רחצה משותפת - איך בדיוק?

המרחפת

New member
רחצה משותפת - איך בדיוק?

הצבה הקטנה שלי כבר בת חודש. בשבוע שעבר התקלחתי איתה ומאד נהניתי, היה רושם שהיא קצת פחות (הרושם הזה הסתבר אח"כ להיות קקי שחיכה לצאת החוצה, ויצא בדיוק כשהתעטפנו בחלוק). היום ניסיתי אמבטיה משותפת כשהיא נשענת על הרגליים שלי והראש שלה קרוב אליי, וכל פעם אני מגדילה את הרווח בין הברכיים כדי שהיא תשקע יותר במים.

אני מרגישה שאני לא כל כך מצליחה לנקות את עצמי, ובזמן מקלחת בעמידה אני מרגישה שאני צריכה להחזיק אותה מאד חזק כדי שלא תחליק.

מי שמתרחצת כאן עם התינוק - איך בדיוק אתן עושות את זה?

מאמא טריה שתשמח להסבר מפורט.

את מתקלחת איתה

כשיש עוד מבוגר בסביבה?
אם כן, אז אחרי שהיא נקייה את מעבירה אותה לרשותו - ומקלחת את עצמך.

מזל טוב

בתקופות שרחצנו את הילדים במקלחת איתנו, אחד מאיתנו היה בפנים והשני סייע מבחוץ.
לאחר סיום הרחצה של התינוק, ההורה שהיה בחוץ הלביש, וההורה הרטוב נשאר עוד כמה דקות במים כדי לסיים את הרחצה של עצמו.

אמבטיה אין לנו.

ככה שהעצה היחידה שלי היא להוריד ציפיות לצאת נקייה מאוד מהמקלחת המשותפת

בטח יש מנוסות ממני עם טיפים יותר חכמים.

ללילילל

New member
התייחסתי לזה כבילוי משותף ולא כניקיון בשבילי

אהבתי מאד לעשות אמבטיה עם הילדים כשהיו תינוקות אבל לא יכולה לדמיין את עצמי במקביל גם מסתבנת... או שעשיתי את זה בלי קשר למקלחת שלי, או שמסרתי את התינוק לאבא שלו ואז טיפלתי בעצמי.

מה שעבד אצלי-

להתקלח בלי סבון, וכשממש רציתי סבון אז טיפה ביד וישר לבית השחי.
בלי חפיפה (היה קל, יש קרחת)
או, ועל זה עליתי יותר מאוחר-
ישיבה מזרחית כשהגורה מוחזקת כמו בערסל בין הרגליים שלי, והידיים פנויות לעשות מה שבא לי

המרחפת

New member
ואז היא הקשיתה את הגב,

וכמעט התהפכה פנימה

מה שאת מתארת זה מה שעשיתי עד כה. מעט סבון רק לבית השחי.
המקלחות בד"כ בבוקר, כשהאבא בעבודה. אני מבינה שהן יצטרכו לעבור לערב כדי ששתינו נהיה נקיות.

את יכולה להתקלח גם בבוקר

אחרי שאתן יוצאות תתעטפי בחלוק
תלבישי את הקטנה
שימי אותה במקום בטיחותי, אם זה המיטה שלה, אם זה מתחת לאוניברסיטה שתעניין אותה, אם זה מתחת למובייל (שמעתי המלצות על המובייל של טייני לאב שהוא אחלה בייביסיטר כשצריך כמה דקות).
ותיכנסי למקלחת קצרצרה כולל סיבון ושטיפה שלך, להרגשה הטובה שלך.
אם את מרגישה את הצורך להיות מקולחת ורעננה, תפרגני לעצמך את ה- 5 דקות האלה.
יודעת משהו? גם אם היא בוכה. זה רק כמה דקות וגם ההרגשה שלך ושתהיי פנויה אליה ורעננה במשך כל היום - גם זה חשוב.
כל עוד היא לא ניידת, אז בכלל אין בעיה

טיפ אחרון, אני הייתי מביאה את התינוק איתי לחדר האמבטיה/שירותים, כשהייתי צריכה פיפי או מקלחת, ומשכיבה על הרצפה על מגבת נקייה. הוא היה מסתכל בי, שומע אותי, והיה רגוע.
אין לי הסבר הגיוני, אבל הגדול שלי היה תינוק לא שקט, והמקום שבו היה הכי רגוע בבית היו הדקות האלה באמבטיה

