רוצים לקחת מטפלת ויש כמה שאלות

aytapuz

New member
רוצים לקחת מטפלת ויש כמה שאלות

החלטנו להוציא את הקטנים מהמעון (הגרוע) ולקחת מטפלת. מישהי יכולה להגיד לי: 1. מה נחשב משרה מלאה של מטפלת? האם כולל יום שישי? 2. כמה נהוג לשלם למטפלת לתאומים באזור השרון (ספציפית - הרצליה). 3. למה צריך לשים לב כשמראיינים מטפלות? 4. איפה אפשר למצוא חוזה טוב? האם יש דגשים חשובים? תודה!
 

Rache80

New member
כמה תשובות

מניסיון ומההערכות לקראת תחילת עבודה עם חזרתי לעבודה כבר השבוע...(OMG) 1. משרה מלאה- 8 שעות 5 ימים בשבוע. 2. בכפ"ס סביב ה7,000 3. וואו- יש המון.. בעיקר האם נראית שמתאימה לכם- לשאול המון שאלות שקשורות לתפיסת החינוך והגידול (איך מרדימה, מה עושה כאשר בוכים), לבחון בראיון האם מתייחסת ואיך מתייחסת לילדים, לקחת בערבון מוגבל את כל נושא ההמלצות אבל עדיין להתקשר לשאול ולחפור- ממה היו מרוצים, ממה פחות היו מרוצים, מה היו משנים בה וכו'.... לבדוק שלא מאותגרת טכנולוגית- שתסתדר בלתפעל מיקרו, DVD, מייבש , לקפל עגלה וכו'.. קישור כתבה שיכולה לעזור 4. צירפתי את החוזה שהכנתי למטפלת שלנו- הבסיס מאתר נניס', והוספתי עוד כמה סעיפים שהיו חשובים לי... (כמו להודיע מראש על חופש, שמירה על סודיות ועוד) בהצלחה!
 

aytapuz

New member
תודה רבה! יש לעוד מישהי מה להוסיף? האם

אכן כל אלה שמעסיקות מטפלת מחשיבות משרה מלאה כשמונה שעות 5 ימים בשבוע?
 
כשאני העסקתי- לא לתאומים- זה היה 9 שעות

5 ימים בשבוע. בדיוק כמו הגדרת המשרה המלאה שלי ...
 

kookadoo

New member
כן ו...לא :)

אנחנו מעסיקים משרה מלאה 8 שעות 5 ימים בשבוע. כשהילדים יגיעו לגיל שנה אני אתחיל לעבוד חצי שעה יותר (עובדת מדינה) ולכן הוספנו לחוזה סעיף שמאפשר להוסיף החל מאותה תקופה חצי שעת עבודה ביום תמורת סכום גלובלי מסוים, ועדיין זו תהיה משרה מלאה ולא חצי שעה נוספת. במילים אחרות נראה לי שבין 8-9 שעות זו משרה מלאה. ד"א, גם אנחנו השתמשנו בחוזה של אתר נניס ועדכנו אותו בהתאם לצרכינו.
 

שלישה6

New member
עונה לגבי תקופה של לפני שנתיים וחצי

כי אז גרנו בהרצליה... משרה מלאה נחשבת 40 שעות בשבוע. על פי רוב לא כוללת ימי שישי- ומעטות מוכנות לעבוד גם שישי אלא אם בתוספת תשלום. שכר לפני שנתיים וחצי היה 7000שח. אנחנו כללנו נסיעות, אבל עקרונית-לא כולל נסיעות או ביטוח לאומי וזכויות אחרות שמגיעות לה. שימו לב שרצוי להודיע מראש עד מתי תצטרכו אותה. בראיונות- שמתי לב שנשים שיזמו את ההצצה לילדים היו עם אינטראקציה וקשר יותר טוב וחם לילדים. תנו להם ליזום את הבקשה לראות את הילדים וזו כבר אינדיקציה טובה. תשאלו לגבי נושא של סדר יום, דברים שקשורים בעשייה עם הילדים בשעות העירות שלהם. נסו לבחון אם הן נשים חמות או כאלה שיעשו כדי לצאת ידי חובה. תקפידו לכלול עבודות בית שאתם רוצים שיעשו- גם אם זה רק מה שקשור בילדים-כביסה, מצעים, ניקיון החדר ילדים, סדר, בישול והכנת טעימות ומרקים משך- ודאגו לציין זאת בחוזה. כקודמתי- תבדקו המלצות, אבל שאלו שאלות ספציפיות, כולל אם יצא להם להגיע לפני הזמן שקבעתם וכיצד היא התנהגה עם הילדים, ממה היו מרוצים ממה פחות; מה הקשר שלה עם הילדים (מאוד חשוב, ילדים סביב גיל שנה כבר יוצרים קשרים מובהקים) ועוד. עדיין- יש הרבה הורים שפחות מחטטים למטפלות, כל זמן שיש מי שישמור על הילד... אז עירבון מוגבל הוא ערך מוסף. אין לי חוזה בשבילכם- חשוב לציין נושא של ימי מחלה, ימי חופש, ערבי חג (עובדים לא עובדים ועד איזו שעה - על פי חוק, אמורות לעבוד שעה פחות), מה כוללת העבודה בפירוט הסעיפים של טיפול בילדים וסעיפי ניקיון, הסכום שנקבע, ואם כולל נסיעות או לא- אם לא כולל, כמה התשלום על נסיעות. מה קורה במקרה ואינכם מרוצים או שהיא לא מרוצה- זמן הודעה מראש (הייתי מציינת משהו בנושא פגיעה באמון או בילדים כסיבה מוצדקת להפסקה מיידית, בכל מקרה אחר התראה של מינימום שבועיים לשני הצדדים). בהצלחה.
 
למעלה