רגע לפני שעורפים את הראש

jim1980

New member
רגע לפני שעורפים את הראש

אולי אתם לא אוהבים פוליטיקה. אולי "נמאס לכם" ואתם לא רוצים לשמוע. חבל שכך כי אני מעדיף שמישהו יתנגד לדעתי מאשר שיהיה אדיש ויגיב ב"אויי, עוד פעעעם" בכל מקרה, כמו שבטח כבר הבנתם בכותרת, הכתבה הזאת היא סוג של תגובה למחול השדים סביב ראש הממשלה המכהן שלנו, אהוד אולמרט. הרבה מתושבי המדינה, בשכבת גיל ממוצעת של שנתיים-שלוש-ארבע מעל האתר הזה (בוא נאמר גיל 25) יצאו אמש ל"הפגנת ענק" להדחת ראש הממשלה בכיכר. הפגנה זאת הייתה אירוע השיא של שכבה זאת, שמייצגת את המילואימניקים הצעירים שרוב הנטל על כתפיהם, ואני בתוכם, ומכילה בתוכה גם את המשפחות השכולות שבניהם כבר לא יחזרו ללחום עימנו. עם כל הסימפטיה למשפחות השכולות (שמשפחתי כמעט הצטרפה אליהם יותר מפעם אחת...) ועם כל ההזדהות עם זעקת המיילואימניקים על מחדלי המלחמה, אני חושב שמקורות ההפגנה הם פופוליסטיים, פוליטיים, ומקורן בתפיסה מעוותת של ההווה, ו"סניליות חלקית" כלפי העבר. פופוליסטיים- מדוע? כמובן שהיה קשה במלחמה. היו גם- אלוהים ישמור- הרוגים. מי שמע על מלחמה עם הרוגים (אני כמובן ציני). הדעה הרווחת כרגע בעם היא שהמלחמה הייתה מיותרת, לא נוהלה הכון, ושכל מי שמת מת לשווא. אני חושב שלטעון כזה דבר, הוא לבזות את זכר הנופלים, לא פחות. מלחמה שבה לנו נפלו 150 איש ולאויב, שהוא חיזבאללה- (צבא מתוחכם ומאומן, לא מיליציות מאולתרות!!!) נפלו 1000 איש- איננה כישלון מוחלט. בל נשכח שבתחילת המלחמה 99.98% מהעם היו בעד לצאת למלחמה!!! אביב גפן, אני חוזר- א-ב-י-ב ג-פ-ן התראיין ואמר שהוא "נגד כל סוג של אלימות אבל המלחמה הזאת היא הכרחית"!! ולא שהפישר השמאלן הזה מעניין לי את הזרת, אבל השתמשתי בו כביטוי להלך הרוח בעם בתקופת תחילת המלחמה. נכון, המלחמה לא נוהלה כמו שצריך. שר הביטחון שלנו לא היה צריך להיכנס לתפקידו כשר ביטחון חודשים לפני המלחמה. אבל זו פוליטיקה. עם כל הצער שבדבר, לאולמרט היתה מעט מאוד ברירה כשהעבודה דרשה וקיבלה את משרד הביטחון לעומד בראשה (שנבחר במקום פרס. לך תבין אידיוטים). אז לדעתי, פרץ, ולו רק בגלל אותה דרישה אומללה, כן צריך לחזור הביתה. נחזור לענייננו. קל מאוד לבקר ולשפוט עכשיו, ללכת עם הרוב אפילו אם זה מנוגד לחלוטין לדעתך מלפני המלחמה. מצטער, אבל אני דובק בדעותיי הקודמות- המלחמה הייתה הכרחית, ובטח שלא מיותרת. פוליטית- מדוע? כי המארגן של ההפגנה היה עוזי דיין, אדם בעל אינטרס פוליטי מובהק להדיח את אולמרט מכיסאו. ארחיב ואומר שלקדימה מאז ההתנתקות יש גוש כתום תקוע בגרון, שישנא אותם לנצח, מלחמה או לא,וככה קל מאוד להגיע למאה אלף. תפיסה מעוותת של ההווה- מדוע? על העובדה שהמלחמה לא היתה כישלון כבר דיברתי. בואו נראה מה קדם למלחמה, כי כידוע, צבא לא בונים ביום אחד. כמה חודשים היו לאולמרט בתפקיד לפני המלחמה? לא רלבנטי. מדובר על חודשים. לפניו קדם אריק שרון, ועוד כמה ראשי מדינה. אין צל של ספק שבשנים האחרונות שלפני המלחמה גאו בעם ובפוליטיקה הקולות שקראו לקיצוץ בביטחון והשקעה בכלכלה ובחינוך. עמיר פרץ, הגיע לאן שהגיע בדיוק למטרה זו- ונקלע למלחמה שטרפה את קלפיו. בוחריו הובילו אותו למען מטרה זו. כל ניסיון של כל שר הביטחון משנת 2002 ואילך להילחם בקיצוץ בביטחון נכשל. מי היה מאמין שיהיו עוד מלחמות בכלל אם היו אומרים לו את זה לפני 3 שנים???? מקסימום אינתיפאדות, בט"ש, פיגועים. אבל מלחמות??? בדיוק לזה הלכו התקציבים. אינתיפאדות, בט"ש, מחבלים. שטחים. חיינו באופוריה כי לא זכרנו מה זה מלחמה! כל תרגול גם ביחידה שלי בסדיר, למלחמה, היה מלווה במין תחושה שמתרגלים משהו שלעולם לא יקרה, והנה זה קרה! הבועה התפוצצה לנו בפנים. הצבא לא היה מוכן. המדינה לא הייתה מוכנה. ומי שעדיין חושב אחרי כל