רגע לפני הפתיחה: תמונות מכביש 531, מחלף רעננה דרום

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
מה הסוד? כבר ניסיתי להפוך אצלי לפני ההעלאה - לא משנה מה

וגם זו מיושרת.
שאני עושה. אם אני הופך, אז תפוז משאיר כמו שהיא. אם אני לא הופך, אז תפוז הופך...

raya

Well-known member
אין סוד... מה שאני עושה באופן קבוע

שאני עושה. אם אני הופך, אז תפוז משאיר כמו שהיא. אם אני לא הופך, אז תפוז הופך...
תמונות מהסלולרי - מעבירה למחשב ומסובבת 90° ימינה.
על התמונות שלך - קליק ימני על התמונה ושמירת תמונה.
בתיקיה בה התמונה נשמרה סובבתי ב-180° ובא לציון גואל.
רעיה

alantan

New member
אני מעלה מהמחשב וניסיתי גם לסובב במחשב - ואז תפוז מחליט לא

תמונות מהסלולרי - מעבירה למחשב ומסובבת 90° ימינה.
על התמונות שלך - קליק ימני על התמונה ושמירת תמונה.
בתיקיה בה התמונה נשמרה סובבתי ב-180° ובא לציון גואל.
רעיה
לסובב...

raya

Well-known member
אז כנראה שלא סובבת טוב.אני מעלה הרבה תמונות בתפוז

לסובב...
כולל תמונות ששמרתי ויישרתי במחשב, ומעולם לא היתה לי בעיה עם זה.

alantan

New member
נראה שאין ברירה אלא להסב לפורמט PNG. כי לא רק שסובבתי אלא

כולל תמונות ששמרתי ויישרתי במחשב, ומעולם לא היתה לי בעיה עם זה.
שסובבתי גם באמצעות paint.net, ואין ספק שהתמונה יושבת ישר/הפוך - בכל מקרה לא משנה מה, מ-JPG זה עולה הפוך.

raya

Well-known member
אני שומרת בתור jpg וכאמור לא נתקלת בבעיה כלשהיא.

שסובבתי גם באמצעות paint.net, ואין ספק שהתמונה יושבת ישר/הפוך - בכל מקרה לא משנה מה, מ-JPG זה עולה הפוך.
אני שומרת בתור jpg וכאמור לא נתקלת בבעיה כלשהיא.

Bus Nerd

Active member
יש לי הסבר אפשרי

יש לי הסבר אפשרי
סמארטפונים ומצלמות דיגיטליות מודרניות שומרות את זווית הצילום בתג EXIF (מטא-דאטא שיושב בתוך ה־JPEG). תפוז כנראה מתעלם מהמידע הזה, כמו בערך כל אתר שנכתב אי שם בשנות ה־90 וה־backend שלו עדיין מכיל המון קוד עתיק.

אם במקרה תוכנת הציור שלך "חכמה", אז היא תסובב את התמונה אוטומטית כשאתה פותח אותה. האם כשפתחת עם paint.net היא הייתה בכיוון הנכון? כנראה שהתוכנה חכמה מספיק כדי לפתוח עם הכיוון הנכון, אבל לא חכמה מספיק כדי לשאול אותך אם אתה רוצה לשמור את התמונה עם הכיוון המתוקן, כמו שGIMP למשל שואלת. נסה להשתמש בGIMP (שהיא חכמה מספיק בשביל להציע לך לסובב אוטומטית) או ב־mspaint ("צייר" בעברית. היא טיפשה מספיק כדי לא להתעסק עם הEXIF ולהראות לך את התמונה כמו שהיא)

raya

Well-known member
יש דרך לסובב קטעי וידאו

יש לי הסבר אפשרי
סמארטפונים ומצלמות דיגיטליות מודרניות שומרות את זווית הצילום בתג EXIF (מטא-דאטא שיושב בתוך ה־JPEG). תפוז כנראה מתעלם מהמידע הזה, כמו בערך כל אתר שנכתב אי שם בשנות ה־90 וה־backend שלו עדיין מכיל המון קוד עתיק.

