רכבת על הכוונת

מצב
הנושא נעול.

tanj

New member
לכן כתבתי "במידה רבה מאוד".
אמנם לא כמו חיזבאללה שהוא ארגון איראני-שיעי מיום הקמתו, אבל בשנים האחרונות, ולא משנה מה הסיבות שהביאו אותו לכך, החמאס משמש כזרוע איראנית לכל דבר. אגב הריצה אל האיראנים, יש כאן ביצה ותרנגולת. פלסטינים רבים מואסים בתנועה שמתרפסת כך בפני השיעים "הנחותים".
הסונים לא מתיחסים לשיעים כאל נחותים
אלא ככופרים.

בת אריה

New member
נא לתת ביסוס לדברים בבקשה...
"המצרים רוצים מלחמה"? תסבירי לי בבקשה איזה אינטרס יש לעם המצרי ו/או לשלטון המצרי ו/או לבעלי הכוח במצרים, במלחמה מול ישראל? אני לא מדבר כרגע על האחים המוסלמים שהם גרורה איראנית, אבל הם כרגע לא בשלטון וגם לא קרובים לכך...
לשלטון הנוכחי לא.
אבל הוא כרגע עומד על כרעי תרנוגלת - כלומר על חייו של הנשיא הנוכחי. ישראל מתחמשת כי יש לה אויבים. מצרים יודעת שישראל לא תתקוף אותה. הבעיה במצרים היא השלטון הבא- בו יצטרכו להתחשב באחים המוסלמים - שמתונים הם בכלל לא.

mister K

New member
לשלטון הנוכחי לא.
אבל הוא כרגע עומד על כרעי תרנוגלת - כלומר על חייו של הנשיא הנוכחי. ישראל מתחמשת כי יש לה אויבים. מצרים יודעת שישראל לא תתקוף אותה. הבעיה במצרים היא השלטון הבא- בו יצטרכו להתחשב באחים המוסלמים - שמתונים הם בכלל לא.
אף אחד לא יתחשב באחים המוסלמים.
התנועה הזאת מהווה איום במצרים והשלטונות שם היו שמחים אם הם היו מחוסלים. מבחינת האינטרסים של מצרים היא נמצאת לצידן של ישראל וארצות הברית אל מול איראן והאיסלאם הקיצוני, שהם האויבים הגדולים ביותר של מצרים כיום. יותר מכך, תהיי בטוחה שיש כיום שיתוף פעולה ישראלי-מצרי נגד החמאס וגם לטובת הפחדת המשטר באיראן (ספינות וצוללות ישראליות שעוברות בתעלת סואץ באופן חופשי כפי שפורסם לא מזמן). את אפילו לא יכולה לפרט מדוע לדעתך המצרים רוצים להילחם בישראל. אל תיעלבי, אבל כנראה שמישהו שטף לך את המוח בשטויות.

tanj

New member
אז למה הם בונים עוד מעברים מתחת לתעלה
ומחמשים את הצבא שלהם במאות טנקים? המצרים רוצים מלחמה. לא כל עוד הנשיא הנוכחי חי, אבל עם קום הנשיא הבא -כמעט על בטוח שזה מה שהוא יעשה.
כן בטח. זה מה שאת רוצה שיקרה
כולם נגדנו ומחכים רק שמוברק ימות בשביל להתקיף אותנו. על בטוח!!!!11 מעניין איך הגעת למסקנה שהמצרים רוצים מלחמה? ולא שלא נתנו להם סיבות אבל הם לא עשו אפילו רבע צעד. את רוצה לחיות בפניקה יומיומית, להרגיש שקיומך בסכנה, סבבה. אבל מה אנחנו אשמים? מדוע ישראל מחמשת את צבאה במאות טנקים? אולי כי כך צבא מודרני שאמור לתת מענה לכל תרחיש אמור להיות? בהסכם השלום לא היו סעיפים של פירוק נשק כך שאין הפרה שלו. המצרים עקבו בקפדנות על כל סעיף בהסכם השלום כולל ההקפדה המוחלטת על פירוז סיני. מבחינה צבאית, חיל משלוח מצרי שינוע לאורך סיני אל הגבול הישראלי יאבד 40% מכוחו עוד בטרם יגיע אל הגבול הבינלאומי עקב פעילות אוירית ויחידות קומנדו. לא לדבר על כך שקווי האספקה יתארכו מאוד ופשיטות על שיירות האספקה יביאו לבעיות קשות מאוד של מחסור במזון,מים, תחמושת וחלקי חילוף. בייחוד לאור העובדה שאין בסיני מאגרים תת קרקעיים. וכל זאת לפני מגע קרקעי בין הצבאות הניצים. אם הם ירצו להמנע מכך הם יאלצו להתקדם באיטיות, להתחפר כל כמה קילומטרים, להקים מיצבורים כל כמה קילומטרים, ותהליך זה יקח זמן רב ובינתיים כל תנועה תותקף מיידית באש טילים ומטוסים. לא נראה רעיון כל כך טוב , אה?