זה שזו אשמת אולמרט, הוא excuse my french, אידיוט. זו כוונתי בתפיסה מעוותת של ההווה. אחרונה מגיעה ה"סניליות" כלפי העבר. כמה הרוגים היו במוצלחות במלחמות ישראל? בואו נכניס אתכם לפרופורציה. מלחמת העצמאות- 6,000 איש כנגד 8,000 בצד הערבי. יחס לא משהו. להזכירכם ש6000 היווה אחוז שלם מסך כל היישוב היהודי, שהם 60,000 בפרופורציה לימינו. אבל אז לא היינו צבא, היינו מיליציה מסכנה נכון? אז מה עם ששת הימים? ביום הראשון למלחמה- 187 הרוגים!!!! ואף על פי כן המשכנו, כבשנו את סיני והגענו לסך הכל 800 הרוגים (בערך) אתם מדמיינים מלחמה היום, שביום הראשון ללחימה הולכים לנו 187 איש והעם לא מתחרפן עד השמיים? זה קל להגיד בהכל אשמה התשקורת, אבל אין לי דרך אחרת להסביר. ואנחנו מדברים על המוצלחת במערכות ישראל. מלחמת יום כיפור- 2,200 הרוגים. לא רוצה להוסיף. הרוגים זה לא סטטיסטיקה. מאחורי כל הרוג יש משפחה, כאב, חלל היא מילה עם משמעויות רבות- ובראשונה החלל שנשאר בלב אישתו, אימו, משפחתו של החייל. אבל כאן בדיוק הקטץ'. הוא היה חייל. הוא נפל למען המדינה. הוא נפל למען היושבים במקלטים בחצי מדינה. הוא נפל, ואנחנו השמדנו 75% מתשתית חיזבאללה (שכמובן בנה את כל התשתיות בחודשים הקצרים בתקופת אולמרט ולא בכל זמן אחר! ציניות שוב.). הוא נפל, וחיזבאללה קיבל מהלומה ניצחת. תאמינו או לא. אל תשכחו שהאירגון הזה פועל בלבנון כבשלו. קל מאוד לחסן להגיד שוב ושוב "ניצחנו", אין בחיים מישהו שיעז להתנגד לו. דברו עם לבנונים שברחו מלבנון, ותבינו מה זה ניצחנו. אני דיברתי עם אזרחים לבנונים באנגליה, שיכול להיות שהכוונתי את הטיל על הבית שלהם. הם לא נטרו לי טינה. הם שונאים את נסראללה יותר מאיתנו, והם ממש לא חושבים שהצד שלהם ניצח. אחרת הם היו חוזרים ללבנון (מה שלא יקרה בעשר השנים הקרובות לדעתי). רצוי רק להוסיף שני אלמנטים שלא נלקחו בחשבון.. וגם הם לטובת אולמרט במקרה הזה (ולא.. אינני מחסידי אולמרט !) ראשית מעבר להיותו של החזבאללה אירגון מליציה מאורגן מדובר בארגון שלחם בשיטת לוחמת הגרילה.. צורת לחימה שכזו המבוססת על הסתתרות ועקיצות נקודתיות איננה מאפשרת בשום צורה שהיא השמדה של האויב (לא בלי החרבה טוטאלית של שטח המסתור.. שהרי החרבה שכזו נאסרה במפורש על ידי אומות העולם שישבו וצפו בנו)... לא צריך לחפש רחוק מדי בשביל לראות כיצד צבאות גדולים משלנו כגון הצבא הרוסי במלחמתו בצ`צ`נים או צבא ארה`ב במלחמת ויטנאם כשלו אל מול שיטת לוחמה שכזו... לא מפני חולשת צבאות אלו אלא בגלל שלא באמת קיימת לצאת מנצחים בשיטת לוחמה זו (יש לזכור שלוחמת גרילה לעולם לא הייתה יכולה להתקיים בשטח מדינת ישראל ולבטח לא יכלה להביא לכיבוש שטחים ישראלים).. שנית מישהו צריך להתעורר ולחשוב על הרגע שאחרי.. הרגע שאחרי התפטרותו של אולמרט... נכון מדובר בראש ממשלה זוועתי.. אבל אנשים .. תתעוררו.. יש לנו אלטרנטיבה טובה יותר ? מישהו צריך תזכורת לאיך נראתה המדינה הזו בתקופת ביבי או ברק שהם הרי האלטרנטיבות שיעמדו כאן בבחירות הבאות.. אם דיברת על סניליות אז הרי שציפייה למישהו מבין השניים היא אלצהיימר לשמו.. רק תיזכרו לרגע בתקופת שלטונם ותבינו לבד שלא מחכה לנו בפינה אפשרות טובה יותר.. בואו נוסיף לכך את העלות של מערכת בחירות נוספת.. את התחזקות הקיצונים עקב המלחמה ואת הפגיעה בכלכלה הבאמת פורחת שלנו עקב חוסר ודאות מחודש.. והנה חיסלנו כאב בטן בעזרת כדור בראש... אז כן, היו מחדלים במלחמה. היא לא נוהלה כראוי בהרבה מובנים. אבל מכלול כל הגורמים נותן לאולמרט, לדעתי, כ-20% מהאחריות. לא מספיק כדי להתפטר. מספיק כדי לקחת אחריות לתקן את הליקויים,ולהוביל אותנו הלאה אחרי שהסערה תירגע. לדעתי- לאולמרט אין דם על הידיים. ויש לו את הכלים, ועכשיו גם את הניסיון, ללעשות מה שצריך שזה לא יישנה.

