רבנות ו...מה שמסביב

רבנות ו...מה שמסביב

היי,

בין החגים אנחנו מעוניינים לגשת לרבנות לשם פתיחת תיק.

לאחרונה שמעתי על רפורמה שאומרת שהולכים לרבנות בעיר אחת ופה נשלם הסיפור. האם כך הדבר או שעלי לגשת לרבנות בעיר מה אני רשום בת"ז ע"מ להוציא תעודת רווקות ומשם לגשת לרבנות בה אנחנו פותחים תיק?

אודה לתשבות, פלפל

דורמורי

New member
מוסיף לשאלה - אפשר לפתוח ברבנות באזור האולם?

כתוב לפעמים שאפשר לפתוח תיק באזור המגורים של החתן, או הכלה, או אזור החתונה עצמה.

ואם כן, האם יש באזור כפר סבא עוד מועצה דתית חוץ מבעיר עצמה? (למשל לישובים ליד וכו'. לא הצלחתי למצוא באתר של הרבנות סיוע לזה. למשל להכניס שם של קיבוץ ולקבל בחזרה איזה רבנות אזורית אחראית עליו).

תודה

kפיפית

New member
הרפורמה הזו עדיין לא הושלמה.

ונכון להיום צריך להוציא תעודת רווקות כל אחד בעיר שלו.

דורמורי

New member
מתסכל העסק הזה

מתוך האתר של המשרד לשירותי דת (הבוס של הרבנות, לא?):

"על בני זוג הבאים להירשם לנישואין, להופיע יחד בלשכת רישום נישואין במועצה הדתית שבאזור מגוריהם של אחד מבני הזוג. בין שלושה חודשים ל – 45 יום לפני מועד הנישואין.
מקום מגורים משמעו – מקום מגורים קבוע לפי הכתוב בספח תעודת הזהות המוכיח מגורים קבועים באותו שטח שיפוט למעלה מחצי שנה".

מתוך אתר 'עתים' המייעץ במעגל החיים היהודי:
"היכן נרשמים?
נרשמים בלשכת הנישואין שבמקום המגורים הקבוע של החתן או בלשכה שבמקום מגוריה הקבוע של הכלה. מקום המגורים נקבע לפי הכתוב בספח של תעודת הזהות בחצי השנה שקדמה לרישום לנישואין. אפשר להירשם לנישואין גם במועצה שבשטחה עתידה להתקיים החתונה".

וגם באתר מתחתנים רשום משהו דומה.

הייתי מתקשר לשאול מה החוק / ההלכה / התקנה / הנוהל המזורגג באותו יום. אני מאוד בעד היהדות, וגם בלי כיפה על הראש יש לי סימפטיה לשמירה על העם היהודי ומסורותיו, ואני מבין את החשש שלהם מאובדן זהות. אבל אין לי שום סימפטיה לזה שב-2013 אין שום מערכת ממוחשבת שיודעת לחבר בין המשרדים של הרבנות, שצריך למצוא מסמכים מלפני 30-40 שנה לפעמים ולא לבנות על מאגר נתונים אמין כלשהוא (משרד הפנים?), שהם מתנהגים כמו באייטיז במקרה הטוב, מבחינת ההתנהלות האדמינסרטיבית. לא בטוח שזה האייטיז של המאה שעברה. ובכלל לא בטוח שזה עוזר לשמור על הצביון היהודי.

הבנתי

אם כך אוציא תעודת רווקות בעיר בה אני רשום וזוגתי תוציא בעיר בה היא רשומה, האם מקבלים את התעודה באותו היום?

במידה וכן נוכל מייד לאחר הוצאת תעודות הרווקות לפתוח תיק וגם "לנצל" את העדים שלנו גם לשם תעודת רווקות וגם לשם פתיחת תיק.

למעלה