רוצה להתייעץ איתכם בנושא כאוב ורגיש

רוצה להתייעץ איתכם בנושא כאוב ורגיש

אצלי. אני איתו כבר למעלה מ-8 שנים. ביום ההולדת הראשון שלי יחד, הוא שלח לי זר פרחים לעבודה. בבית חיכה לי סלון מלא בלונים ומתנה יפה. שנה אחרי זה היתה מתנה והוא היה חולה אז לא יותר מזה. שנה אחרי זה היינו אחרי חתונה ועם תינוק בן יומו. כלום. הייתי בשוק. לא מזל טוב, לא פרחים, לא מתנה, התעלמות מוחלטת. ומאז זה המשיך. כל שנה ביום ההולדת שלי הייתי בוכה. וכל שנה הייתי משקיעה ביומולדת שלו עד שנגמר לי וגם אני הפסקתי. לפני שנה (ואחרי משבר גדול ביחסים) הוא פתאום הבין קצת שמשהו כאן לא בסדר וזכר את יום ההולדת. SMS עם ברכה והוא והילד צירו לי ציור ותלו בלונים. וזהו. ואני רוצה יותר מזה. אני רוצה לחגוג את היום המיוחד שלי. אני רוצה ברכה ומתנה, אפילו צנועה. האם אני מוזרה? נמאס לי להרגיש רע ביום ההולדת. לא מגיע לי יותר? אז עכשיו אני רוצה לעשות שינוי. דבר ראשון אני מתכננת לעשות לו משהו מיוחד ביום ההולדת שלו (עוד חודש). ואני רוצה להעביר לו מסר ברור שמעכשיו יש שינוי ומתחילים לחגוג ארועים משפחתיים, ולא רק לילדים. אז איך אני מעבירה את המסר בצורה הטובה ביותר שתגרום לו לרצות לשתף פעולה?

DMX38

New member
ממש לא!!!! מבינה אותך לחלוטין..

יש משהו בשגרה שגורם לבן זוג לשכוח תאריכים חשובים.. אני במקומך, הייתי מושיבה אותו לשיחה רצינית ומסבירה לו עד כמה זה מפריע לי!!!! זכותך לחגוג כי זה היום שלך, אני בטוחה שבגלל שאת לא אומרת מילה הוא חושב שזה בסדר, אין עצה טובה יותר מהכנות..

לקחת אותו לשיחה?

במהלך השנים : לקחתי אותו לשיחה. כתבתי לו מכתב ארוך שמסביר הכל. כעסתי. התחננתי. בכיתי. כלום לא עזר עד עכשיו. אבל עכשיו אני מרגישה שיש שינוי בתקשורת בינינו ובגלל זה אני רוצה הפעם להצליח. כי זה אולי יום אחד בשנה אבל זה כל כך חשוב לי...

orit281

New member
../images/Emo153.gifאת בכלל לא מוזרה!!!

אני מבינה אותך אבל מהצד ש(לא) משקיע. בעלי תמיד היה זה שמתכנן ימי הולדת משקיע במתנות זוכר אירועים וכו (מוזר שזה דווקא הוא לא חושבת) ואצלי זה היה מתנה או זר וזהו. אז יום אחד הוא פשוט בא עצוב לגמרי, ואמר לי מה הימים שחשובים לי לא חשובים לך? הנוא אמר לי בפשטות שזה ממש לא נעים לו להיות היחיד שמשקיע- בלי כעס בלי מריבה רק עם הרבה עצב שפשוט לא האמנתי שזה היה שם. כמובן מרוב צער התחלתי פתאום לחשוב על זה והיום הכל שונה. לכ אחד מגיע שיתחשבו בו וביקר לו כולל ימי הולדת ככה שאת בסדר ומה שאת מרגישה לגיטימי. יכול להיות שני דברים אחד זה שהוא חשב שרק בהתחלה צריך להשקיע (גברים, חיזור את יודעת) ואח"כ חפיף או שהוא כזה שלא ממש מעניין אותו אירועים אם הוא שייך לסוג ב את בבעיה כי לא משנה מה תצליחי כן להומיא ממנו זה יהיה באילוץ כי זה לא בא לו טבעי. אם הוא שייך לסוג א תעשי מה שבעלי עשה ופשוט תגידי לו שאת רוצה יותר השקעה....

נכון, אותו ממש לא מעניינים אירועים

גם לא יום ההולדת שלו.אבל מצד שני, כשחוגגים לו הוא נהנה.

s h i r k u s h

New member
לדבר איתו על זה...

הטיפ של טולי מלמעלה מאוד נכון, תדברי איתו על זה, תבהירי לו שאת משקיעה בו מכל הלב ומצפה לאותו יחס, לקצת יותר השקעה ממנו, שייראה איכפתיות. ואם הוא יהיה נבון <ונראה לי שהוא כזה- עובדה שהתחתן איתך
> הוא יבין לבד איפה ומתי הוא צריך להשתפר בעניין הזה.

