רגע לפני הפתיחה: תמונות מכביש 531, מחלף רעננה דרום

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

היום הזדמנתי לטקס החגיגי במחלף רעננה דרום. בהמשך אעלה מספר תמונות מהכביש החדש שבין מחלף מלל למחלף רעננה דרום. יקח קצת זמן, אנא אזרו מעט סבלנות...

לא יכולתי להשאר עד סוף הטקס, כך שפספסתי את גזירת הסרט והרמת הכוסית. אגב, אומרים לי שבשנים עברו הטקסים היו עתירי בורקסים. כנראה מפאת משקל הנשיאה המותר של הגשר הוגשו ירקות חתוכים. הרבה יותר טוב!

alantan

New member
מחלף מלל מעלינו - מבט ממזרח לכיוון מערב

היום הזדמנתי לטקס החגיגי במחלף רעננה דרום. בהמשך אעלה מספר תמונות מהכביש החדש שבין מחלף מלל למחלף רעננה דרום. יקח קצת זמן, אנא אזרו מעט סבלנות...

לא יכולתי להשאר עד סוף הטקס, כך שפספסתי את גזירת הסרט והרמת הכוסית. אגב, אומרים לי שבשנים עברו הטקסים היו עתירי בורקסים. כנראה מפאת משקל הנשיאה המותר של הגשר הוגשו ירקות חתוכים. הרבה יותר טוב!
ככל הנראה, הירידה הראשונה מכביש 531 (אחרי רחוב תל חי) תהיה הלולאה לכביש 4 לכיוון דרום. יש גם ירידה מהכביש (בעלייה למעשה) למחלף מלל, אבל הגישה לרמפה הזו תהיה כנראה רק לבאים מרחוב סוקולוב. מי שירצה לרדת מכביש 531 למלל יאלץ לעשות זאת בתל חי ולהשתרך דרך רחובות כפר סבא או הוד השרון.

בעתיד מתוכננת רמפה לבאים ממזרח שיאפשר ירידה לסוקולוב ומשם להמשיך ישר לרמפה לכיוון כפר מלל. כרגע נמצא שם חניון תחנת הוד השרון שיאלץ לעבור תזוזה מסויימת.

מחלף מלל הוא מחלף SPUI (מחלף עירוני בעל נקודת מפגש יחיד), כמו מחלף קרית הממשלה בכביש 50 בירושלים. אבל רק הרמפות המזרחיות תחוברנה לכביש 531, וגם זה בערבון מוגבל, כפי שהסברתי לעיל. הרמפה הצפון-מערבית מובילה מכביש 402 לתוך מרכז שרונה ומשרד המשפטים. הרמפה הדרום-מערבית משמשת רק לבאים מכביש 4 מכיוון מורשה, וגם היא עדיין לא סלולה.

אז תכלס, מחלף מלל לא יפתח..התנועה תתאפשר רק ישר, אמת?

ככל הנראה, הירידה הראשונה מכביש 531 (אחרי רחוב תל חי) תהיה הלולאה לכביש 4 לכיוון דרום. יש גם ירידה מהכביש (בעלייה למעשה) למחלף מלל, אבל הגישה לרמפה הזו תהיה כנראה רק לבאים מרחוב סוקולוב. מי שירצה לרדת מכביש 531 למלל יאלץ לעשות זאת בתל חי ולהשתרך דרך רחובות כפר סבא או הוד השרון.

בעתיד מתוכננת רמפה לבאים ממזרח שיאפשר ירידה לסוקולוב ומשם להמשיך ישר לרמפה לכיוון כפר מלל. כרגע נמצא שם חניון תחנת הוד השרון שיאלץ לעבור תזוזה מסויימת.

מחלף מלל הוא מחלף SPUI (מחלף עירוני בעל נקודת מפגש יחיד), כמו מחלף קרית הממשלה בכביש 50 בירושלים. אבל רק הרמפות המזרחיות תחוברנה לכביש 531, וגם זה בערבון מוגבל, כפי שהסברתי לעיל. הרמפה הצפון-מערבית מובילה מכביש 402 לתוך מרכז שרונה ומשרד המשפטים. הרמפה הדרום-מערבית משמשת רק לבאים מכביש 4 מכיוון מורשה, וגם היא עדיין לא סלולה.
יהיו ירידה או עליה פעילים?