Ccyclist

Well-known member
זאת התוצאה של הפקרת רצועת עזה
5 שנים עברו מאז הפינוי של רצועת עזה ושנתיים עברו מאז מבצע עופרת יצוקה, ונדמה שהחיים בדרום הם שקטים ושלווים, אך זאת אשליה ושקט מדומה. היום ברצועת עזה יש כבר טילים נגד מטוסים, טילים שמגיעים לגוש דן וכמו שפורסם לפני כמה ימים, יש לחמאס ברצועת עזה גם טילי קורנט חודרי שריון שעשו הרבה צרות לטנקים של צה"ל במלחמת לבנון השנייה. לא להאמין לאן הגענו, במקום להיכנס לרצועת עזה, להשמיד את תנועת החמאס ולהפיל את ממשלת החמאס, ממשלת ישראל חושבת רק איך למגן פסי רכבת. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה במלחמה הבאה, כשהחמאס וגם החיזבאללה יפגיזו את גוש דן באלפי טילים.
יש משהו מסובך יותר עם מצריים והאו"ם-שמום
מאיפה הנשק הזה מגיע? מסיני. מה יש בסיני? כוח "שמירת שלום" של האו"ם ונוכחות מצרית מצומצמת (כ750 שוטרים) מכוח סעיף הפירוז בהסכם השלום עם מצריים. יתכן שמצריים חלשה מכדי להפעיל שם כוח כי יש עליה הגבלות, אבל מדוע האו"ם לא פועל? וניחוש ספקולטיבי לחלוטין - לדעתי הסיבה שאי אפשר לחלץ את שליט היא שהוא איננו בעזה אלא בצפון סיני, וחילוצו משם יזיק ליחסי ישראל-מצרים. הסיבה לניחוש הזה היא שלא היה מאמץ כלשהו לחלץ אותו בעופרת יצוקה, ולא היו איומים גלויים מצד החמאס שאם ישראל תתקוף הם יפגעו בו. אינני אומר שהוא בהכרח בידיי המדינה המצרית, אבל ברור שהוא מחוץ להישג ידה של ישראל, ואני מתקשה להאמין שיש מקום בעזה שהוא אכן מחוץ להישג ידה אפילו במחיר כשלון כמו בנסיון לחלץ את נחשון ווקסמן ז"ל.

5 שנים עברו מאז הפינוי של רצועת עזה ושנתיים עברו מאז מבצע עופרת יצוקה, ונדמה שהחיים בדרום הם שקטים ושלווים, אך זאת אשליה ושקט מדומה. היום ברצועת עזה יש כבר טילים נגד מטוסים, טילים שמגיעים לגוש דן וכמו שפורסם לפני כמה ימים, יש לחמאס ברצועת עזה גם טילי קורנט חודרי שריון שעשו הרבה צרות לטנקים של צה"ל במלחמת לבנון השנייה. לא להאמין לאן הגענו, במקום להיכנס לרצועת עזה, להשמיד את תנועת החמאס ולהפיל את ממשלת החמאס, ממשלת ישראל חושבת רק איך למגן פסי רכבת. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה במלחמה הבאה, כשהחמאס וגם החיזבאללה יפגיזו את גוש דן באלפי טילים.
ספור את מספר הפגיעות המוצלחות בגוש קטיף
מספר הטילים , אחוזי ההצלחה , ומספר ההרוגים. אה ושכחתי מספר החדירות לפני ההתנתקות (5 הרוגים בעצמונה עוד כמה חיילים בגוש והיו עוד. ואחרי ההתנתקות. בנוסף לרווח הדיפלומטי של גבול בינ"ל מוכר.

