רחלי.

צהריים טובים. זקוקה לעצה מהחכמים ממני. בעלי היקר ז"ל אהב מאֹּד שאוסיף למזון טיבוליות שום ופטרוזיליה, דאגתי לקנות ושיהיה כל העת בבית.
סוף סוף קיבלתי את האומץ לעשות נקיון ולהשליך דברים שאין בהם צורך עוד. לאחר מותו לא נגעתי בזה, אך האם ניתן עדיין להשתמש גם לאחר
חלוף הזמן? או אולי חובה להשליך לפח ? אני מודה כי שימוש בטבליות יחזיר אותי לאחור... אשמח לתשובה תואמת.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
צהריים טובים. זקוקה לעצה מהחכמים ממני. בעלי היקר ז"ל אהב מאֹּד שאוסיף למזון טיבוליות שום ופטרוזיליה, דאגתי לקנות ושיהיה כל העת בבית.
סוף סוף קיבלתי את האומץ לעשות נקיון ולהשליך דברים שאין בהם צורך עוד. לאחר מותו לא נגעתי בזה, אך האם ניתן עדיין להשתמש גם לאחר
חלוף הזמן? או אולי חובה להשליך לפח ? אני מודה כי שימוש בטבליות יחזיר אותי לאחור... אשמח לתשובה תואמת.
חלוף זמן זה מושג גמיש מאד, כמה זמן ?

בכל מקרה לגבי פג תוקף מזון אני מפעיל את מבחן הצבע/טעם/ריח, אם אף אחד מהם לא השתנה אין לי בעייה להמשיך להשתמש גם עם עברו שנים.

דקל נור*

Well-known member
כמו שכתב השייח', תלוי כמה זמן עבר. אם האריזה אטומה. אם את מתגעגעת לטעם ואין יותר כאלה בסופר, הייתי מנסה בקטנה.

אבח"י

Well-known member
גם אני כקודמיי, ואאל"ט יש גם תאריך תפוגה על האריזה.
ביני לבינך אני אוהב רק את התיבוליות ההודיות ו"ניחוח צלי".

סופהו 1

Well-known member
גם אני כקודמיי, ואאל"ט יש גם תאריך תפוגה על האריזה.
ביני לבינך אני אוהב רק את התיבוליות ההודיות ו"ניחוח צלי".
קראתי פעם שתאריך תפוגה זה לחלשים.
האמיצים טועמים.

(תאריך תפוגה יש, בין היתר, על דבש, מלח, סוכר- מדוע?)

אבח"י

Well-known member
קראתי פעם שתאריך תפוגה זה לחלשים.
האמיצים טועמים.

(תאריך תפוגה יש, בין היתר, על דבש, מלח, סוכר- מדוע?)
כי זה מובנה בתוך המכונה או בתוכנה, והלא חכמים באמת חושבים שמלח שנשמר בצורה פשוטה - [אפילו יש לחות] לא מתעפש. סוכר ששמור באריזה מונעת חרקים אף הוא נשמר, וכידוע לנו: אלה שלושה חומרי שימור של הטבע.

סופהו 1

Well-known member
כי זה מובנה בתוך המכונה או בתוכנה, והלא חכמים באמת חושבים שמלח שנשמר בצורה פשוטה - [אפילו יש לחות] לא מתעפש. סוכר ששמור באריזה מונעת חרקים אף הוא נשמר, וכידוע לנו: אלה שלושה חומרי שימור של הטבע.
זה מובנה בתוכנת הגברת המכירות.
יש מספיק צרכנים שייפטרו ממצרכים כי פג תוקפם.

בחלק מהמוצרים הפג-תוקף נכנס לתוקף רק מרגע הפתיחה וגם אז, לא כולם מתקלקלים.
דבש סגור, לדוגמא, יכול להישמר אלפי שנים. (דבש פתוח גם כן, אבל למניעת אורחים לא רצויים בארון הוא עובר אל המקרר).
סירופ מייפל איכותי, יישמר היטב בבקבוק סגור לעד וגם כשנפתח, יישמר למשך כמה שנים.
אבל לא כולנו חושבים ובודקים וחלקנו משליכים ומה טוב יותר מזה ליצרנים?

