רעיון למישהי ?.....

immeira

New member
רעיון למישהי ?.....

כידוע לכן מהודעותיי הקודמות ינאי משתעל ומנוזל וממלוא ליחה! היינו בשישי אצל הרופאה, אמרה שאין מה לעשות למעט תרסיס מי מלח. אתמול, חזרנו אחרי שהמסכנאינאי מתחיל להישמע עם קוצר נשימה, נתנה לנו מרשם למשאף של ונטולין ופליקוסטייד או משהו בסגנון, לתת במינון קטן. משישי, הוא לא ישן!!!!! לוקח לו מלא זמן להירדם (כאילו עבר את שעת העייפות) וגם זה רק באמצעות נדנוד המיטה (בחיים לא עשינו זאת עד כה....) אחרי שלוש ארבע שעות הוא מתחיל לקטר...מהר מאד זה עובר לבכי והתעוררות ואז שום דבר לא מרגיע... אנחנו מנסים להתעלם ולתת לו להירגע לבד, לא להתערב ולעורר אבל זה לא עוזר. ניסינו לתת מוצץ אבל הוא לועס אותו ומעיף ואז מקטר...הוא נכנס לטראנס של חוסר שקט וממש לא מצליח להירגע.לא בידיים לא בליטוף לא בששששש כלום. הדבר היחיד שעוזר להרדים הוא נדנוד בעגלה. תוך מס' דקות הוא נרדם (בחיים לא הרדמנו בעגלה...!!) אתמול בתחושת כשלון גדולה אחרי שעתיים של דרמות ושירה וזמזומים וקיטורים וצעקות שגררו שיעול שעוד יותר גרר קיטורים הרדמתי שוב בעגלה והפעם השארתי אותו לישון שם....ממש הרגשתי רע עם עצמי ! אנחנו רואים מולנו ילד שמשום מה מתעורר, מתחיל לקטר ומעיר את עצמו עוד יותר ונאבק בין הנסיונות להירדם ולבין חוסר שקט נוראי שפוקד אותו והרבה אנרגיה.... לא מצליחים לפענח מה קורה לו. חשבנו שזה קשור לשיעול ושהוא חווה שריפה ולכן מתחיל לבכות אבל אתמול הדרמות התחילו בלי קשר לשיעול, הוא רק התווסף לחגיגה אחרי זה... חשבנו שאולי זה קשור לשיניים שכנראה מתחילות להתקדם אבל נראה שהדרך ארוכה עד שייצאו, וגם לא מבינה איך אם זה מה שמציק הוא מצליח לישון מס' שעות ואז מתעורר (ובנינו, נמאס לי שכל תופעה לא מוסברת מושלכת על השיניים שמנסות למצוא דרכן החוצה..) יש למישהי רעיון ??? מילא חוסר השינה, זה בעיקר עוגמת הנפש והמועקה על כך שאני לא מצליחה להרגיע אותו בשום צורה.

mishmish04

New member
הוא לא יכול לנשום, המסכנצ'יק

האף סתום, הגרון - גם. בשכיבה הליחה עולה לכלי הנשימה העליונים וחוסמים את הדרך לאוויר, הנזלת מתייבשת באף וסותמת אותו ואין לילדון אוויר. הוא מתעורר, תודה לאל, כרפלקס טיבעי של המוח: כשחסר חמצן - הגוף צורח הצילו. על ידי הבכי והשיעול כלי הנשימה, העליונים (אף+קנה+ סימפונות) מתפנים מעט ונותנים לו מירווח נשימה. תרתי משמע. כשהוא מאונך לריצפה - הוא נושם יותר בקלות אז קודם כל וליפני הכל - אל תרגישי רע עם "קילקול הרגלי שינה". הילד חולה וזה שובר שיוויון ושובר את כל החוקים בבית. יהיה מספיק זמן לתקן את זה אחר כך, כשיבריא (עד הפעם הבאה שיהיה חולה). גם אל תיכעסי עליו, כיוון שזה לא פינוק אלא צורך פיזי אמיתי. הוא גם צריך הרגעה נפשית אחרי ההתעוררויות הקשות שלו. תופעות נוספות שתיראו יחד עם כל מה שקורה עכשיו: איבוד תאבון, ישנוניות בשעות לא שיגרתיות, רגרסיה בכל מיני תחומים נוספים. ככה זה כשילדים חולים. מה עושים? עושים כל מה שניתן על מנת שישן - גם אם זה בעגלה / על הידיים וכו'. מקפידים שישתה כמה שניתן ומה שלא ניתן - תני במזרק בטיפטוף לפה. בעדינות. גם זה עלול להיות לו קשה עד כדי בלתי אפשרי כשהכל סתום. להרגע בעצמך, לקחת המוני אוויר ולצלול מתחת לגל העכור הזה עד יעבור זעם. תרגישו טובטוב.

