרונות

יתרונות : אור טבעי מקסים במסדרון קל לביצוע זול חסרונות : סיכוי גבוה לבעיות איטום גשם וברד ייצרו רעש מעצבן תחזוקת נקיון יחסית גבוהה

banai3

New member
אתה מכיר מישהו שביצע כזה דבר

מעניין אותי לדעת על איזה קוטר צינורות ללכת. מאיזה חומר לבצע וכו' לגבי האיטום - איך נהוג לאטום אלמנט כזה ? לגבי הניקיון - למה צריך לנקות כל כך הרבה ? תודה

tacher

New member
ראיתי שתי דוגמאות

בית אחד נבנה בשנות השמונים, עם 'צינורות אור' כמו שאתה מתאר, זה נראה נהדר, זה עושה אור מיוחד במסדרון, אבל- ציפורים אוהבות לקנן על זה, עלים ושאר ליכלוכים נכנסים ובגלל זה תחזוקת הנקיון רבה ובמקרה של הצינורות גם טיפ'לה קשה כי צריך 'לדוג' את הליכלוך. בבית השני (משנות התשעים) השתמשו בלבני זכוכית, יותר קל לנקות (אפשר להגיע עם מגב מרחוק ופשוט להחליק על זה, אבל האור לא אותו הדבר. שני בעלי הבתים דיווחו על נזילות שתוקנו, ועל רעש. אנחנו דיסקסנו עם אנשי המקצוע שלנו על האופציה של לבני זכוכית, הם אמרו שגם אם במבחן החודשים הראשונים ואפילו השנה הראשונה, לא יהיו נזילות וסדקים באיטום, זה יקרה די מהר כי הבית זז בשנים הראשונות די הרבה. אופן האיטום כבר ממש לא משנה. ו - אני היא

banai3

New member
ההסבר משכנע לגבי האטימות

תודה על כל הפרטים וסליחה על הטעות במגדר :)

avi5199

New member
לא, לא ! שנה את התוכנית !

מסדרון צר וחשוך זה פגע רע. מסדרונות צריכים להיות רחבים ומוארים . תוכנית שיוצרת מסדרונות\פינות\מבואות צרים וחשוכים, אזורים לא מוארים ולא מאווררים, כמו בתי שימוש שצריך לאוורר עם ונטה, פינות ללא תכלית, קירות אלכסוניים (שלא נוצרו בכוונה), הן תוכניות גרועות. וזה בדיוק מה שעושה את ההבדל בין ארכיטקטורה טובה לגרועה.

banai3

New member
כל עוד ניתן להחליף את המכסה החיצוני...

אז יש גמישות בפונקציונלית בחורף - מכסה שקוף ואטום למים בקיץ מכסה אטום לאור ופתוח לאיוורור. משהו כמו כובע של ארובה. נשמע לי שבעיית האיטום היא המכשול הרציני כאן

צימעס

New member
רעיון יפה.

לחורף אפשר שזכוכית שיושבת מעל להכל תהיה אלכסונית, למניעת כניסת גשם. הקושי הכי גדול, לדעתי, זה איטום מרוח לחורף. פתרון של "מכסה" סגור היטב, אולי הברגה, בתוספת גומי לאיטום, יכול לעבוד. הייתי בודקת רצת מתקיני דוודים. זה נשמע אפשרי. תכנן פרט, הזמין, בצע. יכול להיות (לא בטוח) שבסוף תגיע למחירי סולהטיוב...

banai3

New member
מכסה בזוית

יכול להכניס גם יותר אור עם הזוית פונה לכיוןן דרום. רעיון טוב אני חושב שזה יכול לצאת מאוד זול. מדובר בסה"כ בצינור פח/פלסטיק ומכסה

למעלה