רכבל כתחבורה ציבורית

מצב
הנושא נעול.
קרון בגודל של מחצית רכבת התלוי על כבל?

עוד משהו
שחכתי לציין, מי אמר שהקרונית קטנה? מדובר בקרון השווה בגודלו למחצית הרכבת. קרון זה אם ירצה ה' יהיה מסוגל להכיל כ-50 עד 80 איש.
היכן בעולם פועל דבר כזה?

zivssps

New member
לא פועל

היכן בעולם פועל דבר כזה?
לא פועל
כיום אין דבר כזה, אבל השאיפה שלי שתהיה. כששאלתי את השאלה, רציתי לדעת אם לדעתם זה אפשרי. שאלתי גם שאלה בפורום הפיזיקה של האתר לגבי משהו טכני. אם תהיה לי תשובה חיובית, אולי אקח את הרעיון צעד אחד קדימה.

amit1270

New member
לא, זה לא אפשרי.

לא פועל
כיום אין דבר כזה, אבל השאיפה שלי שתהיה. כששאלתי את השאלה, רציתי לדעת אם לדעתם זה אפשרי. שאלתי גם שאלה בפורום הפיזיקה של האתר לגבי משהו טכני. אם תהיה לי תשובה חיובית, אולי אקח את הרעיון צעד אחד קדימה.
לא, זה לא אפשרי.
יש פתרונות הרבה יותר מוצלחים, ישימים וזולים.

amit1270

New member
רכבת למשל...

כמו?
תן לי דוגמא אחת לפתרון כזה. פתרון שלדעתך הוא "יותר מוצלח, ישים וזול".
רכבת למשל...
הקו המהיר שנסלל בימים אלה בין תל אביב לירושלים עדיף על ההצעה שלך מכל בחינה אפשרית:
1. הוא מבוסס על טכנולוגיה קיימת שהוכחה כישימה באינספור מקרים
2. מהירות הנסיעה המתוכננת היא 160 קמ"ש. אין בעולם וכנראה גם לא יהיה רכבל שיכול להתקרב למהירות כזאת (ראה סעיף 1 לעיל)
3. לא בטוח שרכבל יהיה זול יותר. צריך להכין תשתית עמודים ותחנות הנעה ולך תדע מה עוד
4. כתבת למעלה שקרון כזה יכול להכיל 50-80 נוסעים. רכבת יכולה להכיל 1,000 נוסעים ויותר.

zivssps

New member
אולי, ואולי לא

רכבת למשל...
הקו המהיר שנסלל בימים אלה בין תל אביב לירושלים עדיף על ההצעה שלך מכל בחינה אפשרית:
1. הוא מבוסס על טכנולוגיה קיימת שהוכחה כישימה באינספור מקרים
2. מהירות הנסיעה המתוכננת היא 160 קמ"ש. אין בעולם וכנראה גם לא יהיה רכבל שיכול להתקרב למהירות כזאת (ראה סעיף 1 לעיל)
3. לא בטוח שרכבל יהיה זול יותר. צריך להכין תשתית עמודים ותחנות הנעה ולך תדע מה עוד
4. כתבת למעלה שקרון כזה יכול להכיל 50-80 נוסעים. רכבת יכולה להכיל 1,000 נוסעים ויותר.
אולי, ואולי לא
תן לי לבדוק את הנושא
אם הדבר אפשרי, אני מבטיח לך שעוד תראה רכבלים מתעופפים כאן בארץ :)

אני רואה שנפלת שדוד בקסמי ה- SkyTran

כמו?
תן לי דוגמא אחת לפתרון כזה. פתרון שלדעתך הוא "יותר מוצלח, ישים וזול".
ובכן, הנה מה שיש לעוד בלוג תל אביבי לומר בעניין.

הפוסט פורסם לפני כשנה וחצי. מה התקדם מאז בנושא, חוץ מעוד כתבות בערוץ 2 (אם הם עדיין קונים את זה)?

zivssps

New member
חח, לא אמרתי שאני מאמין לזה

ובכן, הנה מה שיש לעוד בלוג תל אביבי לומר בעניין.

הפוסט פורסם לפני כשנה וחצי. מה התקדם מאז בנושא, חוץ מעוד כתבות בערוץ 2 (אם הם עדיין קונים את זה)?
חח, לא אמרתי שאני מאמין לזה

טשאפק 2

New member
עלתה לא מזמן כתבה על רכבל בבוליביה

רכבל כתחבורה ציבורית
האם לדעתכם רכבל יכול לשמש ככלי עזר לתחבורה הציבורית? אם לא, למה?
מישהו יודע כדרך אגב, האם אפשר לגרום לכבל לנוע במהירות מכונית ו/או מעבר?
שמשמש להסעת המונים. הוא מחבר בין שני יישובים ברום גבוה, לוס אלטוס ולה פאס. החלופה הקרקעית מחייבת נסיעה ארוכה ומפותלת לעומת המסלול הישר (קו אווירי, פשוטו כמשמעו) של הרכבל ומכאן יתרונו הגדול.

zivssps

New member
צודק

שמשמש להסעת המונים. הוא מחבר בין שני יישובים ברום גבוה, לוס אלטוס ולה פאס. החלופה הקרקעית מחייבת נסיעה ארוכה ומפותלת לעומת המסלול הישר (קו אווירי, פשוטו כמשמעו) של הרכבל ומכאן יתרונו הגדול.
צודק
קצר ולעניין ללא עיקובים. מי צריך יותר מזה? :)

מצב
הנושא נעול.
למעלה