נושי52

New member
מסכימה עם תמישמיש,רפואה שלימה

ציפציפ29

New member
אני הייתי חוזרת לרופא שוב

תראי זה ממש נראה לי כמו ברונכיטיס אם קבלת טיפול ב אנלציה אז תעשי לי עד 4 פעמים ביום זה ממש מקל. תנסי לשאוב את הנזלת לא הרבה כי זה לא הכי בריא אבל זה מקל . תטפטפי מי מלח באף עד 9 פעמים ביום זה מוריד את הליחה - את תראי בחיתול עם הקאקי את הליחה. אדים קרים בחדר+ יש שמן לתינוקות לריח שחכתי איך קוראים לו תתיעצי עם הרוקח - זה גם מקל. ותחזרי שוב לרופא לשלול שלא התפחת כלום אולי אוזניים וכו'... זה לוקח עד 5 ימים בערך ואז עובר... מחזיקה אצבעות להחלמה מהירה

MamaMiaX3

New member
מעבר לזה שממש קשה לו לנשום

שזו סיבה בפני עצמה הרואיה לחוסר שינה הונטולין מעלה דופק ומאוד קשה לישון לאחר אינהלציות. האמת שאם האינהלציות לא ממש עוזרות לו והוא עדיין בקוצר תגשי לרופאה שוב, תמיד אפשר להעלות את תדירות האינהלציות ביום (אנחנו היינו מאושפזים עם קוצר ועשינו אינהלציה כל שעתיים).

immeira

New member
זה אינהלציה בגרוש....

אמורה לעשות לו לחיצה אחת ולהמתין 10 שניות ואז שוב , פעמיים ביום. כשנרדם בסביבות שבע שבע וחצי היה שקט מאד, הנשימה היתה שקטה והיה נראה שהוא בסדר ושליו. אני לא יודעת מה קורה אחכ שפתאום מקפיץ אותו ולא מאפשר לו הירגע. הרופאה אתמול אמרה שהוא לא ממש עם קוצר ושזה נחשב לזניח אבל נתנה כדי להרגיע ולעזור וכדי שלא יחמיר. ותכלס האינהלציה בכלל אמורה לעזור לקוצר הנשימה אבל מה עם השיעול והנזלת והליחה שלא עוזבים ?...

MamaMiaX3

New member
התבלבלתי, זה לא אינהלציה אלא משאפים

בכל מקרה, הוא לא ישן כי קשה לו לנשום בגלל הצנרת הסתומה. נראה לי שאת עושה הכול ,אדים, R למינהם וכו'... ( מקווה שאני לא מתבלבלת ). אם הוא לא בקוצר נשימתי אז אין צורך להוסיף מן הסתם. בהתעוררויות בלילה, ניסית לתת אקמולי ? יכול להיות שכואב לו משהו שאת לא יודעת עליו ? אצלינו במקרים של בכי ממשוך בלי שאנחנו מצליחים להרגיע, אני בסוף נשברת ונותנת אקמולי. שבוע שעבר עשיתי ניסיון על אחת הבנות, בת שנה ו-9 , ונתתי מזרק של מיץ פטל ולא עבד לי ( מתות על תרופות ופותחות את הפה לרווחה כשרואות מזרק ).... כנראה שבאמת כאב לה משהו....
בכל מקרה מציעה לך ללכת שוב לרופאה לראות האם משהו השתנה אצלו. תרגישו טוב!

mishmish04

New member
הסברתי לך בדיוק איך ולמה זה קורה.

לתפוס התעלבות בגלל ההתעלמות???

all 4 u

New member
מנסיון

אולי תקבעי תור לרופא ריאות לילדים (שמתמחה בילדים), לנו יש רופא (דרך הקופה) שמקבל תוך יום-יומיים אם הילד בהתקף. לנו אינהלציה רק עם מי מלח לא הספיקה והוא רשם לנו עוד כמה תמיסות וגם טיפול המשך אחרי האינהלציה. בנוסף, שמנו לכל ילד כרית וכשהוא משתעל ממש חזק אני נותנת לו קצת מים להרגיע את הגרון. יש כל מיני חומרים טבעיים שאני מניחה שאחרות יוכלו לתת עצה טובה ממני כי אני באמת לא מבינה בזה דבר. בסופו של דבר אצלנו רק אינהלציה עזרה ובמקרים ממש קיצוניים רשמו לנו גם אזנהיל, אבל לפי מה שהבנתי עדיף להימנע אם אפשר. הרבה בריאות ונשימה קלה.