mister K

New member
ספור את מספר הפגיעות המוצלחות בגוש קטיף
מספר הטילים , אחוזי ההצלחה , ומספר ההרוגים. אה ושכחתי מספר החדירות לפני ההתנתקות (5 הרוגים בעצמונה עוד כמה חיילים בגוש והיו עוד. ואחרי ההתנתקות. בנוסף לרווח הדיפלומטי של גבול בינ"ל מוכר.
רק מי שהיה שם זוכר מה היה המצב...
והמצב מהבחינה הזאת היה עגום ביותר, במיוחד בשנתיים שלפני הפינוי. נפילות ביישובים ובבסיסי צה"ל היו דבר שבשגרה, לצערנו כולל הרוגים ופצועים. לא רק בעצמונה אלא גם במקומות נוספים ברצועה. אבל למי שלא היה שם, קל מאוד לבוא ולדבר.

אולי די עם שרשורי הפוליטיקה/ביטחון בפורום?
נמאס!

easylivin

New member
אולי די עם שרשורי הפוליטיקה/ביטחון בפורום?
נמאס!
ההשתתפות אינה חובה...
אני בטוח שרבים מכם לא משתתפים בדיונים על נושאים אחרים שלא מעניינים אתכם, או כשסתם אין מה לומר בנושא מסויים. לדעתי, זאת ההתנהלות המומלצת במקרים כאלה.

בת אריה

New member
ההשתתפות אינה חובה...
אני בטוח שרבים מכם לא משתתפים בדיונים על נושאים אחרים שלא מעניינים אתכם, או כשסתם אין מה לומר בנושא מסויים. לדעתי, זאת ההתנהלות המומלצת במקרים כאלה.
כל עוד אין כאן ירידה לפסים אישיים
והדיון מתנהל ברמה של עכשיו - למה לא? על תנאי שזה מדי פעם.

fireman

New member
המשוואה מאוד פשוטה....
כשהמרחק בין זה שרוצה לפגוע לזה שנפגע קטן יותר, הפוגע נזקק לאמל"ח קל יותר. כשהמרחק בין זה שרוצה לפגוע לזה שנפגע גדול יותר, הפוגע נזקק לאמל"ח כבד יותר. כשאתה מוביל את הברווזים אל המטווח, טווחים בהם.....כשאתה לא מביא אותם אל המטווח צריך לירות סירי לחץ על עיוור מתוך כוונה לפגוע במשהו. עשה חשבון פשוט.....מאז הקמת אלי סיני לצורך העניין, כמה חיילים ואזרחים נהרגו על קו הגבול? מאז ההתנתקות, כמה חיילים ואזרחים נהרגו על קו הגבול? פשוט מאוד, המספרים מדברים והעובדות בשטח הן העובדות האלה. צה"ל הוא לא חברת אבטחה של אף מתנחל.

בת אריה

New member
המשוואה מאוד פשוטה....
כשהמרחק בין זה שרוצה לפגוע לזה שנפגע קטן יותר, הפוגע נזקק לאמל"ח קל יותר. כשהמרחק בין זה שרוצה לפגוע לזה שנפגע גדול יותר, הפוגע נזקק לאמל"ח כבד יותר. כשאתה מוביל את הברווזים אל המטווח, טווחים בהם.....כשאתה לא מביא אותם אל המטווח צריך לירות סירי לחץ על עיוור מתוך כוונה לפגוע במשהו. עשה חשבון פשוט.....מאז הקמת אלי סיני לצורך העניין, כמה חיילים ואזרחים נהרגו על קו הגבול? מאז ההתנתקות, כמה חיילים ואזרחים נהרגו על קו הגבול? פשוט מאוד, המספרים מדברים והעובדות בשטח הן העובדות האלה. צה"ל הוא לא חברת אבטחה של אף מתנחל.
אתה בכלל לא מתייחס לנקודת המורל של האויב
שאומר בפרוש: הבסנו את היהודים. וזה מה שעשה אוסלו והפשע של הגרוש הגזעני שבוצע ביהודי גוש קטיף. וזה בכלל לא קשור ללאבטח או לא -ברמה האסטרטגית זאת היתה טעות. הטעות היא בכל ההתנהלות שלנו - במקום לטפל בטרור כמו שמבוצע ביו"ש - אז משאירים לו לגדול, 'להכיל' את הארועים וכו'- במקום לטפל בארועים. ואם כבר אלי סיני -אלי סיני ישבה על שטח הפקר. בכלל חבל שלא השאירו את היישוב הזה במקומו (גם היה עולה פחות למשלם המיסים לגרש אותם)

