רוצה להתחיל , מאיפה אבל?

מצב
הנושא נעול.

רונן 99

New member
למה דווקא בורסה? יש לך כסף פנוי להשקיע?

תקשיבו , אני רק ילד

רק רוצה ללמוד וללמוד כמה שיותר , אם יום אחד הילד שלכם , בלי רקע בכלל בבורסה , הוא אפילו לא הסתכל על המסכים שלכם ושאל שאלה אחת (צאו מההנחה הזאת) ישאל אתכם "אבא , אמא , איך תמליצו לי להתחיל ללמוד על הבורסה?"
תחשבו שאני הילד לשנייה
למה דווקא בורסה? יש לך כסף פנוי להשקיע?
מה הסיבה שאתה רוצה ללמוד על הבורסה? מה מטרת הלימודים?

rambling

New member
תשובה

תקשיבו , אני רק ילד

רק רוצה ללמוד וללמוד כמה שיותר , אם יום אחד הילד שלכם , בלי רקע בכלל בבורסה , הוא אפילו לא הסתכל על המסכים שלכם ושאל שאלה אחת (צאו מההנחה הזאת) ישאל אתכם "אבא , אמא , איך תמליצו לי להתחיל ללמוד על הבורסה?"
תחשבו שאני הילד לשנייה
תשובה
וואלה נתת לי רעיון לכתוב ספר: ניתוח טכני לילדים
ברגמן, כל הזכויות שמורות אתה שומע? תלך לספריה או לחנות ספרים ותתחיל לדפדף, לא תלמד מזה הרבה אבל אולי זה ייתן לך רעיון קודם כל לאיזה כיוון אתה נמשך, בורסה באופן כללי זה מושג רחב מדי במיוחד אחרי שכבר קראת איזה ספר מבוא. בכל מקרה זה לא משנה באיזה נושא או כיוון תבחר, תמיד תזכור את זה.

mnakash

New member
שיט אף פעם לא הייתי טוב בקובייה הונגרית

תשובה
ברגמן, כל הזכויות שמורות אתה שומע? תלך לספריה או לחנות ספרים ותתחיל לדפדף, לא תלמד מזה הרבה אבל אולי זה ייתן לך רעיון קודם כל לאיזה כיוון אתה נמשך, בורסה באופן כללי זה מושג רחב מדי במיוחד אחרי שכבר קראת איזה ספר מבוא. בכל מקרה זה לא משנה באיזה נושא או כיוון תבחר, תמיד תזכור את זה.
זה אומר שאין לי סיכוי להיות טריידר מוצלח הא? אגב נק' בסרט שקשורה לדיון, כשכריס מתחיל את הקורס (והוא מתקבל לקורס אחרי שהרשים את מנהל כ"א בכישורי הקובייה ההונגרית) הוא מקבל את הספר סקיוריטי אנליסיס של בן גרהם. צריך ממש לשים לב כדי לקלוט את זה. בסוף הבחינה המסכמת עם הבחור במעלית הוא מדבר על הגרפים (ניתוח טכני?). אהבתי את הסרט כמובן.

O07

New member
מכל הדברים, דווקא זה לא הגיוני?

זה אומר שאין לי סיכוי להיות טריידר מוצלח הא? אגב נק' בסרט שקשורה לדיון, כשכריס מתחיל את הקורס (והוא מתקבל לקורס אחרי שהרשים את מנהל כ"א בכישורי הקובייה ההונגרית) הוא מקבל את הספר סקיוריטי אנליסיס של בן גרהם. צריך ממש לשים לב כדי לקלוט את זה. בסוף הבחינה המסכמת עם הבחור במעלית הוא מדבר על הגרפים (ניתוח טכני?). אהבתי את הסרט כמובן.
מכל הדברים, דווקא זה לא הגיוני?
הסרט מתרחש בתחילת שנות ה80. האדון קורא את הגרסא הזאת, שכאן אפשר לראות מתי פורסמה.

rambling

New member
אין לך סיכוי

אין לך סיכוי
סתם, גם אני לא הייתי טוב בקוביה הונגרית. לעומת זאת אני שורף הרבה זמן על משחקי מחשב RTS. יש משהו שאתה אוהב לפתור בצורה אובססיבית? אם לא אז אתה באמת בבעיה

KobeRider

New member
אז גם אתה עכשיו מבלה שעות על סטארקראפט II ?

אין לך סיכוי
סתם, גם אני לא הייתי טוב בקוביה הונגרית. לעומת זאת אני שורף הרבה זמן על משחקי מחשב RTS. יש משהו שאתה אוהב לפתור בצורה אובססיבית? אם לא אז אתה באמת בבעיה
אז גם אתה עכשיו מבלה שעות על סטארקראפט II ?

KobeRider

New member
אני באמצע הקמפיין - פשוט מעולה

LOL
כן, בגלל זה צריך מאיץ גרפי עם ג'יגה זיכרון
ל-Kobe' סטארקרפט - בדרך, עוד יום-יומיים
שיחקת בזה?
ואני בכלל לא חובב RTS, אבל אין מה להגיד, זה רמה אחת מעל כולם. במולטיפלייר של RTS אני ממש גרוע, אני לא מעז ליפול על איזה קוריאני אחד שיקרע אותי לפני שאני בונה את החייל הראשון.

rambling

New member
וואלה

ואני בכלל לא חובב RTS, אבל אין מה להגיד, זה רמה אחת מעל כולם. במולטיפלייר של RTS אני ממש גרוע, אני לא מעז ליפול על איזה קוריאני אחד שיקרע אותי לפני שאני בונה את החייל הראשון.
וואלה
זה עד כדי כך יותר טוב מ-Warhammer Dawn of War ו-C&C? לא יכלו להוציא את זה לקראת קריסמס או משהו, עכשיו ילכו לי על זה איזה כמה שבועות.

