ריצה כל יום - האם יכול להזיק?

ריצה כל יום - האם יכול להזיק?

שלום. אני נוהג בחודשים האחרונים לרוץ כמעט כל יום 7 ק"מ. (ביום שאני לא רץ אני רוכב על אופניים). אני בן 23, במשך שנות חיי הקצרות תמיד ביצעתי פעילות גופנית. בריצה אני לא מרגיש שום קושי, אני לא חש שום כאב אלא רק מרגיש טוב יותר ובריא יותר באופן כללי. המטרות שלי הן: א. העלאת הכושר ושמירתו ב. בריאות הגוף והנפש שמעתי בכל מיני מקומות שהמינון צריך להיות מקסימום 4 פעמים בשבוע. אם אני רץ כל יום ובהתאם לנתונים שסיפקתי, האם זה בסדר מבחינה בריאותית? וסתם שאלה שמסקרנת אותי... אם ברצוני להרזות מה עדיף: 7 ק"מ ב- 40 דקות ריצה 7 ק"מ ב- שעה ועשר דקות הליכה

foggy1

New member
נסיון לתשובה

מקובל תמיד להקצות יום אחד למנוחה מוחלטת. למנוחה יש תפקיד חשוב בהתאוששות לקראת האימון הבא שיטת האימונים שלך אינה מיטבית, כדאי לך לקרוא קצת על תוכניות אימון והכי טוב יהיה לפנות למאמן / קבוצה. לא מקובל לרוץ כל יום אותו מרחק באותה עצימות. אם תכנס לאתר איילות, תוכל למצוא תוכנית מצוינת שתכין אותך לריצה למרחק 10 ק"מ, תתחיל איתה (לא חייב מהשבוע הראשון). בהצלחה

fiorentina1974

New member
מסכים

1. הוסף בדחיפות יום מנוחה, לך לסרט, תקרא ספר רק אל תרוץ מבחינה בריאותית חובה לנוח! 2. אני ממליץ על גוון באימונים גם אם המטרה היא FUN, די משעמם לרוץ כל הזמן אותו מרחק באותו קצב, לא? 3. המלצה אחרת תוסיף שחייה כי אחד הדברים הרעים בריצה להבדיל משחייה ואופניים זה הפעלת לחצים על המפרקים וכמו שאומרת הפרסומת של מגה גלופלקס " לגוף אין חלקי חילוף", זה אתה מרגיש סבבה בגיל 23 לא אומר כלום על איך שתרגיש בגיל 55 עם הנכדים שמור על עצמך!

גלעד HPAT

New member
היות שעבודה היא הפעלת כוח למרחק

הרי העברת גופך בריצה לאותו מרחק לעומת הליכה תוציא יותר קלוריות. זאת היות ובריצה אתה מרים את מרכז הכובד ו/או איברים יותר גבוה מאשר בהליכה ולכן משקיע יותר עבודה = יותר אנרגיה, בהערת גופך את אותו המרחק.

Sinberguensa

New member
אז מה עושים...

רצי מרתון שמתאמנים גם פעמיים ביום ? איך זה שיום מנוחה אחד מספיק להם ?

למעלה