ראיתם פעם ילד קשור ברצועה?

ראיתם פעם ילד קשור ברצועה?

אני ראיתי אתמול ילד כזה שהיה קשור ברצועה שאמא שלו החזיקה והגבילה אותו והחזיקה קצר כל פעם שהוא רצה לרוץ למקום שלא התאים לה. קשה להאמין שבכלל יש מי שקונה דברים כאלה ומשתמש בזה. אני עד עכשיו מצטערת של אמרתי כלום לאמא אבל הייתי פשוט בהלם ולא אמרתי כלום. סיפרתי את זה לחברה והיא אמרה לי שבחו"ל משתמשים בזה הרבה והתפלאה שלא שמעתי על זה עד עכשיו.

shapir1

New member
לא ראיתי

אבל ביו על זה שרשורים בפורום 'חינוך לגיל הרך' וב'הורים לתינוקות'.

פנינצה

New member
בעיני זה רעיון גאוני

כשאני הייתי קטנה לפני כמה עשורים זה יצא לראשונה לשוק ואמא שלי רכשה זאת והסתובבה אתי כי הייתי שובבה, רצה ובורחת. התגובות החמורות שהיא קיבלה מסביבה גרמו לה לגנוז את המוצר. למה לא להשתמש בזה? זה נותן הרבה יותר חופש לשני הצדדים. אם ילד רץ ומסכן את עצמו אז ממילא מגבילים אותו ושמים אותו בעגלה או על הידיים. אז ככה יש יותר חופש, שקט וביטחון. לדעתי זה מעורר כזאת תגובה בשל הקונוטציה לקשירת כלב. מה וכששמים תינוק בלול זה לא כמו כלוב ומגבילים אותו וכשמניחים תינוק בעגלה או מחזיקים אותו בידיים? בעיני המוצר גאוני

sunnugel

New member
לדעתי שלושת המצבים רעים באותה מידה

לא להיות קשוב לילד שלך ולא משנה באיתה מתקן הוא נמצא זה לא נראה לי בכלל ולא משנה איך תקראו למוצר או איזה סוג לקוחות רוכשים אותו (כנ"ל לגבי מנשא שדוקא אהוב עלי). אם הילד נמצא בעגלה וצורח כי הוא רוצה לצאת או בלול או קשור וגוררים אותו כמו כלב כדי שלא ירוץ למקום שלאמא לא נראה שהוא ירוץ אליו או במנשא אף על פי שבמנשא מאוד קשה להחזיק ילד בניגוד לרצונו כי זה יכול לכאוב פיזית למחזיק-זה ילד שלא מכבדים אותו ואת הדעות שלו. אבל זו רק הדעה שלי. שמעתי פעם על מישהי שראתה ילד כזה עם רתמה קשור לגרם מדרגות בכניסה לחנות, הוא כנראה הפריע לאמא או ניסה "לעשות סדר" על המדפים כשהאמא עשתה קניות ולכן נשאר קשור, זה בדיוק כמו כלב שקושרים לגדר כי יש מקום שלא מרשים להכניס אליו כלבים (מאותה סיבה בדיוק, לא?). משום מה כשאני רואה כלבים כאלה מאוד קשה לי לעצור את עצמי מלשחרר אותם, אם הייתי רואה את הילד הזה אני לא יודעת איך הייתי מגיבה! מזעזע!

ראיתם פעם ילד קשור בעגלה?

הילד בן שנה וחצי, כבר יודע ללכת והוריו מחליטים בכל זאת להושיב אותו בעגלה ולקשור אותו! חשבתי פעם להגיד משהו לאמא ששמה את בנה בעגלה ולא נותנת לו להתרוצץ, כמעט ניגשתי אליה, וכבר העצבים שלי היו על קצה הלשון רק לשאול את האמא מה היא חושבת לעצמה שככה היא מגבילה את הילד שלה. מזל שבעלי היה איתי, ועצר אותי.

פלגיה

New member
../images/Emo45.gif

סתם לרתמה יש אסוציאציה גרועה למרות שהיא מאפשרת תנועה הרבה יותר מעגלה או מנשא.