alantan

New member
רק עליה מרחוב סוקולוב לכיוון 402 ומכיוון 402 לרחוב סוקולוב

יהיו ירידה או עליה פעילים?
רק עליה מרחוב סוקולוב לכיוון 402 ומכיוון 402 לרחוב סוקולוב
(והמשך דרך רמזור סוקולוב ל-531 מזרח).

alantan

New member
בלילות האחרונים יש רעש מחריש אוזניים מהכביש

מתי השלב הבא במחלף מלל?
שכן מכינים את החיבור בין סוקולוב ל-531 מערב. להבנתי החיבור הזה יפתח מחר בבוקר.
&nbsp
לגבי מחלף מלל, מה שנותר בשלב זה הוא לפתוח את כל הכיוונים בצומת (לא קשור ישירות ל-531) כדי שלבאים מכביש השירות מכיוון סוקולוב תתאפשר פנייה שמאלה לכיוון הוד השרון. כמו כן, תתאפשר גישה נוחה יותר לנכנסים ויוצאים ממשרד המשפטים.
&nbsp
החיבור האחרון של מחלף מלל הוא לבאים מכיוון מחלף מורשה בכביש 4, אשר יאפשר להם להגיע ישירות לרמזור של מחלף מלל. לא ידוע לי מה לוח הזמנים לכך, אבל לא נראה לי שזה בעדיפות עליונה עבור נתיבי ישראל.

זה יהיה מצויין לעלות בסוקולוב על 531 מערב

שכן מכינים את החיבור בין סוקולוב ל-531 מערב. להבנתי החיבור הזה יפתח מחר בבוקר.
&nbsp
לגבי מחלף מלל, מה שנותר בשלב זה הוא לפתוח את כל הכיוונים בצומת (לא קשור ישירות ל-531) כדי שלבאים מכביש השירות מכיוון סוקולוב תתאפשר פנייה שמאלה לכיוון הוד השרון. כמו כן, תתאפשר גישה נוחה יותר לנכנסים ויוצאים ממשרד המשפטים.
&nbsp
החיבור האחרון של מחלף מלל הוא לבאים מכיוון מחלף מורשה בכביש 4, אשר יאפשר להם להגיע ישירות לרמזור של מחלף מלל. לא ידוע לי מה לוח הזמנים לכך, אבל לא נראה לי שזה בעדיפות עליונה עבור נתיבי ישראל.
זה יהיה מצויין לעלות בסוקולוב על 531 מערב
לא אצטרך ליסוע מזרחה ולפרסס באושילנד (מגה)
&nbsp

alantan

New member
הייתי שם לפני כשעה - הם עובדים במרץ על מעקות בטיחות.

הם עובדים רציני אבל זה יקח עוד קצת זמן
מעניין למה לא חיכו עם הפתיחה עד הפעלת העליה הזאת
הייתי שם לפני כשעה - הם עובדים במרץ על מעקות בטיחות.
הכביש כבר סלול באספלט חוץ מקטע קצר בחיבור עם דרך השירות הקיימת. לי נראה שהם במטרה לסיים עד מחר בבוקר שיוכלו למסור לפני החג.

alantan

New member
על מנת לרדת לכביש מה"צוק" יש לרדת במדרגות עץ

על מנת לרדת לכביש מה"צוק" יש לרדת במדרגות עץ
מזכיר את המדרגות הלוליאניות שנותנים לנוסעי התחבורה הציבורית במבצע קדש.

alantan

New member
בעת הירידה מתגלה המנהרה שלצד המסוע הראשי

ובה תסלל הרמפה מכיוון מזרח לכיוון כביש 4 דרום. רמפה זו לא נראית מוכנה, מה שגורם לי לחשוב שהפקקים בצומת כפר סבא-רעננה ימשיכו לחגוג. אולי אף להחמיר בגלל המחסור בירידה מ-531 לכיוון 402, מה שעשוי לשלוח את התנועה דרך רחובות כפר סבא לטשרניחובסקי(?). או שמדובר רק בנקיון וצבע שיסיימו את הרמפה הזו?

raya

Well-known member
והתמונה מיושרת....

ובה תסלל הרמפה מכיוון מזרח לכיוון כביש 4 דרום. רמפה זו לא נראית מוכנה, מה שגורם לי לחשוב שהפקקים בצומת כפר סבא-רעננה ימשיכו לחגוג. אולי אף להחמיר בגלל המחסור בירידה מ-531 לכיוון 402, מה שעשוי לשלוח את התנועה דרך רחובות כפר סבא לטשרניחובסקי(?). או שמדובר רק בנקיון וצבע שיסיימו את הרמפה הזו?
והתמונה מיושרת....

