רי"ש לשונית ברדיו

רי"ש לשונית ברדיו

שלום לכולם,
אני לא בטוחה אם זה המקום לשאול, אך אנסה-

אני סטודנטית לקולנוע, ובימים אלו יוצרת סרט דוקומנטרי קצר על 'לאן נעלמה הרי"ש הלשונית?' (רי"ש מתגלגלת "של פעם"). ולשאלותיי:
1. הבנתי שהיו תקופות ברדיו שזמרים שלא היו שרים עם רי"ש לשונית- לא היו נכנסים לפלייליסט. מישהו שמע על זה?/ יודע יותר על הנושא?/ מכיר מישהו שיידע לדבר על הנושא?
2. אילו זמרים אתם מכירים שהיו שרים פעם עם רי"ש לשונית, ועברו במהלך השנים לשיר עם רי"ש גרונית, כמו שאנחנו מדברים כיום?
3. אשמח לקבל עוד ידיעות על הנושא, במידה ויש לכם...

תודה רבה מראש :)

Giodor

New member
יהודית רביץ שרה עם ר' והפסיקה

היא דיברה על זה בתכנית "ציפורי לילה מתגעגעות" ששודרה בגלי צה"ל. נדמה לי שגם גידי גוב היה שר עם ר' והפסיק

בחדשות קול ישראל עדיין משתמשים ברררייש

גם דור העתיד של החדשות לומד להגיש תוך שימוש ברי"ש הגרונית.

אז אנחנו מתראים גם פה?

אז במה שנוגע למוזיקה - עניתי לך כבר בפורום המקביל, ולמען האמת גם בנוגע למונח "פלייליסט".

אבל אם אנחנו כבר בפורום 'רדיו' - אכתוב לך כמה דברים על הנושא בהקשר של רדיו:
כפי שכבר כתבו לך כאן, פעם זה היה הנוהל לקריינות ברדיו ב'קול-ישראל', ואפילו שדרני רשת ג', שהייתה הרשת שהתאפיינה בהגשה קלה, היו צריכים להגיש ב-ר' לשונית. אבל הנוהל הזה בוטל כמעט לחלוטין בשנת 1991. למה? באותה תקופה הגיע ל'קול ישראל' גיל קומר, שצמח בגל"צ והיה שם כוכב. הוא לא הצליח לעמוד בנוהל של הגיית ר' לשונית, ומפה לשם החליטה הנהלת הרשות לוותר לו (כנראה שלא רצו לאבד אותו שם לחלוטין). בעבקות התקדים הזה - בוטל הנוהל גם לשאר הקריינים, ובראש ובראשונה לשדרני רשת ג' (אגב, רוב השדרנים ברשת ג' שימשו אז, בדומה להיום, גם כקריינים בשאר הרשתות). במהדורות החדשות של 'קול ישראל', כמו שכתב לך כאן קודם יניב מורוזובסקי, הקריינות היא עד היום ב-ר'. יש כאלה שאומרים שגם שם יש לבטל את הנוהל הזה, אך בכל מקרה קריינות החדשות היא מטבעה המוסד השמרני ביותר ברדיו.

למעלה