רדיו ירושלים ישלם 332 אלף ש"ח לאקו"ם

  • פותח הנושא d1f2
  • פורסם בתאריך

d1f2

New member
רדיו ירושלים ישלם 332 אלף ש"ח לאקו"ם

מפעילי תחנת רדיו ירושלים, השותפות המוגבלת רדיו-הבירה וחברת מכרז-ירושלים, ישלמו לאקו"ם 332,480 שקל לצורך כיסוי חובות בגין שידור יצירות מוגנות מרפרטואר אקו"ם. כך הודיעו השבוע אקו"ם ומפעילי התחנה לבית-המשפט המחוזי בירושלים. בית-המשפט נתן תוקף של פסק דין להסכם הפשרה בין הצדדים.

בשנה שעברה הגישה אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים למוזיקה בישראל) לבית-המשפט המרצת פתיחה בדרישה לקבוע כי בעלי התחנה הפרו את זכויות היוצרים של האגודה ולאפשר לה לתבוע מהם פיצויים. האגודה טענה, באמצעות עו"ד נחום גבריאלי ואלעד צברי, כי רדיו ירושלים, שהחלה את שידוריה בשנת 2009, מעולם לא קיבלה רישיון עבור שידור היצירות ומעולם לא העבירה תמלוגים בגין שידורן. מפעילי התחנה טענו מנגד, באמצעות עו"ד ארז צ'צ'קס ועודד סימון, כי התובענה של אקו"ם אינה אלא ניסיון להתחמק מדיון בשאלה מהן הזכויות של האגודה על היצירות ומהם התמלוגים הראויים עבור השימוש בהן.

השבוע, כאמור, הודיעו הצדדים כי הגיעו לפשרה. נוסף לתשלום חובות העבר בסך של למעלה מ-300 אלף שקל, התחייבה התחנה לשלם לאקו"ם תמלוגים בשיעור של 3.1% מהכנסותיה, או 10% מההכנסות על-פי היקף השימוש של התחנה ביצירות מרפרטואר האגודה (כלומר, אם היקף השימוש ביצירות יעמוד על 25% מזמן השידור בתחנה, תקבל אקו"ם 2.5% מהכנסותיה). תמורת הסכום, הנמוך בין שתי האפשרויות, תקבל התחנה רישיון זמני לשנים 2014-2013 לשידור היצירות. כמו כן, נוסף לתשלום חובות העבר, תשלם התחנה לאקו"ם מקדמה על חשבון התמלוגים בסך 15 אלף שקל (לא כולל מע"מ) בכל חודש.

הצדדים, כך נמסר בהסכם הפשרה, ינסו במהלך תקופת הרישיון הזמני להגיע להסכמים בעניין תמלוגים קבועים ורישיון קבוע. כמו כן כולל הסכם הפשרה סעיף שלפיו "אקו"ם לא תנקוט כל צעד אקטיבי לפרסום פרטי ההסכם בכלי התקשורת".

http://www.the7eye.org.il/65096
 
עשרה אחוז זה יקר אבל רחוק מלהיות ביזיון.

מגיע ליוצרים כסף וללא מתלוגים לא נשמע מוזיקה חדשה.
 

d1f2

New member
300 אלף שקלים על הפרה של 3 שנים

רדיו ירושלים לגמרי שיחקו אותה עם הדיל הזה.
 
למעלה