רביירה צרפתית ואיטלקית + טוסקנה

טלמ

New member
רביירה צרפתית ואיטלקית + טוסקנה

אני אתמול כתבתי הודעה על המלצות על הרביירה האיטלקית, הצרפתית וטוסקנה (אני מאמין שרובכם הייתם)... השאלה על האיזור ירדה וירדה עד לעמוד השני וכדי שכל מי שציפה לתשובה יראה אותה אני אפרסם אותה שוב:
בתחילת הטיול היינו ברביירה האיטלקית והצרפתית - טורינו נחמדה לא ללינה... ישנו ליד בית הכנסת של העיר, הוא היה סגור אבל יפה מבחוץ
דרך נפוליאון בין איטליה וצרפת מקסימה (שם הפעם היחידה בחיינו שישנו בלי להזמין מלון ונתקענו בעיירה בשם larce, 5 בתים, 2 מלונות, כנסייה ובית קברות...
משם הגענו לניס, קאן ומונקו (מלון מצויין בניס ששמו hotel vendome ***)
פורטופינו חלומית ומדהימה ביותר, יופיה עוצר נשימה ועצירה מצוינת לבית קפה ליד המפרץ
ליד פורטופינו יש 5 כפרים הנקראים 5 האדמות cique tere (ההמלצה הפירוט עליהם במדריך הירוק של מישלן - מדריך מצוין!) הכפר המרשים, הפסטורלי והיפה ביותר מבין החמישה הוא vernazza - כפר דייגים מקסים וקטן... קצת הליכה עד הכפר אבל גם שביל ההליכה הקצת ארוך מרשים ויפהפה (ושם כמובן בקושי תיפגשו בתיירים, כמובן לא ישראלים) יש מסעדה מצוינת בכפר ששמה הוא Da Sandro
המלון בו ישנו במונטה קטיני הוא hotel la riviera ***
קולודי -
חלק נחמד, חלק מיותר... קולודי ידועה כעיירת פינוקיו (יש מיני-פארק על פינוקיו - אפשר לוותר בהחלט, לא מיוחד) יש גם גנים מאוד נחמדים ושאנחנו היינו (לפי 3 שנים) לא היה הרבה תיירים...
לוקה - עיירה עתיקה ויפה מאוד, ה"צלב הקדוש" בדואמו אמור להיות יפה (שהיינו היה סגור :-\ )
פירנצה - פירנצה זה פירנצה: דוד, אופיצי (כאשר השיא לדעתי הוא הולדת ונוס של בוטיצ'לי), כנסייה, סיור בכיכרות היפהיות, בית קפה והחוצה (יום בערך)
סיור פסטורלי וחביב בחבל היין קיאנטי
סן ג'ימינאנו
- עיירה מקסימה, מלון מצוין hotel san michele *** המלון ממש ליד העיר העתיקה. המגדלים בעיר מדהימים (מנהטן של ימי הביניים
) שווה סיור מצאנו מסעדה מציונת ולה מרתף יינות גדול ברחוב צדדי שמה peruca'
סיינה - במקרה הגענו ביום של המירוץ סוסים , חוויה לראות איך העיר משתנה בשביל האירוע הזה ומתמלאת בשלל דגלים צבעוניים של המתחרים! המצעד היה מיוחד ביותר (אבל אתם תפספסו אותו, הוא באמצא אוגוסט). העיר יפה מאוד, שווה סיור!
פיזה - עשינו טעות וישנו בעיר (מלון לאונרדו, מלון צפוף מגעיל - לא! לישון בפיזה!!!) הגענו לחוף ים סמוך מאוד נחמד שהיה סיום נחמד לטיול הזה - הנקיון והסדר בחוף יחד עם הנוף היו מאוד נחמדים

למעלה