לפי המפה של נתיבי ישראל, הירידה מ-531 מכיוון מזרח ל-4 דרום

לפי המפה של נתיבי ישראל, הירידה מ-531 מכיוון מזרח ל-4 דרום
לא תיפתח כעת.

לפי פרסום באתר עיריית כפר סבא, הרמפה הזו צפויה להיפתח בעוד

חצי שנה.

"
להלן הפתיחות הצפויות כרגע ובהמשך
פתיחת גשר מעל כביש 4 (חיבור בין חלק מערבי ומזרחי של כביש 531): אפריל 2017
פתיחת רמפה 130 (מכביש 4 לנוסעים לכיוון דרום לכביש 531 לכיוון מזרח ): אפריל 2017
פתיחת רמפה 91 (חיבור מרחוב סוקולוב כפר סבא/הוד השרון לכביש 531 מערבה): אפריל 2017
פתיחת רמפה חיבור מכביש 531 לכיוון מזרח למחלף סוקולוב: אפריל 2017
פתיחת רמפה 180 (מכביש 531 מכיוון מזרח לכביש 4 דרומה): אוקטובר 2017
פתיחת רמפה 110 (מכביש 4 לנוסעים לכיוון צפון לכביש 531 מערבה ): אוקטובר 2017
פתיחת כביש 20 לכיוון צפון עד להתחברות עם כביש 2: אפריל 2017
פתיחת רמפה חיבור בין כביש 531 לכיוון מערב עם כביש 20 לכיוון צפון: אפריל 2017
פתיחת כביש 2 /כביש 20 לכיוון דרום, פתיחת כביש 531 לכיוון כביש 20 דרומה, וחיבור כביש 20 לכיוון 531 מזרחה: סוף 2018.
סיום הפרויקט: 2019
"
[URL]http://www.kfar-saba.muni.il/531[/URL]

alantan

New member
תודה רבה! כרגע אני מסתכל מחלון ביתי והמצב הוא שיש הפרדה

חצי שנה.

"
להלן הפתיחות הצפויות כרגע ובהמשך
פתיחת גשר מעל כביש 4 (חיבור בין חלק מערבי ומזרחי של כביש 531): אפריל 2017
פתיחת רמפה 130 (מכביש 4 לנוסעים לכיוון דרום לכביש 531 לכיוון מזרח ): אפריל 2017
פתיחת רמפה 91 (חיבור מרחוב סוקולוב כפר סבא/הוד השרון לכביש 531 מערבה): אפריל 2017
פתיחת רמפה חיבור מכביש 531 לכיוון מזרח למחלף סוקולוב: אפריל 2017
פתיחת רמפה 180 (מכביש 531 מכיוון מזרח לכביש 4 דרומה): אוקטובר 2017
פתיחת רמפה 110 (מכביש 4 לנוסעים לכיוון צפון לכביש 531 מערבה ): אוקטובר 2017
פתיחת כביש 20 לכיוון צפון עד להתחברות עם כביש 2: אפריל 2017
פתיחת רמפה חיבור בין כביש 531 לכיוון מערב עם כביש 20 לכיוון צפון: אפריל 2017
פתיחת כביש 2 /כביש 20 לכיוון דרום, פתיחת כביש 531 לכיוון כביש 20 דרומה, וחיבור כביש 20 לכיוון 531 מזרחה: סוף 2018.
סיום הפרויקט: 2019
"
[URL]http://www.kfar-saba.muni.il/531[/URL]
תודה רבה! כרגע אני מסתכל מחלון ביתי והמצב הוא שיש הפרדה
מוחלטת בין מחלף סוקולוב ל-531 - כלומר מי שמגיע מסוקולוב יורד ישר למחלף מלל ולא יכול לעלות על 531 מערב. זה זמני - יש מדבקות לבנות על השלט הכחול שמעל לנתיבים השמאליים וכנראה שהגישה תפתח בימים הקרובים.
&nbsp
מנגד, מי שנוסע ב-531 מערב אינו יכול לרדת יותר למחלף מלל (אבל זה היה מתוכנן ממילא).

alantan

New member
מבט לכיוון מערב, הירידה ל-4 דרום מצד ימין (תצטרכו להעמיד את

מבט לכיוון מערב, הירידה ל-4 דרום מצד ימין (תצטרכו להעמיד את
המסך על ראשו לצערי).

מצב
הנושא נעול.
למעלה