סרט ענק ../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

תשובה
סרט ענק

זה המוטו שלי בחיים

גם על סכומים קטנים צריך להזהר.

רוצה להתחיל , מאיפה אבל?
קניתי את הספר בורסה מסחר יומי למתחילים של צביקה ברגמן. אבל אני מרגיש לא בשל ... אני רוצה חומר אינטרנטי מאחר ואין לי כרגע יכולת ללכת לקורסים , אני בצבא , אני ממש רוצה ללמוד , אפשר קישורים מאיפה להתחיל ללמוד? לקבל כיוון? תודה
גם על סכומים קטנים צריך להזהר.
מה זה סכום קטן - 10,000 ש"ח? 100,000 ש"ח, מליון ש"ח ? (יש הרבה שגם 100 מליון לא מזיז להם). אם אתה עושה שטויות ומפחד על ה-10,000 ש"ח, אז תפסיד את כולם. בדיוק כמו שאתה מפחד על 100,000 או יותר (וייתכן שגם תפסיד 10,000 ש"ח בסכום יותר גדול). גם על סכום קטן, צריך להתייחס במלוא הרצינות המלאה. אם לא - גם אם הבורסה תיפול תפסיד 50%. ואתה יכול להפסיד 80% אם הבורסה תתנהג רגיל. אך לבורסה צריך סבלנות, והמון סבלנות ... היום השוק לא כל כך קל. וצריך "ראש" ו"עצביי ברזל" כדי להיכנס לשוק זה. זה לא קל למתחיל, אלא אם יש לו מזל. בדר"כ אומרים - 30% מניות. 70 אחוז סולידי. תדע טכני (משקל נמוך) פונדומנטלי (משקל בינוני), פסיכולוגי (משקל גבוה בתקופה נוכחית). ויש שיחלקו על כך, ולא ספר אחד, אלא 10 ספרים, וטבילת אש הכרחית ... צריך לשלב הכל יחדיו, ולתת את המשקל הנכון בתקופות הנכונות. בהצלחה.

לפחות קיבלת ספרים

רוצה להתחיל , מאיפה אבל?
קניתי את הספר בורסה מסחר יומי למתחילים של צביקה ברגמן. אבל אני מרגיש לא בשל ... אני רוצה חומר אינטרנטי מאחר ואין לי כרגע יכולת ללכת לקורסים , אני בצבא , אני ממש רוצה ללמוד , אפשר קישורים מאיפה להתחיל ללמוד? לקבל כיוון? תודה
לפחות קיבלת ספרים
תתאר לך שהיית מקבל בסכום השקעתך על ספרים רק מניות שאתה לא נוגע בהן והן מספרים ממחושבים שהופכים לאפס ? לפחות קיבלת ספרים. אתה רוצה להשקיע במניות ? מה לעשות, כנראה שיש שלב כזה בחיים.

qetu11

New member
תקשיב לי טוב, חבר

רוצה להתחיל , מאיפה אבל?
תקשיב לי טוב, חבר
מסחר בבורסה ובפרט מסחר תוך יומי זה מקצוע שצריך ללמוד טוב. אבל זה מקצוע מסוכן ולא יציב. אתה תמיד חשוף לגורמים שלא בשליטתך (מפולות, עליות) אם אתה מתיחס לבורסה כאל תוכנית חיסכון, ושם כסף במניות או באגחים דרך מדדים או קרנות ושוכח מהם, זה אחלה. אבל אם הרעיון הוא להתפרנס מזה ולהכות בגדול את המדדים באופן קבוע - אז זה מתאים בערך ל1% מהאוכלוסיה. ל99% מהאנשים מתאים לקום בבוקר לעבודה רגילה שהמשכורת מתקתקת בסוף החודש, ואין פתאום מפולת שמשאירה אותך רעב ללחם. (חוץ מזה, שגם "להכות את המדד לא תמיד עוזר. נניח שב2008 הפסדת "רק" 50% ולא 70%, קשה להגיד שיצאת עשיר) בגלל האקראיות בבורסה, בעיני להתעסק בזה יותר מ 4-5 שעות בחודש זה בזבוז זמן.

אותם 99 אחוז

תקשיב לי טוב, חבר
מסחר בבורסה ובפרט מסחר תוך יומי זה מקצוע שצריך ללמוד טוב. אבל זה מקצוע מסוכן ולא יציב. אתה תמיד חשוף לגורמים שלא בשליטתך (מפולות, עליות) אם אתה מתיחס לבורסה כאל תוכנית חיסכון, ושם כסף במניות או באגחים דרך מדדים או קרנות ושוכח מהם, זה אחלה. אבל אם הרעיון הוא להתפרנס מזה ולהכות בגדול את המדדים באופן קבוע - אז זה מתאים בערך ל1% מהאוכלוסיה. ל99% מהאנשים מתאים לקום בבוקר לעבודה רגילה שהמשכורת מתקתקת בסוף החודש, ואין פתאום מפולת שמשאירה אותך רעב ללחם. (חוץ מזה, שגם "להכות את המדד לא תמיד עוזר. נניח שב2008 הפסדת "רק" 50% ולא 70%, קשה להגיד שיצאת עשיר) בגלל האקראיות בבורסה, בעיני להתעסק בזה יותר מ 4-5 שעות בחודש זה בזבוז זמן.
אותם 99 אחוז
יפוטרו עד גיל 50 ואז יקבלו את האלמנט חזק. שלא לדבר שמי ששכיר במדינה הזו מרוויח משכורות מגוחכות שכבר כדאי לקחת את הסיכון ולהיות עצמאי. סוחר טוב לא יתפס במפולות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה