רכבת קומותיים יוצאת מהתחנה

מצב
הנושא נעול.

oren*

New member

Sפיידי

New member
איזה יופי

עם הקטר דוחף מאחור
איזה יופי
בהתחלה חשבתי שזה איזה תמונה מהשנים הראשונות של הרכבת (ככהזה נראה מרחוק)
תמשיך כך! (למרות שאני מעדיף תמונות צבעוניות... אבל, זו המצלמה שלך!)

oren*

New member
מדובר באפקט פשוט של תוכנה גרפית

איזה יופי
בהתחלה חשבתי שזה איזה תמונה מהשנים הראשונות של הרכבת (ככהזה נראה מרחוק)
תמשיך כך! (למרות שאני מעדיף תמונות צבעוניות... אבל, זו המצלמה שלך!)
מדובר באפקט פשוט של תוכנה גרפית
התמונות המקוריות צבעוניות למהדרין

התמונות של אורן

התמונות של אורן
אורן, סחתיין על התמונות, הן מאוד נחמדות. אני מקווה שתמשיך בדרך הזו של תיעוד איכותי של התחבורה הציבורית בארץ, ותשפיע גם על שאר המתעדים. ברשותך, הייתי מעוניין להעלות כאן עצה קטנה, שמתבססת על ה-´נסיון´ שלי בצילום רכבות במשך כמעט עשור, והתעסקות של כ-6 שנים עם סידור, ארכוב ומחקר של תמונות של אחרים בארכיון הרכבת - כדאי מאוד (מאוד!) לצרף לכל תמונה את הנתונים הבאים לפחות: תאריך, צלם ומספר תמונה (לדוגמה, מספר הנגטיב ומספר התמונה בו, או שם הקובץ) לצורך יצירת עותקים נוספים. נתונים אופציונליים שניתן (ואני נוהג) להכניס - המיקום בו צולמה (אם רלוונטי) ומה מופיע בה (בייחוד אם זה לא מסביר את עצמו - לדוגמה: מספרו של קרון או קטר כשלא רואים את המספר בתמונה). יש כאלו שגם רושמים את נתוני המצלמה (עדשה, מהירות צמצם, סגר), אבל אלו אנשים שמתעניינים בצילום לא פחות מאשר ברכבות. כדאי מאוד להשקיע את המאמץ הנוסף הזה בתמונות - הרווח יהיה ברור וניכר יותר ככל שהזמן מאז צילומן יעבור.

oren*

New member
מסכים במאה אחוז ותודה רבה ../images/Emo20.gif , אבל

התמונות של אורן
אורן, סחתיין על התמונות, הן מאוד נחמדות. אני מקווה שתמשיך בדרך הזו של תיעוד איכותי של התחבורה הציבורית בארץ, ותשפיע גם על שאר המתעדים. ברשותך, הייתי מעוניין להעלות כאן עצה קטנה, שמתבססת על ה-´נסיון´ שלי בצילום רכבות במשך כמעט עשור, והתעסקות של כ-6 שנים עם סידור, ארכוב ומחקר של תמונות של אחרים בארכיון הרכבת - כדאי מאוד (מאוד!) לצרף לכל תמונה את הנתונים הבאים לפחות: תאריך, צלם ומספר תמונה (לדוגמה, מספר הנגטיב ומספר התמונה בו, או שם הקובץ) לצורך יצירת עותקים נוספים. נתונים אופציונליים שניתן (ואני נוהג) להכניס - המיקום בו צולמה (אם רלוונטי) ומה מופיע בה (בייחוד אם זה לא מסביר את עצמו - לדוגמה: מספרו של קרון או קטר כשלא רואים את המספר בתמונה). יש כאלו שגם רושמים את נתוני המצלמה (עדשה, מהירות צמצם, סגר), אבל אלו אנשים שמתעניינים בצילום לא פחות מאשר ברכבות. כדאי מאוד להשקיע את המאמץ הנוסף הזה בתמונות - הרווח יהיה ברור וניכר יותר ככל שהזמן מאז צילומן יעבור.
מסכים במאה אחוז ותודה רבה
, אבל
א) אני לא מבין ברכבות עד כדי רישום מספרו של קטר (או בכלל להצביע על איזה סוג קטר מדובר) ב) זו מצלמה דיגיטלית ולא פילם ולכן אין צורך באיחסון נגטיבים. המידע על תאריך הצילום ושעת הצילום נשמר על הקובץ לתמיד כך שגם בעוד שנתיים אוכל לדעת בדיוק מתי היא צולמה. צילמתי אותן אתמול ונראה לי נחמד לנסות אפקט מיושן על תמונה שברור שהיא מהתקופה האחרונה (רכבת קומותיים)

מצב
הנושא נעול.
למעלה