ילד שיושב קשור בעגלה ולא נותנים לו

להתרוצץ זה גם חמור מאוד ואני רואה הרבה אימהות שיושבות ומפטפטות על הספסל בגינה בזמן שהילד יושב קשור בעגלה ולא יכול לשחק בכלום. אבל זה לא פותר לי את הזעזוע שלי מהרצועה

פלגיה

New member
תלוי איך משתמשים בה

אם משתמשים בה לריסון, או לקביעת התנועה של הילד - היא רעה. אם משתשים בה כדרך להבטיח את ביטחונו ולתת לו עם זה גם אפשרות תנועה - אין בה רע. כמובן שעדיף שכולם יגורו במושב, ללא כבישים וללא סכנת מכוניות, חטיפות, ושאר מרעין בישין, אבל לא תמיד זה המצב.

אמאיו1

New member
ראיתי פעם תינוק בן כשבוע לא קשור

בעגלה של גדולים. חשוף לשמש וצרוב קצת וכמעט ואיבדתי כל שליטה על עצמי... הוא פשוט הטלטל לו מצד לצד( במקום בידיים המוגנות של הוריו) ונשרף מהשמש ביום חם ומהביל בספטמבר.... בסופו של דבר לא התאפקתי, ואחרי התבוננות מעמיקה( זה היה בכותל) הבנתי שהם לחלוטין לא מודעים שבגילו העור שלו רגיש והוא עלול להחליק כל רגע מהעגלה...ניגשתי ב"חירוף נפש" ושאלתי את אביו באנגלית (דוברי אנגלית) אים הם זקוקים לעזרה? מיד קיבלתי מקלחת של צרחות מאישתו"אל תתקרבי וכולי'"(באנגלית) אח"כ הזכרתי לעצמי שוב שכל ילד בוחר להוולד להורים המסויימים שלו, ואני צריכה לקחת אוויר ולהאמין שגם הילד הזה בחר! ובה"ש יגדל ויתפתח למרות הטילטולים בדרך, ואני מקווה שאכן כך. יש מקרים שפשוט דורשים התערבות, ואולי אפילו דיווח לרשויות אבל יש מקרים שצריך להתאפק
כל מקרה לגופו, וה"קשירה" לפעמים יכולה להגן על תינוק, ולעזור לאמא שלא יכולה להרים (מסיבותיה שלה) את תינוקה. עד שכולנו נהיה טלפתיים צריך באמת להאמין שכל אדם עושה את המיטב שלו לאותה נקודה של זמן. בנתיים, אני מאחלת שנרוץ ונקפוץ חופשי במרחבים הירוקים עם כל ילדנו

ayala26

New member
כל ילד בוחר

להוולד להורים המסויימים שלו?! אני מסכימה שיש מקרים שצריך להתאפק אבל להגיד שילד בוחר להוולד להורים שלו...
אם זה כך, אז למה להתערב במקרים אחרים? למה מקרים אחרים "דורשים התערבות" כשילד בחור להוולד להורים המתעללים שלו או להורים המכים שלו או להורים המזניחים שלו?! הרי בחר בהם לא?

אמאיו1

New member
כוונתי, שאים את יודעת בפירוש על ילד

שהוריו מתעללים בו (חס ושלום) בוודאי שנדרשת התערבות ואו דיווח לגורם שיכול לבדוק ולעזור !!!!. ולמרות שאני מאמינה כך - "שילד נולד להורים המסויימים שלו" (גילגולי נשמות ) כלומר שאין דבר כזה מקריות , אני גם מאמינה שצריך להגן על הילדים - בגוף ובנפש! ולשמור על הזכויות שלהם!!! ולצערי הרב יש ילדים שרק הוצאה מהמשפחה, יתן להם את כל הטוב שלו הם ראויים! ברור שכל אדם שרגיש לזולת צריך לפעול ולפתוח את הפה כשהוא רואה צורך, ותחליטי לבד בחייך איך נכון לך לפעול, רק שיתפתי בדעתי. שתהיה זו שנה ברוכה לכל הילדים בעולם

ayala26

New member
עכשיו נסחת את המשפט קצת אחרת

עכשיו כתבת "ילד נולד להורים המסויימים שלו" זה נשמע אחרת לגמרי מאשר "בחר את ההורים המסויימים שלו" למילה בחירה יש קונטציות נוספות לחוסר מקריות- בחירה מרמזת על איזשהו רצון.. לפחות באסוציאציות שלי. י מאחר שאינני מאמינה שילד בוחר את הוריו ברור שזו היתה הערה צינית שלא צריך להתערב כשרואים ילד שמתעללים בו ולא שאני באמת מתכוונת שצריך להתעלם..