robbar

New member
כתבת יפה ונכון

אבל להסביר כאן לכתומים זה כמו למכור את כהנא באום אל פחם. אין עם מי לדבר. רוברט

רונן130

New member
JIM1980

כל הכבוד לך ,סוף סוף אחד שבא לעשות סדר .העם שלנו פשוט אידיוט שהולך שולל אחרי הפרובוקציות של התקשורת ושל פוליטיקאים בגרוש. מר עוזי דיין עוד לא הוכיח את עצמו בפוליטיקה וכבר הפך למבקר על,כל ההפגנה הזאת באה מרקע פוליטי. שמתם לב לאיזה קשת פוליטית שייכים כל המפגינים שבאו לככר? אם תחלק אותם לפי מפלגות תראה שלאף אחד אין השפעה ממשית על המתרחש ולכן תראו שהעצרת תכשל כיוון שאין קו שמחבר בין כל המפגינים.כל אחד שייך למחנה אחר. כיוון שאנחנו יודעים מראש את תוצאות הבחירות העתידות אין צורך למהר לבחירות.פרץ הולך הביתה גם ככה בפרימריס הבאים עלינו לטובה,חלוץ הלך הביתה כבר עם תפיסת המלחמה השגויה שלו ולכן אפשר לצאת לדרך חדשה עם ממשלה מתוקנת יציבה ועדיפה על כל ממשלה אחרת שיכולה לקום.ולתקשורת לא יזיק לסתום קצת כי אחרת הדמוקרטיה תהפוך לאנרכיה מהר מאד. דבר חשוב יש לציין שכל המהומה שהתקשורת מנסה ליצור יוצרת חוסר יציבות שלטונית שתעלה למדינה ביוקר .מבקרים אנא מכם תביעו את דעתכם אבל תפסיקו לחבל ביציבות המדינה.

N2F

New member
איזה מגילה אבל הכל נכון

אבל תן תן לעדת הצווחנים והמתבהמים להמשיך בשלהם

למעלה