רכישת מחשב חדש

רכישת מחשב חדש

הי

אני צריך לקנות מחשב חדש (ללא מסך)
האם הדילים המוצעים ע"י הרשתות הגדולות כמו KSP או אייבורי זולים יותר בממוצע מחנויות מחשבים אחרות?
אני צריך i5 עם 16 GB

תודה רבה, חזי

frankthe

New member
השאלה שלך ברורה לעצמך

השאלה הברורה לעצמי היא האם אתם שואל את השאלות הנכונות עבורך?
למה?
לרוב המפרטים המוצעים בחנויות יהיו זולים כי יהיה בהם איזה קאטצ' או איזה פלופ כזה שיוציא את העוקץ מהמחשב. למשל - מעבד i5 עם לוח אם שבוא די פושט ולא יכול לנצל את יכולות המעבד, או מארז קטן שלא יאפשר לך לגדול בעתיד או ספק כוח שיהווה מגבלה עתידית.
ההפרשים היום בין החנויות הם מזעריים - 100-200 ש"ח זה לא מה שאמור לעצור מלקנות מוצר שיהיה יותר טוב עבורך. ההמלצה שלי היא להעלות תקציב וצרכים וננסה לבנות עבורך מפרט. מזה תתחיל לכתת רגליים...

צודק, שאלתי באופן כללי. השימוש שלי יהיה

רוב השימוש הוא בלייטרום ומעט פוטושופ
אז חייב SSD, כונן 2TB ו16GB זיכרון
כמובן שישמש גם לpopcorn time או קודי
לגלישה ואופיס
&nbsp
לא למשחקים בכלל
&nbsp

frankthe

New member
ישששש! יצאתי צודק

עכשיו בוא נהיה רציניים:
בדקתי עבורך עכשיו את המפרטים של איבורי וקספ לגבי מעבדי i5. אז הנה התשובות:
רוב המפרטים באים עם לוחות אם פשוטים בעלי ציפסט h110. אתה לא רוצה כזה לוח אם במחשב שאמור לעבור במשימות שאתה מציג. גם לוח אם עם ציפסט b150 לא יתאים עבורך. אתה צריך לוח אם עם ציפסט h170 או z170.
זכרון יש דגמים עם 8 גיגה, רובם באים עם 4 גיגה זכרון ראם - לא רלוונטי.
כרטיס מסך - לייטרום צורך כרטיס מסך של 1 גיגה מינימום רצוי 2 גיגה, רצוי גם כרטיס מסך עם ציפסט טוב - אתה לא מקבל את זה באף מפרט רגיל של החנויות הנ"ל.
כוננים - ביקשת ssd ולא קיבלת באף אחד מהמפרטים האלה, רצית 2 טרה וקיבלת רק 1.
&nbsp
סיכום ביניים - המפרטים האלה לא רלוונטים עבורך. נקודה!
בוא נתקדם הלאה: צרכים - יחסית הבנתי, תקציב - לא ידוע. בוא נבנה לך מפרט, עם המפרט שנבנה לך תלך לכמה חנויות ותברר מה ניתן לתת לך ומה לא וכמה יעלה.

תקציב עד 4K

לגבי המפרטים המוכנים
כשנכנסים למפרט ניתן לסמן שידרוגים
והמחיר כולל כבר את השדרוגים שאתה מסמן. לפחות באייבורי זה כך
אז הוספתי 2TB וכרטיס מסך וSSD
אבל לוח אם הם לא איפשרו שם אז אשמח לקבל מפרט מתאים בסדר גודל של עד 4,000 ש"ח.
רצוי אפשרות לחבר שני SSD מעבר לכונן הגדול

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הצעה לתקציב שלך

בגדול יש מה שבקשת 16 גיגה זיכרון מעבד I5 לוח אם סביר SSD גדול יחסית ויותר מהיר של 240 גיגה כרטיס מסך יותר מהצרכים אפילו , ספק כח מספק ואיכותי.
דיסק קשיח 2 טרה. מארז בסיסי וטוב ומערכת הפעלה גם הכנסתי.
לדעתי לתקציב + צרכים זה יעשה אתל העבודה .

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
במחשבה שניה עוד הצעה

כמעט אותו מפרט לוח אם עם DDR 4 כמו כן הזיכרון וכרטיס מסך בסיסי יותר ,גם מחשב זה יעשה את העבודה במיוחד שאתה לא גיימר.

היתרון שאני ראיתי

יש לו 4 סלוטים לזיכרון
אפשר להכניס 2 של 8
ובהמשך אם יהיה צורך או black friday או שאמצא בתוך ביצת קינדר
ניתן יהיה להוסיף 2 נוספים של 8GB

frankthe

New member
אכן כן

לוח אם עם ציפסט h110 או b150 הם הלוחות אם הבסיסיים ביותר. אבל מה זה אומר ומה ההבדל בין הציפסטים השונים?
תשובה על רגל אחת: ציפסט זה הרכיב שמנהל את לוח האם ומבצע את התקשורת בין המעבד לבין הזכרון לבין כרטיס המסך. ככל שהציפסט טוב יותר - כך יש לך יותר דרכי תקשורת בין המעבד לכרטיס המסך או בין המעבד לזכרון. התוצאה כמובן באה לידי ביטוי במהירות העבודה הכללית של המחשב.
יש שתי סדרות של ציפסטים: האחת ללקחות הביתיים והשנייה היא ללקוחות העסקיים עם דגש על טיפול בנושא אובדן נתונים. מבחינת ביצועים עד כמה שאני זוכר ההבדל בין b150 ל h110 הוא מינימלי. h170 יותר טוב משניהם וה z170 הוא הטוב ביותר. אנסה מאוחר יותר בערב לבנות עבורך מפרט שונה מזה שבנה ירון - רק כדי שיהיה לך.
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בגדול כן

קצת יותר איכות קצת יותר שיפור ביציבות ..וקצת יותר יקר . כמו שכבר כתבו
למשל זה הכי זול חברה טובה בבל מקרה
שמצאתי שם בקיי אס פי 535 ש"ח
MSI H170M PRO-DH LGA1151, Intel H170, DDR4, PCI-E, HDMI, DVI

בחישוב שלי נראה שזה גם נכנס בתקציב. של המחשב השני שהצעתי.

אכן נכנס לתקציב

בנוסף, אם כבר KSP אז אני נוסע המון לצלול באילת
אני יכול לרכוש שם וזה יוזיל בכמה מאות ש"ח

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תזמין מראש אם אתה קונה בKSP

&nbsp
לא תמיד יש זמינות לכל הרכיבים , צריך שם להזמין מראש ולתאם תאריך שאתה שם לקבל את המחשב.

סבבה, זו לא בעיה

אין לחץ בכלל ואני תמיד יכול לנסוע במיוחד, לאסוף את המחשב, לדפוק צלילה טובה ולחזור לעבודה
&nbsp
איך השיר הזה? רכב חברה, רכב חברה....

למעלה