גדול!! על זה בדיוק חשבתי, אך פחדתי לקחת סיון בגין הרעלה או משהו בדומה.

צליליתה1

Well-known member
נצל״ש
בעניין פג תוקף
קרמבו, הרי עשוי 100% כימיקלים, אין בזה משהו חי
תוקפו פג חיש מהר
(והפיינשמקרים הקטנטנים מסרבים לאכול)
מישהו מוכן להסביר למה

לא למה הם מסרבים לאכול, ולא למה סבתא בכל זאת קונה להם חדש אלא למה כזה פג תוקף קצרצר

אבח"י

Well-known member
נצל״ש
בעניין פג תוקף
תוקפו פג חיש מהר
מישהו מוכן להסביר למה

לא למה הם מסרבים לאכול, ולא למה סבתא בכל זאת קונה להם חדש אלא למה כזה פג תוקף קצרצר
אחת מנכדותינו נמצאת במשטר אכילה בריא. ר"ל, היא אוכלת את מה שכולם אוכלים, אבל ממתקים יש אחד ביום, ונכון גם לכולם [כולל אבאמא].
אמ-מה, סבתא טובת הלב, שמעולם לא סבלה מדימוי גוף נחות [על אף היותה שמנה, מרכיבת משקפיים מכוערים ממש] [להלן מייד] מאביסה אותה בממתקים כשהיא מגיעה אלינו.
גם היא פיננשמקרית, קרמבו ממש לא, מה זה?? איכססס - תני לה שוקולדים מובחרים, עוגיות של מטבח עילי, בחיי.
ולגבי בת זוגי -
שאלתי אותה פעם, כי זה הפתיע אותי, ומכיוון שאני סבלתי מהצקות ובריונות [לא שומן,] היה לי חשוב לדעת. אז מתברר שהיא היתה הילדה הכי יפה בעולם בעיני אביה. הוא אהב אותה כלכך, כך אמרה, שאמא שלה התחילה לקנא [לא היה שום דבר אסור אי פעם], ואהבה זו עזרה לה לצחוק לאחרים שניסו ללעוג לה, ובינינו - מי מאיתנו "מושלם"? נוסף על כך, כשרון דרמטי ייחודי, יצירתיות, מנהיגות מובנית, יכולת תקשןרת פנומנלית עם כל אחד, כולל הנהלה, אז ברור מי היתה מלכת הכיתה הלא שגרתית? אמ-מה היא כלכך טובת לב ושוכחת מהר דברים רעים, שלא היה צריך אף פעם לפחד מ"נקמה", כי לא היתה, ושכחתי, היא גם גאון מאובחן.
יווווווווווו

סופהו 1

Well-known member
נצל״ש
בעניין פג תוקף
תוקפו פג חיש מהר
מישהו מוכן להסביר למה

בקרמבו אין חלבון ביצה?

צליליתה1

Well-known member
בקרמבו אין חלבון ביצה?
מתעצלת לקום לבדוק (מתביישת לספר שגם עם משקפי קריאה ומנורה ממש חזקה לא מצליחה לקרוא אותיות קטנות בצבע אפור כהה מודפסות על שחור כהה, וכיוצב) אבל מנחשת שמדובר על אבקת חלבון ביצה

דקל נור*

Well-known member
מתעצלת לקום לבדוק (מתביישת לספר שגם עם משקפי קריאה ומנורה ממש חזקה לא מצליחה לקרוא אותיות קטנות בצבע אפור כהה מודפסות על שחור כהה, וכיוצב) אבל מנחשת שמדובר על אבקת חלבון ביצה
קרמבו מכיל ביצים. ואם יש מוצר שאני לא אוכלת אחרי נובמבר, זה קרמבו. טעימים רק בתחילת העונה, אחכ הקצף מתחיל להיות צמיגי 😖

סופהו 1

Well-known member
בהחלט ייתכן שזו אבקת חלבון ועדיין, האם המצב הזה של החלבון הופך אותו למשהו א-מתקלקל לעולם?

למעלה