אני לא יצאתי מהן נקייה במיוחד חחח

אצלנו, המקלחת המשותפת הייתה למטרת כיף, להרגיל את פיצית למים מגיל צעיר ולנקות אותה בעיקר, לא את עצמי.
בעצמי הייתי מתקלחת או כשהיא בסלקל לידי (חד הורית) או כשהיא ישנה. בכל מקרה אלו בטוח היו מקלחות מאוד קצרות :)

נינושה2

New member
לא צריך להיות חד הורית בשביל זה

גם אני התקלחתי עם הקטנטונת שוכבת על הרבה מגבות מקופלות על רצפת האמבטיה, מקלחות של 2 דקות. ככה זה כשאבא לא בבית רוב היום.
ואיתה עשיתי אמבטיות לכיף. כשכבר היתה יותר חזקה וקצת החזיקה את עצמה, נהגתי להסתבן קלות, ממשיכה להחזיק אותה עם יד אחת כשהיא שוכבת עליי הפוך (הראש על הברכיים שלי).

חחח זה נכון

אבל התכוונתי שגם לא הייתה לי אפשרות למקלחת נורמלית בערב כי לא היה בנזוג שחוזר מאוחר אפילו :)

מהלידה ועדיין... (8 חודשים).

הוא עושה מסג' בחוץ ומפשיט, אני מתחילה להתקלח.
הוא מביא לי אותה, ואני מחזיקה אותה כך שהיא נשענת על על היד, כשכף היד שלי אוחזת בירך.
מצאתי שכל עוד אני אוחזת את הירך שלה, אני והיא מרגישות בטוחות.
הופכת אותה לצד שני, ורוחצת עם היד השניה.
ואז הוא בא לקחת אותה להלבשה.

מצאתי שדווקא כשהיא משומנת יותר קל לי להחזיק אותה מאשר כשהיא לא.
האסוציציה שהייתה לי זה שיותר קל לחתוך עם סכין מאוד חד מאשר עם סכין כהה- יותר קל לשלוט.
יש גם דרכים לעשות את זה לבד, אבל זה טיפה מורכב ורטוב יותר. בגיל שבוע הייתי הולכת על השיטה הזו.
לנו זה היה ועדיין הרבה יותר קל מאשר למלא אמבטיה ואז להחזיק אותה שם. מה גם שאני יודעת שטמפרטורה שטובה לי טובה גם לה.
היא גם למדה להנות מהזרם...
במידת הצורך מפשפשים באמבטיה פשוט.

niva26

New member
רחצה של תינוקת וילדה בת 4 ביחד ????

זה בכלל אפשרי ומציאותי לרחוץ את שתיהן ביחד ?
האם משהי כאן עושה את זה ?
ומאיזה גיל לדעתכן בכלל נחוץ מקלחת כול יום ?
אציין שאני מנקה בכול החלפת חיתול עם מגבונים ששטפתי המון פעמים במים על שיצאו כול החומרים
ומכיוון שאין רעלים גם כמעט אין צורך אף פעם במשחת החתלה את האזור נקי

regvuv1

New member
בטח שאפשרי

אנחנו אוהבים לעשות אמבטיה כל יום - פשוט בשביל השגרה וההרגעה לפני השינה, אבל האמבטיות כללו רק מים בלי שום דבר אחר, פעם בהמון זמן קצת סבון או שמן טבעי כלשהו.
אמבטיה ביחד התחלנו לעשות כשהם למדו להחזיק את הראש ויכלו לשכב על הבטן במים בגובה שלושה ס"מ (גיל שלושה-ארבעה חודשים), הגדולים כל כך שמחו השקטן עושה איתם אמבטיה שהסכימו להיות עם ממש מעט מים. רק צריך להשגיח כל הזמן.

נינושה2

New member
בטח

אצלי מגיל כ-3 חודשים התינוק נכנס לאמבטיה המשותפת. כולם ביחד (3 ילדים ולפעמים גם אבא שלהם). את התינוק התורן אני מחזיקה עם יד אחת, תומכת מתחת לזרוע- גב- ראש (קשה להסביר) והוא צף לו בסבבה ליד האחים שלו, אני עושה לתינוק שטיפה מהירה בעזרת היד הפנויה ואז מוציאה, מנגבת, מסאג' וכו' בזמן שהאחים עוד משחקים להם באמבטיה. אם אבא גם במים, הוא מחזיק את התינוק עליו.
וכן, אני עושה להם אמבטיה כל יום (לא תמיד עם סבון, רק בטוסיק, בכל מקרה סבון טבעי עדין) רק בשביל הכיף והשגרה. זו אחת השעות הכי קסומות ביום. במיוחד שאני יודעת שעוד חצי שעה, שעה, כולם ישנים ולי יש חופש חחחח.

למעלה