ריטלין בשבת

לילך38

New member
ריטלין בשבת

אני אמא לשני ילדים הנוטלים ריטלין, בת 10 ובן 6, בשבתות עד היום לא נתנו להם כדור, תוך מילוי הנחיותיו של הרופא המטפל ש"בשבת צריך להשאיר אותם בלי כדי שיאכלו ויתרגלו..." . השבתות נהיו סיוט משפחתי, צעקות בלי סוף, התפרעויות ללא שליטה, בכי בלתי פוסק ועצבים!!!!!!!!!. ממש התחלתי לקבל דיכאון כשהשבת מתקרבת. היום החלטתי שדי לסבל ונתתי להם ריטלין והכל נהיה יותר רגוע, אך התסכול מציק. רציתי לדעת מה עושים הורים אחרים כדי לשרוד את השבת בשלום, והאם זה "חוקי" בכל זאת לתת ריטלין גם בשבת?. תודה ושבוע טוב.
 

zivadina

New member
אנחנו נותנים ריטלין בשבת, אם צריך

ההנחייה של הרופא שלך היא מיושנת. בכל העולם נהוג לתת ריטלין 7 ימים בשבוע, ורק בישראל קבעו לריטלין "יום מנוחה". ההנחייה המקצועית היא: לתת ריטלין מתי שצריך, לא רק ללימודים. אני מקוה לראותך בינינו בהמשך, כדי שנוכל ללבן ביחד את הבעיות המעסיקות אותנו בגידול ילדים והוריהם עם הפרעת קשב (זאת הפרעה תורשתית).
 
../images/Emo24.gifבוקר,,,גם אני נותנת בשבת,

לאחר הרבה זמן שאמרו לי לא לתת,,התוצאה הייתה כעס תמידי,תסכול ומלחמות לחינם, גם לי אמרו לא לתת בשבת,,מנוחה,,מנוחה למי,,???? ניסיתי וזה טוב לו ולנו המשפחה,אני בעד,וכמובן אם צריך, אילנה
 

rachel044

New member
שלום לילך וברוכה הבאה

הבת שלי כבר בת 11 בטיפול מגיל 6.הייתה לי בעבר את אותה השאלה - הפסיכיאטר המטפל ענה לי בקצר : "הקר"ה לא לוקחת חופש בשבת וחגים אז למה הטיפול צריך לקחת חופש?" הגיוני ביותר. בהצלחה בהמשך הדרך!
 
למעלה