סתם שיחה על רגשותי בנושא לא נראה לי

שתכעזור. ניסיתי את זה. אבל אולי פשוט להגיד לו (כמו שטולי כתבה) מה אני רוצה. ממש להגדיר 1,2,3...

s h i r k u s h

New member
../images/Emo31.gif

לא חושבת שזה יהיה נכון להגדיר ממש מה את רוצה, כי זה כאילו את מכריחה אותו, זה לא יהיה הפתעה וזה מאבד מהערך של המתנה וכו'.

ברור שלא איזו מתנה ואיזה צבע

אבל להגדיר מה יעשה לי טוב (גברים יכולים להיות ממש גרועים בקטע של להבים מה אנחנו באמת רוצות). למשל : אני רוצה שביום ההולדת שלנו נעשה כמסורת שחוגגים עם ברכה, מתנה ויציאה לבילוי כהפתעה.

Tully Is Here

New member
טולי מאד צודקת../images/Emo6.gif

יש כאלה שצריך להאכיל בכפית. תנסי באמת להגדיר לו מה את רוצה ואז לא יהיו לו תרוצים

orit281

New member
תעזבי זה מאבק אבוד מראש תחגגי

לעצמך. כנראה שהוא שייך לאלה שפשוט לא בקטע של אירועים אז תהיי את. כמו שאת מתכננת לו תתכנני גם לך. אגב את יכולה לבקש מחברה שלך שתתכנן איתו "מסיבת הפתעה" בשבילך סתם בשביל ההרגשה של אולי זה ייתן לו חשק לעשות את זה שוב לבד. קלוש אבל אולי לדעתי פשוט תפסיקי לצפות ואז לא תתאכזבי פשוט תקבלי אותו כמו שהוא בנאדם לא חוגג שכמותו

לא יכולה ../images/Emo10.gif

ניסיתי אבל זה לא זה. נורא כאב לי שאהובי מתעלם ממני וזה הוציא לי את כל הרוח מהמפרשים. חייבת שהוא יחגוג איתי...

orit281

New member
אז תלכי על האופציה של החברה

תקחי איזה חברה/ אחות בת דודה הכל הולך, שתשתף איתך פעולה וכאילו תתכנן איתו מסיבת הפתעה והיא תתן לו עיצות מה לעשות וככה יצא שהוא יחשוב שהוא תכנן לבד ויצא מוצלח זה ידרבן אותו (אולי...) לפעם הבאה ואת תשמחי שהוא שתף פעולה לשמח אותך כשהוא חושב שאת לא יודעת וכמובן הדובדבן בקצפת זה שתחגגו ביחד. כמובן זה לא חייבת להיות מסיבה זה יכול הליות ערב רומנטי + ארוחה , צניחה חופשית וכו,,,

Miss פטל

New member
קראתי את כל השירשור ויש לי רעיון!

הבנתי שלדבר לא עוזר, להיתחנן ולבכות גם. אז למה לבזבז כוחות?? פשוט לפני כל חג שבא לך לחגוג תשבי עם עצמך ותחשבי איך בא לך לחגוג. תכנני הכל בראש, הרי תמיד אנחנו מפנטזות מה בא לנו שיקנו לנו, לאיזה בילוי שנצא וכו'. בקיצור תכנני דייט מושלם ואז תקראי לו ושתפי אותו בזה. ממש תגידי ככה: יש לי יומולדת עוד שבועיים, אני רוצה שזה יהיה יום מיוחד לשם שינוי, אני רוצה מתנה מנצנצת
(או מה שבא לך..) ויציאה למסעדה טובה באותו היום. תארגן לי את זה, זה מאוד חשוב לי. לדעתי זה חייב לעבוד, תנסי ונראה

seeyou

New member
../images/Emo24.gif-../images/Emo45.gif דעה של גבר נשואי

ישנם אנשים,גברים ונשים כאחד, שיודעים לתת מתנות,או לערוך חגיגות. אני מודה באשמה, אני לא יודעה ולא מסוגל לילמוד ,למרות שאישתי מומחית בזה. אז מה? זה אומר שאני לא אוהב אותה? או שלא מעריך אותה? למרות גילך הצעיר אני חושב שהרעיון שלך יכול להצליח במניעת משברונים.

ShirShir

New member
../images/Emo6.gifמה יש ללמוד../images/Emo35.gif

עושים תזכורת לימי הולדת ואירועים חשובים בפלאפון/פאלם/מחשב/מייל וכו'. וכשזה קופץ ומזכיר אירוע חשוב - מרימים טלפון או שולחים זר פרחים או קופצים לקניון לקנות מתנה. זה לא מסובך

seeyou

New member
קופצים לקניון לקנות מתנה.?

זה מה שאת חושבת בהתחלה היתי קונה-אבל אף פעם לא היתה מרוצה המרחק בטעם שלי ושלה זה כמו המרחק בין הכוב הדרומי לצפוני. לכן,הפסקתי-פרט לזר פרחים.

למעלה