רוחניות לילדים. מה דעתכם להתחיל בלימוד משמעות

ButtercupA

New member
זה נשמע יפה

ובהחלט כל הכבוד שהצלחת איתם. רק לא הבנתי למה רצית להיות קרובה אליהם ולהיות חלק מהבילוי איתם?

mykal

New member
זו היתה האפשרות שלי להתנסח

כך כדי שלא ימדרו מידע, שלדעתי עשו זאת מבושה ומפחד שיתערבו להם, בדברים שבעיני היו גם הרסניים. מקוה שלא אעשה אאוטינג--כי זה לא אתי, למשל קשרי זוגיות לא טובים. לא בריאים, שהובנו מספורים עוקפים ומשאלות מתחכמות ויכול להיות שאם היינו 'יוצאים' יחד או מבלים יחד, אבל הם מידרו אותי. היה מותר לי להביע סוג של עמדה, בלי להראות מתערבת. (שאז עושים דוקא) זו סתם דוגמא. היה מורכב מאוד.

יישר כוח. הסיפוק הוא פרמטר רוחני

המקרה שאת מתארת גרם לך לתחושה של סיפוק, ובעזרת הרגשת הסיפוק את טיפחת את הרוח. זה גרם לך להגיב חיובי, להיות יותר בעד, לגלות יותר הבנה לכתה, ובכלל להרגיש טוב לכן קוראים לזה "התרוממות הרוח". ועוד פעם "יישר כוח". ברכה ואור,

נומלה

New member
נשמע נורא

רוחניות ולימוד משמעות נשמע רע בכל גיל. למה לבלבל לילדים את המוח? חסרים לך קנדידטים?

ראשית אין לי כוונה אישית לעסוק בלימוד משמעות

ונתינה. זה צריך לבוא מתוך הבית. כאשר המבוגרים שחוו וחווים את המציאות הקשוחה של החיים, יכולים להביט על ילדיהם ולתרום להם בהבנת הצורך בנתינה ואהבה של כל מה שמסביבם. לגבי הערתך על קנדידטים לאימון, אני מאמן מומחה לניהול שינויים ובתחום זה אשמח לעמוד לרשותך. ברכה ואור,

noa_f

New member
למה צריך לאהוב את כל מה שמסביבך?

אתה יודע כמה מגעילים ומטומטמים יש מסביב?

לכל אחד יש מסביב את המגעילים

והמטומטמים(כמו שאת כותבת). לא חייבים לאהוב את כולם, אך אם לא נפתח שנאה, קנאה ותשוקה לנקמה ,בכך יצרנו אהבה לעצמנו. כלומר, דרך אותם "מטומטמים ומגעילים" הצלחנו ליצור יותר אהבה לעצמנו, בכך שלא הכנסנו לנו למודע את מה שהם. בפסיכולוגיה יש שיטה שנקראת "גשטלט" . בשיטה זו מבחינים בין דמות לרקע (אשמח להרחיב בהזדמנות אחרת), בהתייחס למקרה שהעלית, יהיה לנו טוב אם לא נמקם את המגעילים בדמות אלא ברקע. הכוונה שלא יהיה עליהם המיקוד, כך נוכל לבחור מהסביבה דמות כל שהיא,חי, צומח, דומם, שנעימה לנו ונתמקד בה, והרי לך שאנו אוהבים את הסביבה על אף המגעילים. ברכה ואור,

mykal

New member
הבעיה בענין הרוחניות--שזה חולף עם הרוח

אם רוצים לטפח ולחנך נוער יש להדריך אותו איך נכון להתנהג, מה קורה כשגורמים רע לסביבה/ לאדם אחר. מעבירים שעורי חברה, מראים דוגמא אישית חיובית, למה צריך לנשוב ולהתעופף--ולהביא רוחניות.

רוחניות מבחינתי זה לתת ולא להרגיש שחסר לך

כי נתת. לתת מתוך אהבה. רוחניות שאני מתכוון אליה, פירושה אהבת האדם, הסביבה וכל מה שאתה משתייך אליו. נתינה בצורה כזו יוצרת משמעות אמיתית וכנה של האדם לחייו, ברכה ושיגשוג.

mykal

New member
איזה יופי! אז למה לקרא לזה רוחניות?

ללמד ילדים איך עושיםנכון לזולת, איך גורמים לאדם אחר נוחות ונעימות, ההדשה על עשייה וזו לעולם גשמית--התוצר יכול להיות הרגשה--רוחנית. דרך אגב, בתיכון למשל, עושים זאת דרך מחויבות אישית, בבית יש הרבה דרכים לעשות בהתחשבות לשכנים, לעזור למכרים וכד' למה קוראים לזה רוחניות? השם הזה מטעה ומביל במחשבה, לכל המתבודדים במדברות וביערות, והתמהוניים למיניהם. אולי זו רק אני אז קבל התנצלות מראש.

זו בעיה שנוצרה אצלנו, שכל דבר רוחני במובן

הנכון של המילה מתקשר אצלנו לדת והתבודדות והתעמקות בקבלה ובמיסטיקה. החברה שלנו בנתה תפיסה שגויה של מושג זה, ויתכן גם מתוך הרצון העז להיזהר מכפיה דתית, ובצדק. ברכה ואור,

ButtercupA

New member
למה אתה קורא רוחניות?

כי על פניו זה נשמע כמו חינוך של כת משיחית כזו או אחרת. אפשר לחנך לנתינה עם הרגליים על הקרקע.

3תיתי

New member
אם יש יותר מדי רוחניות

תמיד אפשר לקחת פחם פעיל ולהמנע מקטניות.

למעלה