tanj

New member
שאומר בפרוש: הבסנו את היהודים. וזה מה שעשה אוסלו והפשע של הגרוש הגזעני שבוצע ביהודי גוש קטיף. וזה בכלל לא קשור ללאבטח או לא -ברמה האסטרטגית זאת היתה טעות. הטעות היא בכל ההתנהלות שלנו - במקום לטפל בטרור כמו שמבוצע ביו"ש - אז משאירים לו לגדול, 'להכיל' את הארועים וכו'- במקום לטפל בארועים. ואם כבר אלי סיני -אלי סיני ישבה על שטח הפקר. בכלל חבל שלא השאירו את היישוב הזה במקומו (גם היה עולה פחות למשלם המיסים לגרש אותם)
גם אחרי מלחמת יום כיפור
הערבים אמרו "הבסנו את היהודים". מה קרה אחר כך? נחתם הסכם עם המסוכנת שבאויבינו ,שגם המבקרים אותו מסכימים שהוא נשמר כלשונו ואין שום איום התקפי בקנה מידה גדול מהצד ההוא. ופינוי גוש קטיף היתה ההחלטה הטובה ביותר של ממשלה ישראלית מזה זמן רב מאוד. יש לי חבר שעושה מילואים בעזה כבר כמה שנים. הוא סיפר לי כשנתיים לפני ההתנתקות שעזה הופכת ללבנון מבחינת האיומים על החיילים המוצבים שם. אין שום סיבה נראת לעין לבזבז כוח אדם על כ30 אלף איש שישיבתם בעומק השטח לא מועילה אלא ההיפך מכבידה על הצבא ועל הממשלה ואין לה תוחלת. בעזה מתגוררים יותר ממליון בני אדם בצפיפות גבוהה מאוד ובתנאים לא טובים. איזו סיבה יש לנו להידחף לשם? וגם הייעוד התנכי הוא טיעון אדיוטי כי גם בתקופת התנ"כ גרו באיזור זה נוכרים במשך כל התקופה המקראית ולאחריה .

mister K

New member
גם אחרי מלחמת יום כיפור
הערבים אמרו "הבסנו את היהודים". מה קרה אחר כך? נחתם הסכם עם המסוכנת שבאויבינו ,שגם המבקרים אותו מסכימים שהוא נשמר כלשונו ואין שום איום התקפי בקנה מידה גדול מהצד ההוא. ופינוי גוש קטיף היתה ההחלטה הטובה ביותר של ממשלה ישראלית מזה זמן רב מאוד. יש לי חבר שעושה מילואים בעזה כבר כמה שנים. הוא סיפר לי כשנתיים לפני ההתנתקות שעזה הופכת ללבנון מבחינת האיומים על החיילים המוצבים שם. אין שום סיבה נראת לעין לבזבז כוח אדם על כ30 אלף איש שישיבתם בעומק השטח לא מועילה אלא ההיפך מכבידה על הצבא ועל הממשלה ואין לה תוחלת. בעזה מתגוררים יותר ממליון בני אדם בצפיפות גבוהה מאוד ובתנאים לא טובים. איזו סיבה יש לנו להידחף לשם? וגם הייעוד התנכי הוא טיעון אדיוטי כי גם בתקופת התנ"כ גרו באיזור זה נוכרים במשך כל התקופה המקראית ולאחריה .

