רישום קורסים למשפטים בבר אילן....

lala182

New member
רישום קורסים למשפטים בבר אילן....

הצילו...
החלון זמן שלי הוא עוד יומיים ועדיין אני לא ממש יודעת איך אני אמורה להירשם דרך הפריא"ל... בעיקר לאור העובדה שבמשפטים זה מערכת מובנית מה שאמור להקל אבל רק מבלבל אותי יותר
שלחו לי סוג של מערכת שעות רק של הקורסים במשפטים עם חלוקה ל2 קבוצות אבל איך אני אמורה לנחש באיזה קבוצה אני...?? ואם כבר מבלבל אז מה שהכי מבלבל אותי זה לימודי יסוד ביהדות.... בעלון ששלחו לי הביתה רשום כך- "במסגרת הדרישות הכלליות של האויברסיטה סטודנט לתואר ראשון במשפטים מחויב לקחת 3 קורסים בלימודי יסוד ביהדות במהלך התואר בהיקף 12 נ"ז מתוכןם 2 קורסים בתנ"ך ואחד במחשבת ישראל או תולדות ישראל. המלצת הפקולטה הינה לקחת קורס אחד בשנה" זה אומר שהקורס מתפרס על כל השנה או רק על סמסטר אחד? בקיצור... למרות ששלחו לי הביתה דף הסבר עדיין לא הבנתי לאיזה ולכמה קורסים אני אמורה להירשם בסה"כ.... תודה מראש

בתקופתי,

השיבוץ לקבוצה לא היה תלוי בך ונקבע מראש ע"י הפקולטה. אמורים להופיע לך כבר הקורסים שרשמו אותך אליהם מראש. לגבי יהדות: רוב הקורסים שלהם הם שנתיים. יש אולי מספר מצומצם של קורסים סמסטריאליים.

lala182

New member
קודם כל תודה..נראה לי שזה עדיין ככה

אבל במערכת ששלחו לי הביתה יש 2 קבוצות לימוד ככה שאני לא ממש יודעת באיזה קבוצה אני. חוצמזה- זה הפקולטה היחדיה שלא פרסמה את הדרישות שלה באתר שלהם באינטרנט וזה מאוד מוזר... ועוד שאלה- בחומר ששלחו לי הביתה רשום (כמו שרשמתי בהודעה הקודמת) שאני צריכה לקחת 3 קורסים בלימודי יסוד ביהדות. איך זה מסתדר עם מה שרשום באתר שלהם- "כמה קורסי יסוד עלי לקחת? יש להשלים 7 קורסי יסוד ביהדות במשך התואר. הקורסים ניתנים בארבעה תחומי תוכן שונים – תנ"ך, תלמוד, פילוסופיה יהודית ותולדות ישראל (גם במערכת הרישום ישנה הפרדה לארבעת התחומים). יש ללמוד לפחות שני קורסי תנ"ך, שני קורסי תלמוד, וקורס אחד בפילו' יהודית או תולדות ישראל. שני הקורסים הנותרים (להשלמת המכסה של 7 קורסים) צריכים להיות מתחומי תוכן שונים (למשל, קורס אחד בתנ"ך ואחד בתלמוד, קורס אחד בתלמוד ואחד בפילו' יהודית, אבל לא שני קורסים בתלמוד). בכל שנה מותר לקחת עד 3 קורסי יסוד. מומלץ מאד לקחת בשנה הראשונה לפחות שני קורסים." תודה מראש

סטודנטים למשפטים לא לוקחים בתלמוד

מכיוון שיש להם חובות "משפט עברי" במסגרת התואר במשפטים, שמקבלות ללימודי תלמוד. לכן הסטודנטים למשפטים מחויבים רק בשלושה קורסים במסגרת המחלקה ללימודי יסוד: שניים בתנ"ך ועוד אחד בתולדות ישראל או בפילוסופיה יהודית. לגבי באיזו קבוצה את, אם לא כתוב בחומר ששלחו לך אני יכול רק להציע להתקשר למזכירות סטודנטים ולשאול. (יש את הטלפון שלהם בתחילת השנתון, וגם באתר)

lala182

New member
טוב נראה לי שהבנתי בערך

הם שלחו איזה דף עם קידוד לפי צבעים והנחתי מזה שאני בקבוצה 1 (מה שגם הגיוני כי הם אמרו שזה לפי חלוקה אלפביתית ואני די בהתחלה...) ותודה על התשובות
סופסוף התחלתי להבין משהו

lala182

New member
עוד שאלה קטנטנה ../images/Emo13.gif

רוב הקורסים בלימודי יסוד הם בהיקף של 4 נ"ז או 2 נ"ז? (שנתי) אני צריכה לקחת 3 קורסים כל התואר בהיקף של 12 נ"ז אבל הבנתי שרוב הקורסים לא מגיעים ל4 נ"ז (או שאני מתבלבלת!) אז זה לא מובן לי כל כך... תודה מראש!!!

עד כמה שאני זוכר

רוב הקורסים בלימודי יסוד הם שעתיים בשבוע, במשך שני סמסטרים (כל השנה) = 4 נ"ז.

lala182

New member
איזה תשובה זריזה! ../images/Emo13.gif תודה רבה רבה

אם ככה אז זה בסדר....

../images/Emo128.gifסורי חיים,טעית..

שעתיים בשבוע למשך שנה, בבר אילן, שווי ערך[מלבד מעבדות וסוגי פגישות אחרים השונים מהרצאה/תרגול] ל 2 נ"ז. כל קורס בלימודי יסוד ביהדות נותן 2 נ"ז-אם בגלל שהוא שעתיים שנתיות, ואם בגלל שהוא 4 שעות סמסטריאליות. המצב באמת היה רע אם כל קורס כזה היה 4 נ"ז...רק קורס אחד שלי בכל התואר שווה ערך לנ"ל

אני לא כתבתי את ההנחיות...

באמת שאין לי מושג. אני לא מכיר קורס אחד בלימודי יסוד שהיקפו שונה מ 2 נקודות זכות. אולי יש "קורס יסוד מיוחדים" שאני לא מכיר[אנערף
], אבל כתבתי על פי מיטב ידיעתי. הכי טוב לברר עם האוניברסיטה, שהם יקחו אחריות על מה שהם כותבים, לא אני.

lala182

New member
אוףףף ../images/Emo10.gif יש לך מושג עם מי

באוניברסיטה? (איזה מחלקה?) עוד לא התחלתי ללמוד וכבר נמאס לי מהביורקרטיה הזו...

מצטרף לתשובת חיים,

ומנסה לעודד בכך שאומר שסופו של דבר הבירוקרטיה הזו היא די חד-שנתית..

lala182

New member
תודה על העידוד ../images/Emo13.gif

במזכירות של משפטים לא הבינו כל כך מה אני רוצה והבטיחו להחזיר תשובה (נקווה שהיא תגיע עד יום ראשון בבוקר...) ושלחתי מייל למחלקה של לימודי יסוד ונקווה שגם משם נשמע תשובה מהר... ונקווה שאני אצטרך ללמוד רק שעתיים שבועיות בשנה
ושוב תודה לשניכם

lala182

New member
והנה התשובה אם זה מעניין משהו

(ומסתבר שמהחלקה ללימודי יסוד מחזירים מיילים מאוד מהר!) צריך 3 קורסים בהיקף 2 נ"ז כל אחד...

lala182

New member
נו כנראה שיש לזה סיבה...

יש לי הרגשה שהמשפט עברי הזה לא הולך להיות קורס כזה משמים... אחרת לא היו נותנים פטור
אבל שיהיה, נשמור על אופטימיות!

למעלה