אם במקרה תוכנת הציור שלך "חכמה", אז היא תסובב את התמונה אוטומטית כשאתה פותח אותה. האם כשפתחת עם paint.net היא הייתה בכיוון הנכון? כנראה שהתוכנה חכמה מספיק כדי לפתוח עם הכיוון הנכון, אבל לא חכמה מספיק כדי לשאול אותך אם אתה רוצה לשמור את התמונה עם הכיוון המתוקן, כמו שGIMP למשל שואלת. נסה להשתמש בGIMP (שהיא חכמה מספיק בשביל להציע לך לסובב אוטומטית) או ב־mspaint ("צייר" בעברית. היא טיפשה מספיק כדי לא להתעסק עם הEXIF ולהראות לך את התמונה כמו שהיא)
יש דרך לסובב קטעי וידאו
שבטלפון נראים בסדר ובמחשב - הפוכים ב-180°?
תודה,
רעיה

Bus Nerd

Active member
רק עם עורך וידאו מתאים

יש דרך לסובב קטעי וידאו
שבטלפון נראים בסדר ובמחשב - הפוכים ב-180°?
תודה,
רעיה
רק עם עורך וידאו מתאים
אולי יש לך עורך וידאו מובנה בטלפון. אם לא, צריך להשיג אחד. במחשבי מק יש את iMovie של אפל, ב־Windows יש את windows movie maker ועוד כל מיני כלים אחרים שאני לא זוכר את שמם כרגע, ובלינוקס יש את PiTiVi.

בגלל שהפיכת וידאו מצריכה קידוד שלו מחדש פעולה כזו כמעט תמיד תפחית את האיכות של הסרטון וגם תיקח המון זמן וכוח-עיבוד (אם המחשב חלש וישן מדי אז הוא כנראה די יקרטע בזמן משימה כזו). לכן, אלא אם זה ממש חשוב שהסרטון יישמר בכיוון הנכון, הרבה פעמים עדיף להפוך בנגן עצמו (זה לא נשמר, כמו שהופכים תמונה רק לתצוגה). אני יודע שב־VLC יש אפשרות לעשות את זה, לא יודע לגבי נגנים אחרים. בטח גם עורך הוידאו המובנה של יוטיוב יודע, לסרטונים שמשותפים שם (אבל אל תתפסי אותי במילה בנוגע ליוטיוב).

raya

Well-known member
אנסה במובי מייקר

רק עם עורך וידאו מתאים
אולי יש לך עורך וידאו מובנה בטלפון. אם לא, צריך להשיג אחד. במחשבי מק יש את iMovie של אפל, ב־Windows יש את windows movie maker ועוד כל מיני כלים אחרים שאני לא זוכר את שמם כרגע, ובלינוקס יש את PiTiVi.

בגלל שהפיכת וידאו מצריכה קידוד שלו מחדש פעולה כזו כמעט תמיד תפחית את האיכות של הסרטון וגם תיקח המון זמן וכוח-עיבוד (אם המחשב חלש וישן מדי אז הוא כנראה די יקרטע בזמן משימה כזו). לכן, אלא אם זה ממש חשוב שהסרטון יישמר בכיוון הנכון, הרבה פעמים עדיף להפוך בנגן עצמו (זה לא נשמר, כמו שהופכים תמונה רק לתצוגה). אני יודע שב־VLC יש אפשרות לעשות את זה, לא יודע לגבי נגנים אחרים. בטח גם עורך הוידאו המובנה של יוטיוב יודע, לסרטונים שמשותפים שם (אבל אל תתפסי אותי במילה בנוגע ליוטיוב).
אנסה במובי מייקר
את VLC הסרתי מהמחשב, כי הוא השמיע לי קטעים מהדיסק ולא את תוכנו ברצף.
בטלפון הידאו נראה בסדר, רק במחשב מסובב ב-180°.

alantan

New member
תודה! זה הגיוני, אנסה...

