רכישת דירה עם בת זוג בסטטוס א5

amirse27

New member
אשתי בסטטוס א5 כבר 4 שנים, בקרוב נגיש בקשה לאזרחות
אנו מתכוונים כרגע לרכוש דירה (ראשונה שלנו) מקבלן, האם יש לזה משמעות מבחינת מס רכישה?
האם יש הגבלות מבחינת המשכנתא?
תודה

כאשר אני קניתי רכב . בתשלומים ל5 שנים. המוכר (החברה) רצה שגם הרכב יהייה על שמה . כאשר היקישו את מס' ת.ז. המיספר לא ניקלט במערכת . ובסוף נירשם רק על שמי . אז הייתה גם במעמד 5א . בהצלחה לך

GerrardN8

Member
כאשר אני קניתי רכב . בתשלומים ל5 שנים. המוכר (החברה) רצה שגם הרכב יהייה על שמה . כאשר היקישו את מס' ת.ז. המיספר לא ניקלט במערכת . ובסוף נירשם רק על שמי . אז הייתה גם במעמד 5א . בהצלחה לך
מה אכפת למוכר על שם מי הרכב?

כתבתי שקניתי בתשלומים . אז על הרכב הטילו שיעבוד . אים אני לא ישלם. יעקלו את המשכורת שלי . אים אישתי רשומה גם כבעלת הרכב . אז יעקלו גם לה את המשכורת . הבנת???? כרגע הרכב נירשם רק על שמי .

Jkamm

New member
אין צורך להיות אזרח ישראלי כדי לזכות במדרגות מס רכישה מקלות, אלא די להיות תושב ישראל.
רשות המסים בודקת שאכן אתם תושבים (דומה לבדיקות של משרד הפנים וביטוח לאומי), כמו - מרכז חיים בישראל, שהייה של 183 ימים בשנת הרכישה ועוד כמה דברים שמעידים על התושבות. וכמובן שההליך המדורג ואישור ביטוח לאומי מקלים על ההכרה מול רשות המסים.
כדאי לוודא עמידה בתנאים לפני הרכישה.
ולגבי משכנתא - לא שמעתי על בעיות מיוחדות רק בגלל שהמבקש היה בעל תושבות (א/5) - את הבנק מעניין גובה ההחזר החודשי ביחס להכנסות, וגובה המשכנתא ביחס לשווי הדירה .
יוני קם (עו"ד)

במיילה אתה תהייה המוביל לפי מס' ת.ז. . כול התיק יפול עלך . אישתך תהייה מס' 2 בעיסקה . כך זה במס הכנסה . זה לא קבלת אזרחות. השאלה החשבוה ישאלו אותך . מריפו הייה לך $$$$$$$$$$$$$$ ליקנות דירה במיליונים . אולי הכנתה כבר תשובה . שיהייה במזל . (השאלה אמיתית ? )

LA2015

New member
עונה בתור יועץ משכנתאות (שמבצע עסקאות לבעלי אשרת תייר, תושב ארעי וכן תושב קבע) ובתור אחד שרכש נכס עם בעלת רישיון א5 וקיבל משכנתא
מבחינת רשות המיסים- מבחן התושבות קובע והיא תושבת לכל דבר כולל חבות מס וזכויות
מבחינת בנק למשכנתאות- ברגע שיש תעודת תושב ארעי (דהיינו מספר ת.ז) נבחנת ככל לקוח אחר
*הטכנאי קרמר מתבקש לא להגיב להודעה זו. בתודה מראש על ההבנה וחוסר הסבלנות כלפיו. מתנצל מראש*

amirse27

New member
תודה על התשובות הענייניות. עוזר מאד.
באותו הקשר (שאלה לעו"ד וליועץ המשכנתא)- הקבלן טוען שיכולה להיות בעיה ברישום של הדירה על שמנו כיוון שהקרקע בבעלות רמ"י והדירה נמכרת בחכירה לדורות ולכן יתכן ולא יסכימו לרשום אותה על הדירה (היות והיא תושבת ולא אזרחית).
מישהו נתקל בבעיה כזו? או יודע מה באמת קורה מהבחינה הזו?

בלי קשר- יועץ משכנתא- אשמח אם תשלח לי את הפרטים שלך עבור התיעצות משכנתא :)
תודה

LA2015

New member
תודה על התשובות הענייניות. עוזר מאד.
באותו הקשר (שאלה לעו"ד וליועץ המשכנתא)- הקבלן טוען שיכולה להיות בעיה ברישום של הדירה על שמנו כיוון שהקרקע בבעלות רמ"י והדירה נמכרת בחכירה לדורות ולכן יתכן ולא יסכימו לרשום אותה על הדירה (היות והיא תושבת ולא אזרחית).
מישהו נתקל בבעיה כזו? או יודע מה באמת קורה מהבחינה הזו?

בלי קשר- יועץ משכנתא- אשמח אם תשלח לי את הפרטים שלך עבור התיעצות משכנתא :)
תודה
לעניין רישום הנכס על שם האישה (תושבת בא5). מניסיון (אישי ושל לקוחות) - יש לא מעט תושבים בא5 שזכו במחיר למשתכן, רכשו נכס ולקחו משכנתא במעמד זה. במחיר למשתכן כל הקרקעות כולם ללא יוצא מהכלל הן אדמות רמ"י\מינל (אין קרקע פרטית)- מכאן אפשר להסיק לשאלתך שהרשות מאפשרת. קח בחשבון שגם אם לא נאמר בשום מקום- ההגבלה של רמי לרכישת זרים מתייחסת לזרים שמגיעים ממדינות "מסוימות"

למעלה