רזולוציה מול גודל ההדפסה

סְנוּפ

New member
רזולוציה מול גודל ההדפסה

חיפשתי ולא מצאתי פה תשובה... איפה אוכל למצוא טבלה של הרזולוציה שאני צריך להדפסה בגודל סטנדרטי\A4 וגדלי ביניים? והאם קיימת אפשרות להדפיס גם שחתכתי חלק מהתמונה (אך שמרתי על היחס). לדוגמה: 2112X1580 תודה רבה מראש.

zvikab

New member
תשובה

שאלתך ועוד כמה שאלות נענות במאמר של אריה שרון. לגבי הדפסת חלק מתמונה : היחס האידיאלי לפיתוח הוא 2:3 לדוגמא - 20X30 10X15 וכו... מכיוון שהיחס שונה תאלץ לבחור באחת מהאפשרויות : א. חלק מהתמונה יחתך בפיתוח. ב.שוליים לבנים. כמו כן ברצוני לאמר שלמרות מה שתקרא בטבלה המצורפת, צילום ב 3Mp ברמת הדחיסה הנמוכה ( ה jpeg הכי פחות דחוס ) יתן תוצאה יפה מאד ב A4. מקווה שעזרתי. אשמח לענות על שאלות נוספות.

סְנוּפ

New member
../images/Emo51.gif רבה!

זה בדיוק מה שחיפשתי
עוד כמה שאלות ברשותך... 1. קודם כל רק להבהרה, 10X15 זה הגודל הסטנדרטי שאנחנו רואים באלבומים, ו-24x18 זה A4. אני צודק? 30x20 זה A3? 2. כשאני שולח תמונות להדפסה, רצוי לשלוח את התמונה ברזולוציה המקורית של 4 מגה פיקסל למרות שהדרישה היא רק 2 לגודל שאני רוצה? או שלהקטין? 3. יש מדיניות שונה לגבי הדפסה בשחור לבן או SEPIA? (דרך פיקטור, אם ידוע לך)

602

New member
לפי מה שאני יודע

עדיף לך לשלוח את הגודל המלא כמה שיותר פיקסלים יותר חדות יותר חדות תמונה יפה יותר לגביי הגודל אני לא יודע במקום לשאול אולי תיקח סרגל ותבדוק?

zvikab

New member
תשובה

1. 10X15 זה אכן הגודל הסטנדרטי. ו A4 זה 20X30. 2. תמיד רצוי לשלוח את התמונה ברזולוציה הגבוהה ביותר כיוון שכשמכווצים מאבדים נתונים. 3. למיטב ידיעתי בפיתוח דיגיטלי אין משמעות לסוג הצילום ( SEPIA, ש"ל או צבע ). מקווה שעניתי לשאלותיך.

סְנוּפ

New member
והבנתי שאני יכול לשנות יחס בפוטושופ

איך אני עושה זאת? ולמה במאפייני התמונה הוא קובע שהרזולוציה היא 72? זה לא קצת מוזר? כי אני יודע שהדפסות אמורות להיות ב-300DPI. תודה שוב

mmore

New member
שינוי רזולוציה בפוטושופ

מאפיני התמונה מראים בד"כ 72DPI המספיקים לתצוגת מסך. באפשרותך לשנות את הרזולוציה בתפריט IMAGE ואח"כ IMAGE SIZE. בתפריט זה קיימת גם משמעות לפריט RESAMPLE IMAGE , אם תבחר שלא להפעיל תכונה זו, התמונה תקטן או תגדל לגודלה האופטימלי בהתאם לרזולציה שקבעת. (פוטושופ גרסה 6.0)

I R I S C

New member
הנה כמה מספרים נוספים

רזולוציה והדפסה הרזולוציה גודל מקסימלי שניתן להדפיס באיכות פוטו (אינצ´) 800*600 2*3 1024*768 2*3 1280*960 (1MP ) 4*6 1536*1180 4*6 1600*1200 (2MP ) 5*7 2048*1536 (3MP ) 5*7 2240*1680 (4MP ) 8*10 2560*1920 (5MP ) 8*10 3032*2008 (6MP ) 11*14 בכל הרזולוציות ניתן להדפיס גם במידה אחת גדולה יותר,באיכות מצויינת. לקבלת מידות בס"מ צריך להכפיל ב 2.5 , כך 4*6 אינצ´ = 10*15 ס"מ (את הטבלה הזו מצאתי באתר B&H הנחשבים למקצועיים בתחום הצילום) לגבי הדחיסות:הרי שדחיסה פי 4 או 8 תתן עדיין תוצאות מצויינות (Fine או Normal ,SHQ או HQ )

אם הבנתי נכון..

אז כדי לפתח בגודל של 10X15 התמונה צריכה להיות ברזולוציה של 1536*1180? ואז לא מתבצע שום חיתוך של השוליים?

I R I S C

New member
החיתוך קורה כאשר היחס הוא 3:4

(ברוב הדיגיטאליות) ולא 2:3, כמו בפילם 35 מ"מ, אז או שחותכים או שמוסיפים שוליים לבנים,משני הצדדים, וללא חיתוך, או שמשנים את הפרופורציות , בס"מ, בתוכנה גרפית, כמו פוטושופ, ואפשר לעשות זאת גם בצורה גורפת, על מספר רב של תמונות.

סְנוּפ

New member
אז זה אומר שאם התמונה שלי היתה...

2288 על 1712 (היחס המקורי) ושיניתי ל: 2288 על 1525 אז עכשיו אני יכול לשלוח בלי דאגה לשוליים?

Drdl

New member
regard printig

i went to print a few pic at my local photo shop and they came out WOW!!! I guess the only problem was the size...they had to cut a bit of the pic cause of the 3*4 (tv ratio) but then now I know and I put my cam to a 3*2 ratio mode next time It wont be cut regard res for printing well the more res you´ll have the better the output will be I have pinted 800*600 on a 10*15 and it didnt come out as well but when I´v used 4mb (with my new cam) it came out wow regard printing you can allways go to you´r local photoshop since they all print digital for a fair price I pay 1.2nis if i order 40pic

I R I S C

New member
לפי התיאוריה:כן.

אפשר לוודא כאשר אתה פותח את התפריט ובודק את מימדי התמונה בפועל לפי ס"מ,אם הם גם השתנו לפי היחס של 2:3.

למעלה