mister K

New member
עד כאן...
הבהרת פה את דעתך, זו זכותך המלאה ואין לי בעיה להקשיב ולהגיב אפילו שאינני מסכים איתה. אבל לכנות את ההינתקות "גירוש גזעני" זה שקר וחוצפה. "המגרשים הגזענים" הם חיילים ושוטרים ישראלים שעשו זאת תחת הוראה של ממשלת ישראל. אני לא חושב שמטרתו של אריק שרון, ראש ממשלה ישראלי ויהודי, הייתה לפגוע במתכוון בתושבים היהודים שם. כך שאפילו מבחינה לוגית לא ניתן לקרוא להינתקות "גירוש גזעני", אפילו אם את מאוד מאוד מתנגדת לכך. יצא לי להכיר לא מעט מתושבי גוש קטיף, חלקם שירתו איתי באותו צבא שביצע את ההינתקות ובאותה האוגדה שפיקדה על הגיזרה ועל הליך ההינתקות. מדובר באנשים שגדלו ביישובי גוש קטיף והקושי שלהם היה בל יתואר, אבל נראה אותך הולכת ואומרת להם שההינתקות היא "גירוש גזעני". תתביישי לך.

easylivin

New member
עד כאן...
הבהרת פה את דעתך, זו זכותך המלאה ואין לי בעיה להקשיב ולהגיב אפילו שאינני מסכים איתה. אבל לכנות את ההינתקות "גירוש גזעני" זה שקר וחוצפה. "המגרשים הגזענים" הם חיילים ושוטרים ישראלים שעשו זאת תחת הוראה של ממשלת ישראל. אני לא חושב שמטרתו של אריק שרון, ראש ממשלה ישראלי ויהודי, הייתה לפגוע במתכוון בתושבים היהודים שם. כך שאפילו מבחינה לוגית לא ניתן לקרוא להינתקות "גירוש גזעני", אפילו אם את מאוד מאוד מתנגדת לכך. יצא לי להכיר לא מעט מתושבי גוש קטיף, חלקם שירתו איתי באותו צבא שביצע את ההינתקות ובאותה האוגדה שפיקדה על הגיזרה ועל הליך ההינתקות. מדובר באנשים שגדלו ביישובי גוש קטיף והקושי שלהם היה בל יתואר, אבל נראה אותך הולכת ואומרת להם שההינתקות היא "גירוש גזעני". תתביישי לך.
ובזה אני מסכים איתך בהחלט.

eran2020

New member
המשוואה מאוד פשוטה....
אתה גם מתנחל
בעיניים של החמאס אין שום הבדל בין אלי סיני לבין רעננה, התושבים בשני המקומות האלה הם מתנחלים. אתה רואה את המציאות כרגע, אני רואה את המציאות לטווח רחוק, נכון, כרגע יש שקט ואין הרוגים, אבל תחשוב מה החמאס הצליח להשיג בשנתיים שעברו מאז מבצע עופרת יצוקה, תחשוב מה יש לחיזבאללה היום 5 שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה. לחמאס ולחיזבאללה יש היום טילים שיכולים לשתק את מדינת ישראל למשך מספר חודשים, לא מספר ימים, ולצה"ל אין שום פתרון, צה"ל אומר לאזרחים תספגו בשקט את הטילים ותנו לנו לעבוד בשקט. במלחמה הבאה אנחנו נראה את נתב"ג משותק, בתי חולים הרוסים ותל אביב הרוסה, הבנת את זה?

easylivin

New member
אתה גם מתנחל
בעיניים של החמאס אין שום הבדל בין אלי סיני לבין רעננה, התושבים בשני המקומות האלה הם מתנחלים. אתה רואה את המציאות כרגע, אני רואה את המציאות לטווח רחוק, נכון, כרגע יש שקט ואין הרוגים, אבל תחשוב מה החמאס הצליח להשיג בשנתיים שעברו מאז מבצע עופרת יצוקה, תחשוב מה יש לחיזבאללה היום 5 שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה. לחמאס ולחיזבאללה יש היום טילים שיכולים לשתק את מדינת ישראל למשך מספר חודשים, לא מספר ימים, ולצה"ל אין שום פתרון, צה"ל אומר לאזרחים תספגו בשקט את הטילים ותנו לנו לעבוד בשקט. במלחמה הבאה אנחנו נראה את נתב"ג משותק, בתי חולים הרוסים ותל אביב הרוסה, הבנת את זה?
תיקון קל לדבריך: לא "צה"ל אומר" אלא הממשלה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה