ריקמה חופשית על שמיכה קטנה

talyale

New member
ריקמה חופשית על שמיכה קטנה

אחרי כל החפירות והשאלות (תודה שוב לכל מי שענתה) ואחרי כמה אימונים, החלטתי לנסות לעשות תיפורים ברקמה חופשית על שמיכה קטנה לבובה. הדוגמא של השמיכה מכאן. אמנם תיפורים כמו ששם עוד לא העזתי לעשות ( עדיין
אבל אני די מרוצה מהתוצאה. מה דעתכן?

דנא6

New member
../images/Emo99.gif../images/Emo99.gif../images/Emo99.gifוואאווו....

כמה יפה שזה יצא לך !

talyale

New member
עוד אחת ושאלה

אני עשיתי את התיפורים בחוט פוליאסטר, ממה שקראתי "חייבים" לעשות אותם מחוט כותנה... מישהי יכולה להסביר לי למה?

ayala26

New member
כי ככה זה בקווילט מסורתי

חוץ מזה לא חייבים כלום אני עושה תיפורים לפעמים בחוט מתכתי! הוא בטוח לא מכותנה...

ayala26

New member
זה כן יותר יפה

כי חוטי כותנה הם יפים יותר, הם עבים יותר. אני משתמשת גם בחוטי רקמה Rayon למכונה. אני בהחלט אוהבת להשקיע בתיפורים ומשתמשת בחוטים עבים יותר מאשר חוטי התפירה הרגילים. לגבי החוזק אני לא יודעת. יתכן שבגלל עוביים הם חזקים יותר אבל גם בגדים שתפרתי לא נפרמו רק בגלל שהחוטים היו חוטי תפירה מפוליאסטר. בעקרון בקווילט מסורתי גם את החיבורים בין הטלאים עושים עם כותנה. לדעתי גם המילוי חייב להיות מכותנה. בקווילט מסורתי אין בדים וחוטים סינטטים בכלל.

talyale

New member
שיכנעת אותי לנסות. למרות שקצת נבהלתי מהמחיר

בפיסות ראיתי חוטים לתיפורים ב-25 שקלים, נשמע הגיוני? כשדיברת על חוט מתכת התכוונת לתיפורים בחוט בצבע כסף או זהב? זה יותר קשה לתפר איתם? (אני כבר מתכננת כיסוי חגיגי למצות עם תחפורי כסף
)

ayala26

New member
קטן עלי 25 שקלים../images/Emo13.gif

אני קונה ביורו
זה פחות מ 5 יורו.. חוט מתכתי יש לא רק בזהב וכסף יש כל מיני צבעים מתכתיים. פשוט צריך מחט לחוטי מתכת.

ויצא לך מדהים

גם הקווילט, וגם התיק. היום ניסיתי לראשונה את הרגל לריקמה חופשית שקניתי. ממש לא פשוט. עוד לא הבנתי אם זו אני או שהרגל לא לגמרי מתאימה...

בגלל הכווץ של הכותנה

ההסבר שקיבלתי-הכותנה מתכווצת, הסנטטי-פוליאסטר, לא. מה שעלול לקרות, שבכביסה החוטים יגרמו לכותנה היקרע או שיווצרו עיוותים.

talyale

New member
ובאותה הזדמנות, הנה מה שיצא מהתיק היפני ../images/Emo13.gif

בסוף תפרתי רצועה על רצועה והוספתי חיזוק בתפר ידני (החוטים התועים שבתמונה נגזרו לאחר הצילום)

ayala26

New member
קטע, אני גם מנויה לבלוג הזה

שמיכה משגעת יצאה לך! כל הכבוד!

talyale

New member
תודה ובהצלחה. הנאה מובטחת!

הבת שלי התלהבה מהפרחים והתעקשה לבחור לי את הצבעים של הבדים

למעלה