רוצה להתייעץ:

נכון, צריך לקחת אחריות. אבל לפני שהגעתי לכפר הייתי אדם מאוד עדין ובמשך השנים אנשים הרגיזו אותי והפכתי לאדם יותר קשה ותוקפני. אולי נהייתי תוקפני גם כי אני מחפש משמעות בחיים ועוסק בזה חזק מדי. אני מנסה לתת אהבה וטוב וגם חוכמה כדי לשפר את עצמי ואת הסביבה ומגיע לעימותים וחבל. אולי אני צריך לדבר בדרך יותר רגשית ופחות שכלית, וגם פחות ליצור רושם מפחיד על אנשים.

שירה כמים 1959

Well-known member
נכון, צריך לקחת אחריות. אבל לפני שהגעתי לכפר הייתי אדם מאוד עדין ובמשך השנים אנשים הרגיזו אותי והפכתי לאדם יותר קשה ותוקפני. אולי נהייתי תוקפני גם כי אני מחפש משמעות בחיים ועוסק בזה חזק מדי. אני מנסה לתת אהבה וטוב וגם חוכמה כדי לשפר את עצמי ואת הסביבה ומגיע לעימותים וחבל. אולי אני צריך לדבר בדרך יותר רגשית ופחות שכלית, וגם פחות ליצור רושם מפחיד על אנשים.
פילוסוף, אני חושבת שהחיים מעמידים כל הזמן במבחנים את כולנו. לא רק הכפר אלים. הכפר ששמו כדור הארץ אלים. יש מקומות שיותר ויש מקומות שפחות. והשאלה שאני שואלת את עצמי היא איך אני מתמודדת עם האלימות בחוץ. האם אני הופכת גם אלימה בתגובה, או שמפתחת דרכים אחרות להתמודד איתן.
יש אמת במה שכוכבית כתבה, לדעתי.
נדמה לי כאילו יש לך שתי אופציות:
או להיות עדין כמו פעם, שאז לא ידעת איך להגן על עצמך
או להיות תוקפני בחזרה, שבתאכלעס אתה רואה שזה גם לא עוזר
אולי צריך לחשוב איך לפתח אוםציות נוספות.
לשים גבולות לאחרים בלי להיות תוקפני.
אני הלכתי פעם לחוג באסרטיביות שמאוד עזר לי.
אולי גם אתה תלך ללמוד כלים אסרטיביים?
בהצלחה

אני מנסה להיות אסרטיבי ואז הופך לתוקפני. אני מאמין בסדר חברתי ושאפשר להתלונן לאחראים ולשמור שיגנו עליי. אני חושב שמטבעי אני אדם ששומר לדבר ברור ונכון, אבל נמאס לי קצת מניסיונות אסרטיביים ועכשיו אני מקווה שאצליח להיות גם מתעניין אבל גם רגשי כי יש בי המון אהבה לתת לאנשים. יחד עם זה חשוב לי לשמור על הגישה השכלתנית לחיים ואולי אצליח לנצל אותה להתעניינות באנשים.

שירה כמים 1959

Well-known member
אני מנסה להיות אסרטיבי ואז הופך לתוקפני. אני מאמין בסדר חברתי ושאפשר להתלונן לאחראים ולשמור שיגנו עליי. אני חושב שמטבעי אני אדם ששומר לדבר ברור ונכון, אבל נמאס לי קצת מניסיונות אסרטיביים ועכשיו אני מקווה שאצליח להיות גם מתעניין אבל גם רגשי כי יש בי המון אהבה לתת לאנשים. יחד עם זה חשוב לי לשמור על הגישה השכלתנית לחיים ואולי אצליח לנצל אותה להתעניינות באנשים.
אתה כותב
אני מנסה להיות אסרטיבי ואז הופך לתוקפני.
אז א. כל הכבוד שאתה מנסה להיות אסרטיבי
וב. זה בדיוק מה שאני אומרת: אולי אתה יכול ללכת לקורס או לשיעורים אישיים באסרטיביות שיעזרו לך להישאר באסרטיביות ולא לזלוג לתוקפנות

אולי, אציע את זה לצוות בהזדמנות. הניידות בכפר שלי אמנם ברמה פחותה ביותר וקשה להגיע ממקום למקום, אבל אני מניח שאוכל להסתדר ואולי גם יסיעו אותי לשם.

גם אסרטיביות מאפשרת הענשה. אפשר לאיים בתלונה, לנתק קשר או לנזוף ולהוכיח אדם על התנהגותו. אני אוהב את ההקנטה המעודנת "שיהיה לך לא טוב". אפשר גם להגיד "אתה צריך להתבייש".

למעלה