פנינצה

New member
מבהיל לראות כ"כ הרבה ../images/Emo42.gif

הורים עם ילדים בעגלות, חשופים לשמש הקטלנית שבארצנו בימי הקיץ. לי יש פטנט: חיתול טטרה אחד + 2 קליפסים שמצליחים לבלום את הקרינה הזו. גם ברכב יש אתי תמיד את הציוד הזה ובעזרת חגורת הבטיחות אני חוסמת לגמרי את השמש! פעם אחת כשהסתובבתי עם בתי בעגלה אשה אחת עצרה אותי ואמרה לי "כל הכבוד!" וכששאלתי על מה, ענתה על כך שאני מגנה על התינוקת. לי זה היה ברור מאליו, אבל מסביב כ"כ הרבה קטנטנים נצרבים....

בתור אחת שגרה בחו"ל...

אז לפחות ב"חו"ל" שלנו ראיתי את הדבר הזה מעט מאוד (צפון מזרח ארה"ב) ככה שאני לא חושבת שמשתמשים בזה הרבה. כשראיתי, זה היה רק במצבים המוניים מאוד כמו למשל בפארק דיסני. מן הסתם חששו שהילד יברח להם או משהו כזה... אני אישית ממש לא אוהבת את זה. זה עושה לי קונוטציה של יציאה לטיול עם חיית מחמד. אולי זה עניין תרבותי... הרי כמו שנכתב פה למעלה בתרבות שלנו הגיוני לראות תינוק בעגלה אבל גם זה סוג של קשירה (אצלי אגב, משתמשת לא הרבה בעגלה כי הן לא אוהבות את זה).

ayala26

New member
אני חושבת שטוב שלא אמרת כלום

כי זה לא עניינך בעצם. הדבר הזה נמכר והוא חוקי. זו לא התעללות זו פשוט צורת חינוך שאת לא היית נוקטת בה אבל זכותם של אחרים כן להשתמש באמצעי הזה. הקלות בה אנשים שופטים אחרים, אפילו בלי לדעת את הנסיבות - ואולי היא נכה, ואולי לילד כבר עבר של בריחות לכביש? האם את יודעת הכל מהתבוננות חד פעמית.. מישהי בפורום הורים לתינוקות ספרה כשהתשמשה ברתמה כזו בתקופה שהיתה נכה בגלל שבר ברגל... אז כדאי באמת לשמור חלק מהדברים בבטן.

אום נטע

New member
I see it often here in California

And one time I saw a mother pull her toddler with it until he fell to the ground. x It's not the object - it's its abuse. x

אמארונה

New member
אני לא אוהבת את ההשוואה

בין השימוש בדבר הזה לשימוש בעגלה. עגלה היא לא אמצעי שנועד להגביל או להצר את צעדיו של התינוק וגם לא להגן עליו. אני משתמשת בעגלה כאמצעי תעבורה שנועד להקל עלי כשהמטרה היא להגיע ליעד כלשהו בזמן קצוב שאותו קבעתי מראש. אם המטרה היא לא ההגעה אל היעד אלא ההנאה מהטיול עצמו, אפשר לוותר על שירותיה של העגלה. אם כשמגיעים אל היעד, עדיין משאירים את התינוק בעגלה גם כשהוא ממש רוצה לצאת ממנה ולהתרוצץ חופשי ומאושר, רק בגלל שזה הרבה יותר נוח ולא צריך להתרוצץ אחריו, אז כאן אולי באמת ניתן להשוות את העגלה לרתמה המדוברת.

monni

New member
ראיתי כמה מקרים מזעזעים של שימוש

ברצועה הזו, כאן בארה"ב. דווקא לא בכבישים סואנים או במקומות המוניים, ולכן רק המחשבה על הרצועה מזעזעת אותי. דוגמאות: ילד נמשך ברצועה בתוך גן שעשועים קטן שכונתי ומגודר עם שער כניסה, כלומר אין שום אפשרות שהילד יברח. בחנות "גאפ" אמא מושכת ילד שאינו מתעניין כמו שמושכים כלב שמנסה ללכת לכיוון השני. בעעעעעעעעעע!

למעלה