MamaHen

New member
מסכימה עם תמישמיש, כרגע כל מה שעוזר לו

לישון הולך, גם אם זו שינה בעגלה. הוא חולה, קשה לו, ויכול להיות שרק שם הוא מוצא זווית שטובה לו. אל תעלבי שהוא לא נרגע על הידיים, יהיו ימים שעוד תשוועי לכך שהוא ירד מהידיים שלך...
ניסיתם להגביהה את המקום של הראש? מאוד מאוד עוזר במקרים של ליחה לחתוך בצל ולהניח בחדר בלילה? החלמה מהירה!

sefia

New member
מסכנצ'יק קטן

מסכימה עם הנאמר מעלי אל תחששי מלפנק לפנק לפנק! מגיע להם כשהם חולים!!! אח"כ הכל מסתדר אנחנו סיימנו שבועיים של מחלה נוראית לשניהם ומצאתי את עצמי מרדימה בידיים, מספר פעמים בלילה שני ילדים !! זה לא קרה מאז גיל 3 חודשים! בנוסף, כל לילה היה ישן איתי ילד אחר, מי שסבל יותר והתעורר יותר כי הדרך היחידה שבה נרדמו היתה בידיים שלי. במהלך היום טיילתי איתם בחוץ עם העגלה עטופים היטב, שינשמו אויר נקי, ואיך שיצאנו מהדלת היו נרדמים ויכלו לישון גם שעתיים בעגלה. היו גמורים מעייפות. תביני, שלאחר שהחלימו, איתי עוד השלים שעות שינה במשך 3 ימים ולילות! זכיתי ל3 לילות של דממת אלחוט מצידו רק בגלל שהיה מותש ועייף מהמחלה שעברה עליו. זה לא קרה מהיום שנולד, שישן לילה שלם בלי לקום למשהו. תחזיקי מעמד ונקווה שהגרוע מכל מאחריכם. תקפידי להיות במעקב רופא שהמצב לא מחמיר חס וחלילה...

immeira

New member
החשש הוא לא מהפינוק.אני פשוט לא

מצליחה לפענח מה מציק לו... בידיים שלי לא מוכן, במיטה איתנו לא מוכן....הכל רק הציק לו עוד יותר. ואני תוהה האם חס וחלילה אם יתעורר שוב הלילה האם מיד להעביר לעגלה או בכל זאת לנסות שוב להרגיע במיטה..? האם לפחות ניצלת את הלילות לשינה טובה ללא התעוררות ?

sefia

New member
אחרי שבועיים ללא שינה - ברור

רק שיש לי שני ילדים (
) וכשאחד החליט סופסוף לישון, השניה התעוררה מלא מסתבר שהיו לה שאריות של דלקת אוזניים
חוצמזה לפי השעה שאני כותבת את רואה שהוא חזר להתעורר...

היי מותק

אין לי כל כך רעיונות למה הוא לא מרגיש טוב אי אני יכולה להגיד לך שאיתי שלי ישן 3 ימים בטרמפולינה(כמובן שבהתחלה היה לי מלללא מצפון) אבל זה הדבר היחיד שעזר. הוא עם דלקות אוזניים ובמיטה התעורר כל רבע שעה בערך, כנראה שהשכיבה לא עשתה לו טוב אז כמו שכבר כתבו פה בנות אחרות כשהילדים חולים הכל משתנה. אם טוב לו בעגלה שישן בעגלה ואת תתנקי מהמצפון מזדהה איתך מאד. אצלי שניהם חולים משבת, כבר כמעט 4 ימים שאנחנו לא ישנים אבל אין מה לעשות כנראה שזה חלק מגידול הדרדסים המתוקים שלנו. תרגישו טוב לא שכחתי את מה שביקשת פשוט לא התפנתי לזה עדיין(מבטיחה לחפש) נשיקות

immeira

New member
תודה רבה!

חייבות כבר לעשות איחוד מרגש , מה יהיה עם החורף הזה ?

stales

New member
לא קראתי את שאר התגובות

זו ההשפעה של ונטולין... עדיף ילד נושם מילד ישן.

למעלה