יש לי הסבר אפשרי

תודה! זה הגיוני, אנסה...

alantan

New member
‫מבט חזרה לכיוון מזרח מהצוק שמעל 531‬

היום הזדמנתי לטקס החגיגי במחלף רעננה דרום. בהמשך אעלה מספר תמונות מהכביש החדש שבין מחלף מלל למחלף רעננה דרום. יקח קצת זמן, אנא אזרו מעט סבלנות...

לא יכולתי להשאר עד סוף הטקס, כך שפספסתי את גזירת הסרט והרמת הכוסית. אגב, אומרים לי שבשנים עברו הטקסים היו עתירי בורקסים. כנראה מפאת משקל הנשיאה המותר של הגשר הוגשו ירקות חתוכים. הרבה יותר טוב!
‫מבט חזרה לכיוון מזרח מהצוק שמעל 531‬

alantan

New member
התנועה מצומת כפר סבא לכיוון 4 דרום

היום הזדמנתי לטקס החגיגי במחלף רעננה דרום. בהמשך אעלה מספר תמונות מהכביש החדש שבין מחלף מלל למחלף רעננה דרום. יקח קצת זמן, אנא אזרו מעט סבלנות...

לא יכולתי להשאר עד סוף הטקס, כך שפספסתי את גזירת הסרט והרמת הכוסית. אגב, אומרים לי שבשנים עברו הטקסים היו עתירי בורקסים. כנראה מפאת משקל הנשיאה המותר של הגשר הוגשו ירקות חתוכים. הרבה יותר טוב!
בין הגשר למשאית יש דרך כורכר שבו אמורה להסלל הרמפה מ-531 ממזרח לכיוון 4 דרום, רמפה שתתאחד עם הרמפה הקיימת מצומת כפר סבא.

raya

Well-known member
עוד 180°

בין הגשר למשאית יש דרך כורכר שבו אמורה להסלל הרמפה מ-531 ממזרח לכיוון 4 דרום, רמפה שתתאחד עם הרמפה הקיימת מצומת כפר סבא.
עוד 180°
שלא ייתפס הצוואר.....

luckydude

Active member
אם אני מבין נכון

עוד 180°
שלא ייתפס הצוואר.....
אם אני מבין נכון
אז איפה שהקונטיינרים והמבנים היבילים תעבור בעתיד הרמפה שתחבר בין 4 צפון ל531 מערב. חבל שלא פתחו את זה כבר עכשיו.

alantan

New member
נכון - מתוכננת לולאה כזו שם. הבנתי שמדובר בחודשיים-שלושה

אם אני מבין נכון
אז איפה שהקונטיינרים והמבנים היבילים תעבור בעתיד הרמפה שתחבר בין 4 צפון ל531 מערב. חבל שלא פתחו את זה כבר עכשיו.
נכון - מתוכננת לולאה כזו שם. הבנתי שמדובר בחודשיים-שלושה
עד שישלימו את כל הכיוונים המתוכננים במחלף.

alantan

New member
גשר גישה לתחנת רעננה דרום

גשר גישה לתחנת רעננה דרום
לדעתי גשר להולכי רגל שיחבר בין המבואה של התחנה לאיזור הנשק וסע.

alantan

New member
בתוך סבך הגשרים והמנהרות אפשר לראות בחושך שתי מסילות

נחות להן, מחכות לסוף המהומה ולשקשוק הקרונות.

אורי404

New member
טוב לדעת, שיש שם מסילות. יש רצף מסילות?

נחות להן, מחכות לסוף המהומה ולשקשוק הקרונות.
טוב לדעת, שיש שם מסילות. יש רצף מסילות?
האם כיום יש רצף מסילות מאזור תחנת רעננה לכיוון מסילת החוף?
מה לגבי קטע סוקולוב-רעננה מרכז? יש שם מסילות או עדיין לא?

תודה אלן, על העדכונים בפרויקט 531 וממסילת השרון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה