רישיון רכב

nili1988

New member
רישיון רכב

אני ובן זוגי לשעבר רשומים על בעלות רכב. (אני הבעלים המשני) כעת אני מעוניינת להוציא את שמי מרישיון הרכב, אך בן הזוג המדובר מסרב בתוקף לחתום על כך. כיצד אוכל לפתור את הבעיה והאם נדרשת התערבות עורך דין? ראוי לציין שכל ענייני הביטוח רשומים על שמו וחשבונו בלבד. אשמח לסיוע

IgalR

New member
עד כמה שאני יודע הדרך היחידה לבצע זאת היא

ע"י כך ששניכם תעשו העברת בעלות אליו כמובן שפעולה זאת גוררת הוספת "יד" לרשיון רכב. הדרך הפשוטה ביותר לבצע זאת זה להתקשר אליו ולהסביר לו שהסתבכת עם הלוואה/ארנונה/דוחות/ביטוח לאומי/כביש 6 (מחק את המיותר) והתקשרו אלייך כדי לאיים עלייך שיעקלו את הרכב וכדאי להזדרז. את יכולה להשתעשע עם הרעיון עוד יותר רחוק לגשת למשרד הרישוי להוריד את הרכב מהכביש או לקחת הלוואה מחברת מימון כלשהיא ולשעבד את הרכב.

wil

New member
לא הייתי מוריד מהכביש לחלוטין - זה בלתי הפיך

אבל יכול להיות משעשע להקפיא רשיונות ולהודיע לו על כך. כשהוא יבין שהוא אדיוט הוא ירוץ איתך למשרד הרישוי לבצע את שינוי הבעלות. אגב - הורדת הבעלות שלך אינה כרוכה בהפסד "יד", כך שאם זה החשש שלו הוא יכול להירגע.

kompy

New member
לא ניתן לבטל/להקפיא רכב ללא הסכמת השותף

wil

New member
אבל טסט כן ניתן להעביר בלי הסכמת השותף?

האם מעמדם של שני הבעלים שווה? או שיש פה מישהו בעל מעמד עדיף?

kompy

New member
מבחינת החוק-נושא העברות הינו הבעל הרשום

בחלקו העליון של רשיון הרכב(עברות קפידה). לטסט - כעקרון צריך יפוי-כח מאת השותף הראשון/שני בעת שאחד מהם מופיע בגפו לטסט. לענייני רישוי שניהם בעלי מעמד שווה.

למעלה