רוצה לשתף אתכם

אבזץ

New member
רגע, אם אני לבוש בחצאית,

אז לאיזה מיגדר אני שייך? או לאיזה מגזר או לאיזו נפה? מי אני, מה אני? אבוד בחדר הטחוב, כלוא בו כבר יומיים.

אאולי

New member
את גדולה מהחיים סווינג ../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

דסדס

אני לא מדברת על דור האמהות. במקום בו אני באתי ממנו רוב האמהות בכלל לא חובשות כיסוי ראש, וישנן גם כאלו שלובשות מכנסיים, לפעמים. הבעיה היא שהדור שלנו גבר על דור ההורים מבחינת רמת הדתיות ואין להשוות בין הציונות הדתית שלפני 20-30 שנה לציונות הדתית של היום. מה שמטריד אותי (שוב, רק מתוך התעניינות בתהליך קבלת ההחלטה) - שאותן בנות שהחליטו ללכת עם כיסוי ראש - בניגוד למה שראו בבית, אבל כן מרשות לעצמן ללכת עם מכנסיים.

אבזץ

New member
אמא שלי יותר גרועה -

עירומה כביום היוולדה כך היא מסתובבת. באמבטיה (סקס עושים עם סדין. לא?!).

אאולי

New member
סווינג הרגת אותי ../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

uri80

New member
מה זה משנה?

וכי אצל החילונים אין את תופעת העדר? להפך. מספיק שאיזו שחקנית שהגיעה לשנתה ה-15 הקשישה, או שאיזה קולבית בדמות אנוש תלבש בגד חדש, וכבר תראי את שאר בנות ישראל רצות לחקות אותה. כל רעיון האופנה (הטפשי במיוחד באופן כללי, יש לציין) מבוסס על תופעת העדר בבני אדם. האדם צריך להתאים עצמו לאופנה, כדי שבני אדם אחרים לא יזלזלו בו. לפחות בתחילת דרכו. הבעיה עם הציבור הדתי, היא שבו מודגשת הרבה יותר תופעת ה-"מה יגידו השכנים?" המאוסה. אנשים מפחדים לעיתים להיות יוצאי דופן או לחרוג מהנורמה הרגילה. עם כל ההתחרדות של הציבור הדתי בשנים האחרונות, זו אפילו תופעה מבורכת. מצדי שיעשו מה שבא להם, כל עוד זה עושה אותם מאושרים.

כן, שיעשו מה שבא להם

אבל שלא יתפלאו אח"כ שגם אחרים עושים מה שבא להם (מי אמר יוצאים בשאלה?) ויותר חשוב שיכבדו את מי שעושה - אני לא רוצה לקרוא לזה "מה שבא לו" - אבל שבוחר את הבחירות שלו בשונה מהם. ולגבי נושא האופנה, האם ייתכן שאתה גבר טיפוסי
שלא מבין שלאופנה פנים רבות, ושלהיות אופנתי לאו דווקה אומר ללכת עם העדר? אני מתפלאת עליך...

uri80

New member
אל תתפלאי ../images/Emo3.gif

אין לי צל קלוש של מושג באופנה, ומאד משתדל שכך זה ימשיך. אני נוטה לסמוך בדברים האלה על אחרים (חברות, אחים ושאר יצורים) ומנסה לסנג'ר אותם ככל האפשר בדברים האלו
מבחינתי מעצבי אופנה הם בין האנשים היותר מיותרים שבחבורה. מה לעשות, ככה נולדתי.

אאולי

New member
מסכימה עם אורי לגבי שאלת העדר

כל קבוצה אתנית נגועה בתופעה הזו. מה לעשות? יש המשפיעים ויש המושפעים,ולא נכון לשייך את התופעה לקבוצה מסוימת בלבד.

גם בקיבוץ...

תופעת העדר ובעיקר מה יגידו השכנים ואנשים בכלל נמצאת גם בקיבוץ, כל דבר שמישהו עושה,אומר... ישנם הרכלנים "הכבדים" אשר גם אם קרה למישהו דבר רע(גירושים למשל...) וגם ככה רע לו/לה הם ממשיכים ל"סובב את הסכין" ןיש עוד ועוד דוגמאות... בקיצור אם בן אדם לא מפתח לעצמו "עור של פיל" הוא בבעיה גדולה מאוד! אם תחשבו פעם לגור בקיבוץ,כדאי שתתחילו להיות כבר פיל מעכשיו...

אאולי

New member
זה הזכיר לי את הערביות שלובשות

מכנסיים וכיסוי ראש, אז לאיזה מגזר הן שייכות?

BatHell

New member
לא יודעת למה זה כ"כ מעניין אותך,

אבל אכן- זה מוזר. הייתה פה הודעה לא מזמן על דתיות עם חצאית ומכנסיים מתחת- זה עניין של אופנה. מה קרה? פתאום מותר ללכת עם חצאית שבקושי נוגעת בברך וללבוש ג'ינס מתחת? מסתבר. כיסוי ראש ומכנסיים זה באמת יוצא מן הכלל, אבל גם יש כאלה. שב"ש

למעלה