רילוקיישן לארה"ב וחיסון הפוליו

Sonic hedgehog

New member
זו בדיוק הבעיה שהנחיות משרד הבריאות

כן המליצו לתיירים באזור הדרום ולאלו שהגיעו למספר חודשים להתחסן אז השאלה היא למה הרופא שלכם המליץ בניגוד להנחיות. האם היתה לו סיבה קונקרטית או שהוא לא התעדכן.

רזאי

New member
לא בדקתי את הנחיות משרד הבריאות,

ואני בהחלט סומכת על הרופא שהוא מתעדכן.
חוץ מזה- יש לך המלצות לשבוע המסעדות?

רזאי

New member
יש חפיפה בין המנות בבראנץ'

לבין מה שהם מציעים בשבוע המסעדות?
או במילים אחרות, יש מנה ספציפית מהמבחר המוצע שטעמתם ואתם יכולים להמליץ?

Sonic hedgehog

New member
לא, לכן אני לא ממש יכולה להמליץ

על המנות רק על הנוף.

ספרתי לך כבר על whisk and ladle נכון?

Sonic hedgehog

New member
יש להם תפריט משתנה

והם שמים דגש על מרכיבים טריים ומקומיים והקוקטיילים שלהם מעולים. אין להם תפריט מסויים לשבוע המסעדות אפשר פשוט לבחור איזה מתאבן, מנה עיקרית וקינוח שרוצים מהתפריט.
http://www.whisknladle.com/

רזאי

New member
תודה, נראה מקום ששווה לדגום.

רזאי

New member
אנחנו בארה"ב והיינו הקיץ בישראל

בזמן שהתחילו לחסן את הילדים. התייעצנו עם רופא ישראלי, והוא אמר שבגלל שהילדה מחוסנת, ובגלל שאנחנו עוזבים בקרוב, החיסון מיותר. כשהגענו לביה"ס האמריקאי, לא שאלו אותנו בקשר לזה. יכול להיות שזה בגלל שאנחנו "וותיקים" שם, אבל ככל הידוע לנו לא שינו את רשימת החיסונים הנחוצים. בכל מקרה, אני בצד השני של היבשת.

dasi9

New member
עונה

עושים חיסונים כרגיל בישראל. תראי גם אם אתם עושים רילוקיישן, כמה זמן עד המעבר? האם המעבר ממש קרוב או עוד כמה חודשים? מכיוון שגם כאן עושים חיסון פוליו רגיל אז אני כן הייתי עושה את החיסון בישראל. אל תשכחי שאתם בטח תסעו לבקר בישראל מדי פעם, אז אולי עדיף לחסן ודי.

בכל מקרה, כשמגיעים לארה"ב, מחפשים רופא ילדים והוא כבר יגיד לך מה צריך, מה לא צריך ומתי צריך. מאוד מאוד פשוט. ולא לשכוח להביא רשימת חיסונים לארה"ב מתורגמת לאנגלית. כאשר אתם אצל הרופא, לא לשכוח שיכין רשימת חיסונים מעודכנת הכוללת חיסונים מהארץ ומארה"ב. תכינו עותק לגן הילדים, כי כאן הם מבקשים זאת מראש.

עונה לך ולאחרים (תודה על התשובות)

אז ככה-
המעבר יהיה כנראה בעוד כחודשיים שלושה.
אנחנו ממש לא ממתנגדי החיסונים, רק שאם אנחנו עוזבים את ישראל (שמוגדרת כאזור שחייב בחיסון) לארה"ב (שמוגדר כאזור שלא חייב בחיסון - והכוונה לחיסון המוחלש, לא הרגיל המומת) אז קצת חבל לי להכניס חיסונים לגוף של הילדים.

מצד שני-

אם הדרישות של השלטונות הן שילדים שמגיעים מאזורים שמוגדרים כ"מסוכנים" מבחינת מחלה זו או אחרת ובמדינות המוצא מחייבים לחסן- אז אם הדרישות של שלטונות ארה"ב הן ליישר קו עם הדרישות של השלטונות המקומיים- אז נחסן.

זו ההתלבטות היחידה.

מצד שלישי אם נגיע למערכת החינוך כשבגוף של הילדים יש חיסון פוליו מוחלש- האם יעשו לנו בעיות? הרחקה? אני יודעת שזה נשמע הזוי במקצת אבל אני מנסה לבחון את כל התרחישים האפשריים.

Sonic hedgehog

New member
יש הרבה מאוד מדינות שמחסנות בוירוס המוחלש

כדרך קבע והם מגיעים לארה"ב על בסיס קבוע. מקסיקו למשל מחסנת בOPV כך שבמקומות עם הרבה מהגרים ממקסיקו (וכאלו שעוברים את הגבול על בסיס קבוע) יש הרבה מאוד ילדים מחוסני OPV, אז אף אחד לא יעשה לכם בעיות.

לגבי חוסר חיסון בOPV ומוסדות לימוד לא נראה לי שתהיה בעיה. מוסדות הלימוד בודקים לגבי חיסון בחיסונים בדרושים בארה"ב לכן הם לא ידרשו את הOPV.

לגבי רשויות ההגירה והOPV זה כבר מורכב יותר לא בטוחה מה הנהלים. אני יודעת שרק לאחרונה הCDC הוסיפו את ישראל לרשימת המדינות שקיים בהם פוליו והוסיפו המלצה לחיסונים לתיירים, לקח להם גם זמן לעדכן את זה ופעם אחרונה שבדקתי לא היתה אזהרת מסע על ישראל. לא יודעת אם זה משפיע במשהו על ההנחיות של הגירה ממקום כזה, גם אם כן אני נוטה לחשוב שיקח להם זמן להתעדכן. בכל אופן המקום הנכון לבדוק את זה יהיה מול רשויות ההגירה אפשר לבדוק את ההנחיות גם למדינות אחרות שיש בהם פוליו כגון אפגניסטן וזה יתן אינדקציה איך מתיחסים למדינות כאלו והאם יתכן וישנו את הדרישות לפני שתסעו.

Sonic hedgehog

New member
וניסיתי לבדוק באתר ההגירה והCDC

תחת ההנחיות למהגרים כל מה שהצלחתי להבין שזה תלוי בהנחיות לרופא ההגירה באותה המדינה ואת ההנחיות הספציפיות לרופאי ההגירה בארץ לא הצלחתי למצוא.

הניחוש שלי הוא שהם כנראה לא יבדילו בן OPV לIPV כל עוד קיים אחד מהם אבל זה רק ניחוש. ההמלצה שלי כפי שכתבתי למעלה הוא שעדיף להתחסן ליתר בטחון.

תודה רבה על התשובה המושקעת

אני אנסה לברר יותר לעומק עם חברים שגרים באזור, אולי יוכלו לברר אצל אחות בית הספר.....
תודה!

Sonic hedgehog

New member
שוב, הבעיה היא לא עם הבית ספר

אותם זה לא מעניין הם רק בודקים שיש את החיסונים הניתנים בארה"ב. הבעיה האפשרית היא עם ההגירה.

למעלה