רמון פועל למינוי ח"כ נוקד לוועדה

רמון פועל למינוי ח"כ נוקד לוועדה

רמון פועל למינוי ח"כ נוקד לוועדה
נכתב ע"י: יואב יצחק

ארבעה מהעבודה מתמודדים לחברות בוועדה: אורית נוקד, שלי יחימוביץ´, דני יתום וקולט אביטל * מטרת רמון: לבצע מינויים שיביאו לבידוד ביניש כנשיאה בעליון

שר המשפטים חיים רמון (קדימה) פועל כדי לגייס רוב לבחירתה של חברת הכנסת אורית נוקד (העבודה) כחברה בוועדה למינוי שופטים, וזאת כדי להבטיח לעצמו רוב בוועדה, שיאפשר לו ליישם את האג´נדה שהוא דוגל בה. עיקרה: ביצוע מינויים לבית המשפט העליון, שיביאו, במשך הזמן, לבידוד הנשיאה המיועדת, דורית ביניש, בבית המשפט העליון.

נודע, כי בשיחות שערך השר רמון עם כמה מחברי הכנסת של העבודה, הוא ביקשם לתמוך במועמדות ח"כ אורית נוקד כחברה בוועדה. על מקום זה, השמור על-פי ההסכם הקואליציוני (קדימה-העבודה), לנציג מפלגת העבודה, מתמודדים ארבעה חברי כנסת מטעם העבודה: נוקד, שלי יחימוביץ´, דני יתום וקולט אביטל.

הבחירה צריכה להיעשות על-ידי הכנסת, אך בהתאם להסכם הקואליציוני התחייבו סיעות הקואליציה לתמוך בנציג שייבחר על-ידי סיעות העבודה, כנציג הכנסת לוועדה למינוי שופטים. הנציג השני של הכנסת, שאף הוא עומד לבחירה, שמור לאופוזיציה, והוא מובטח, ככל הידוע, לח"כ גלעד ארדן (ליכוד).

נודע, כי על-אף מינויו של שר הפנים, רוני בר-און (הנחשב "נץ" לבכירי בית המשפט העליון), תוך העדפתו על השר אופיר פינס, טרם הבטיח רמון רוב לעצמו שיאפשר לו לבצע את מדיניותו. הסיבה העיקרית לכך: עו"ד פנחס מרינסקי, נציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים, נמנה עם מתנגדיו החריפים של בר-און. עם זאת, לעת הזו הוא דוגל, ככל הידוע, במדיניות רמון.

עו"ד יורי גיא-רון, הנציג השני מטעם לשכת עורכי הדין, הבטיח את קולו לשופטי בית המשפט העליון. הנה כי כן: עכשיו חלוקים הכוחות זה מול זה: ארבעה, ובהם רמון; נגד ארבעה, ובהם ביניש. הנציג שימונה מטעם העבודה הוא שיכריע את יחסי הכוחות בוועדה.

רמון פועל להשגת רוב בוועדה, שיאפשר מינוי שופטים חדשים לבית המשפט העליון, גם אם מי מהם לא יהיה מקובל על שופטי בית המשפט העליון. המינוי המיידי שהוא מבקש לעשות: פרופ´ רות גביזון, שמועמדותה נהדפה עד כה, הן על-ידי השופטת דורית ביניש והן על-ידי הנשיא אהרן ברק. נודע, כי בכוונת רמון להביא לבחירת גביזון עוד בטרם תמונה דורית ביניש לכהונת נשיא בית המשפט העליון במקום הנשיא אהרן ברק, היוצא לגמלאות בספטמבר 2006.

מינוי נוסף העומד על הפרק הינו פרופ´ נילי כהן, שדבר מועמדותה נבחן עתה מחדש. ל- Nfc נודע, כי גם מועמדותו של מנהל הנהלת בית המשפט, בעז אוקון, נשקלת עתה מחדש. כפי שחשפנו כאן, אוקון הסיר בתחילת השנה את מועמדותו, נוכח הימנעותו מעבודה משותפת עם הנשיאה המיועדת, דורית ביניש. עתה, לאחר שידידו האישי, חיים רמון, נבחר לשר המשפטים, נבדק הנושא מחדש.

עודכן ב- 13/06/2006 08:46:00
 
למעלה