רעיון אדיר! ...

AVI DAMARIE

New member
רעיון אדיר! ...

אולי אפשר ביחד לארגן איזה פורום לפונטים? כלומר,פורום שמיועד רק לפונטים,ויצירת פונטים. לדעתי זה רעיון אדיר,אולי אפשר לעשות משהו בנושא? פונטים והכנת פונטים בעיקר הם תחום מועדף עליי ואני מתעניין בו מאוד! אם אפשר להוסיף כזה פורום זה יהיה פנסטתי ואני בטוח שה "כלי הזה" מי שהקדיש כל חייו לפונטים
וכולם כאן יודעים על מי אני מדבר ישמח להצעת פורום כזה בתודה, אבי.

eldarinn

New member
תציע להנהלת הפורומים

למרות שנראה לי שההיענות תהייה נמוכה.

גלעד ו.

New member
מי אמר שזה חייב ליהיות בתפוז??

אני אישית בונה פורום בידיוק כמו זה [כדי להוכיח משהו לעצמי] ויש לי שרת פרטי ולא איכפת לי לעשות פורום פונטים!! לפי דעתי זה יכול ליהיו שימושי בהחלט!

oren*

New member
אם אתם עושים זאת להנאתכם האישית

אז למה לא? כל עוד יש אצלכם מישהו שמבין בתורת הפונטים, שמכיר את השפה העברית, שידע להסביר לכם מה הוא "סריף" ואיך בונים נכון אותיות - בכיף. לטעמי זה רעיון סתמי, הפורום הזה יהיה כמו פורום הגרפיקה של רוטר. אין אדם מקצועי שמנחה את הפורום ויסביר את הדברים, ובסופו של דבר הוא יהפוך לפורום שבו אנשים יציגו פונטים של כתב היד של אחותם הקטנה, ויחליפו בו פונטים עם זכויות יוצרים.

אורן מה זה באמת? ../images/Emo35.gif

מה זה סריף? לא שמעתי על זה האם תוכל להסביר קצת לכולנו כאן ? תודה

oren*

New member
אינני מומחה לפונטים אז אני לא מכיר

את כל המושגים. סריף = הסיומת העליונה והתחתונה של פונט. יכול להיות מחודד - כמו בפונט דוד יכול להיות ישר - כמו בפונט אריאל

oren*

New member
הנה הסבר מלא יותר על הנושא

מתוך אתר אמריקאי. SANS SERIF = פונטים ללא סריפים, ללא סיומת מחודדת SERIF = פונט עם סיומת מחודדת ב-GOOGLE יש המון מידע על הנושא, מי שמתעניין בו מוזמן להיכנס ולבצע חיפוש על המילים TRUE TYPE FONTS, SERIF, SANS SERIF וכדומה.

כלבתול

New member
../images/Emo41.gif SERIF ובלעדיו [על קצה המזלג]

השימוש ב SERIF מתייחס לפונט שהאותיות בו מסתיימות ב"עיטור" השובר את תנועת הקו הרציף בקצוות העליונות והתחתונות של הטקסט - כמודגם בקובץ המצורף. מקור המילה היא הולנדית: SCHREEF (כלומר: לכתוב, SCRIBERE בלטינית) במושג נעשה שימוש לראשונה ב 1841. אלו הם סוגי כתב קלאסיים יותר באותיות לטיניות, להבדיל מ SANS SERIF מתייחס ל"ללא" (מצרפתית) שהם סוג הפונטים בהן הושמטו ה"עיטורים" ושהפכו פופולריים יותר בשנות ה-20 של המאה הנוכחית והלאה. כל זאת במקביל לתנועות ארכיטקטוניות שהדגישו קוים חלקים וזורמים יותר כמו הבהוהאוס והאינטרנציונאל ונחשבו ל"נצחון הגיאומטריה" בטיפוגרפיה של אותה התקופה.

אם אני לא טועה...

מקור המושגים SERIF ו- SANS SERIF הם בצרפתית. כלומר, יכול להיות שהם באו מהולנדית, אבל המילים בצרפתית.

eldarinn

New member
במצבן הנוכחי כן (זה היה רשום שם!)

למרות שכולן, כולל המילה בהולנדית - מקורן ב SCRIBERE הלטינית.

שחר .

New member
תוספת, אם אפשר

יפה אמרת. אך ... אני מטיל ספק בשנה 1841, שלטענך שם נעשה השימוש לראשונה. מקור הסריפים הוא בכתיבה ביד (בקולומוס או נוצה והתחליפים) וזה היה לפני כמה מאות שנים. ראיתם פעם כתב של סופר סתם? יש שם גם סריפים רק מסוג שונה קצת! הסריפים הם אכן הצוציקים בקצות האותיות בד"כ למעלה. בעברית הסריפים מסמנים בד"כ תחילת משיכה. הסריפים תורמים לקריאות הכתב ומשפרים את הרמוניה שלו. מחזקים את האופי הייחודי של הכתב. ניתן אף להגיד שהסריפים מזרזים את הקריאה! אני בטוח שניתן להוסיף על דבריי, ואשמח אם תתקנו אותי. שחר כלבתול, מי אתה?

שחר .

New member
עוד משהו קטן

הפונטים היחידים שמשתמשים בהם לספרים ולקטעי טקסט אורכים מכילים סריפים... שימו לב

SCaToPHaG

New member
צודק.

ההודעות היחידות שם יהיו "אני צריך את הפונט הזה" ו"איזה פונט זה?"

DJNYC

New member
אתה באמת חושב שיש מקום לפורום כזה?

אני לא מצליח לראות את זה.. מצטער.