רדיאטור חימום שהלך, כמה עולה

כמה עולה מעיל? תלוי...
תלוי איזה רכב, באיזה מוסך תעשו את העבודה והאם תבחרו להחליף ברדיאטור מקורי או חלופי. עיקר ההבדל בין כלי רכב שונים הוא בעלות העבודה - יש מכוניות שבהן אפשר לגשת לרדיאטור בלי לפרק את כל הדשבורד, ויש הרבה שלא. כך שמחיר העבודה יכול לנוע בין מאות שקלים בודדות לאלפיים שקלים ויותר.

חן 1111

Active member
פעם, במוסך מורשה ועם חלק מקורי, עלה לי בערך 4000. אבל כמו שנאמר, זה משתנה. אצלי רוב המחיר היה על העבודה מסביב.

אם אתה מסתדר בלי תיקון והסכום גבוה עבורך, יוכלו לנטרל אותו בעלות נמוכה.

חן 1111

Active member
בעצם, מה הכוונה שהרדיאטור הלך? נוזל בתוך האוטו, או לא מחמם?
אם הוא לא מחמם ייתכן שהוא סתום ובעלי מקצוע יכולים לשטוף אותו. סיפור לא יקר בכלל.

Kiapicanto1000

Active member
בעצם, מה הכוונה שהרדיאטור הלך? נוזל בתוך האוטו, או לא מחמם?
אם הוא לא מחמם ייתכן שהוא סתום ובעלי מקצוע יכולים לשטוף אותו. סיפור לא יקר בכלל.
האם הנוזל ברדיאטור החימום אינו זהה לנוזל ברדיאטור הקירור של המנוע? זו אמורה להיות מערכת אחת, לא?
אז למה שיסתם אצלו אם הוא שם נוזל ייעודי לרדיאטורים שהוא נגד קורוזיה ומוריד נקודת קיפאון ומעלה נקודת רתיחה. האם סתימות כאלה קורות בסבירות גבוהה?

חן 1111

Active member
האם הנוזל ברדיאטור החימום אינו זהה לנוזל ברדיאטור הקירור של המנוע? זו אמורה להיות מערכת אחת, לא?
אז למה שיסתם אצלו אם הוא שם נוזל ייעודי לרדיאטורים שהוא נגד קורוזיה ומוריד נקודת קיפאון ומעלה נקודת רתיחה. האם סתימות כאלה קורות בסבירות גבוהה?
מכיוון שהוא לא טרח לענות, אין לי מושג אם הוא מדבר על סתימה או נזילה.
ברור שזו מערכת אחת עם אותו נוזל, ובכל זאת כן, סתימות כאלו קורות. אני חושב שבחלק מהמקרים זה בגלל שהרדיאטור הזה מותקן אחרת מהרדיאטור הראשי. הכניסה והיציאה באותו צד ולפעמים בחלק העליון כך שקל ללכלוך לשקוע ברדיאטור. גם הזרימה בו יותר איטית.
מעבר לזה, הוא לא כתב איזה רכב זה, אני לא יודע אם הוא משתמש בנוזל ייעודי, וגם אם כן, אולי הבעלים הקודם לא השתמש...
ואם הבעיה היא נזילה, גם זה קורה בגלל קורוזיה, גם ברדיאטור הראשי וגם ברדיאטור החימום, גם אם משתמשים בנוזל הכי איכותי שקיים.

הנוזל זהה. למה שייסתם? כי הנוזל "מסיים את חייו" ובעל הרכב לא מחליף אותו בזמן. כי המוסכניק/בעל הרכב יכולים לערבב נוזלים וכך לקצר את חיי הנוזל. כי בעל הרכב/מוסכניק לא ממלאים נוזל מתאים. מושלם קיים רק באגדות.

למעלה