ראיתם את זה?

bismark1

New member
כתבתי שתי תגובות בטוקבקים, אני אסכם אותן כאן

1. פושעי אוסלו לדין
2. למישהו יש רפרנס בשדות?

דווקא יש שם תגובה ראויה, ואני מביאה במלואה כאן.

"""
תכלס היחידות שעובדות טוב בהייטק הישראלי זה המנקות
תכלו לכל חברת הייטק ממוצעת תראו איך הכל מצוחצח. שירותים נקיים כמו בבית. מטבחים נקיים, משרדים מצוחצחים.

התוכנה לעומת זאת זבל מוחלט. הכל מלא באגים. פיצ'רים חסרי תועלת. כל המהנדסים שותים קפה במטבחון כל היום ומבזבזים את הזמן כדי לא לחזור הביתה ולטפל בילדים.
המנהלים והאריכטקטים רק עסוקים בלמכור את עצמם ואת האנשים שלהם כדי שלא יעבירו את כולם ללואו קוסט. איזה חברת הייטק ישראלית ייצרה משהו מעניין בשנים האחרונות?

רק השירותים של כולם נקיים. זה מראה מי באמת עושה את העבודה שלו בהייטק הישראלי.
"""

ni4ni1

New member
מעולה

selalerer

New member
תגובה

אנשי תמיכה בהחלט ייתכן שמרוויחים סכומים נמוכים יותר.
&nbsp
לא נתקלתי באיש QA שהרוויח פחות מ-11 בחברות שאני עבדתי בהן ורובם הרוויחו כמה אלפים יותר לפחות, אבל כמובן שזה לא מייצג את כל השוק.
&nbsp
לגבי התואר האקדמי, גם למנקה חלונות יש היום תואר ראשון.

Subi777

New member
אתה מפספס אולי את הסקופ של הכתבה הזאת

הרי מדובר שם על אנשים חסרי נסיון.
אתה באמת חושב שלבוגר טרי של קורס QA במשרה ראשונה יתנו 11?
בוגר תואר מאוניברסיטה כנראה שכן. אבל לבוגר קורס?

chairscreen

New member
זה נכון מה שהם אומרים על אונ' ת"א?

בכתבה שם הבחור אומר משהו על זה שהמצב של בוגרי אוניברסיטת תל אביב לא טוב לעומת הטכניון והעברית. זה נכון? אם כן למה?

Subi777

New member
נראה לי זה יותר תחושתי מאשר מציאותי.

יכול מאוד להיות שיש חבורה של בוגרים שהעבירו יחד את התואר והם לא מוצאים עבודה כי הם פשוט לא טובים ביחס לאחרים... ולכן הם סבורים שהשם של הפקולטה ירד בגלל שגם חבריהם לא מוצאים.

GuestOfHonor

New member
לא קראתי את הכתבה, אבל-

כמתכנת צה"לי צעיר שעבד עם יותר-מדי-עתודאים, הרושם שלי היה שבוגרי ת"א מגיעים בממוצע פחות מקצועיים מבוגרי העברית והטכניון. זאת אחת הסיבות שבסופו של דבר את התואר הראשון עשיתי בעברית ולא בת"א.

כמובן שהיה לי ברור אז וגם היום שזה לא היה מדגם מייצג וכמובן שגם היו אנשי מקצוע טובים בוגרי ת"א וכו' וכמובן שאנחנו מדברים פה על עשור ומשהו אחורה וזה לא בהכרח המצב היום ועוד שלל דיסקליימרים.

כמי שלמד תואר ראשון בעברית ותואר שני 'פול טיים פלוס' בתל אביב, קיבלתי את הרושם שהחלק המעשי בתואר בעברית עשוי יותר טוב ומקצועי מאשר המקבילה בתל אביב. החל מהתכנים של הקורסים, וכלה בבדיקת תרגילים (לשים בודק אחד על מבוא למדעי המחשב ולבדוק את התרגילים אוטומטית בלבד זה פשוט לא רציני).

פה הדיסקליימר הוא שמדובר על עידן הטרום-פייתון, ושתוכנה 1 זה כנראה קורס מוצלח. אבל בהינתן קורס המבוא הישן והבדיחה שנקראת סדנאת תכנות ב C, אני יכול לראות איך בוגר ת"א יצא לשוק העבודה עם פחות יכולת לעבור ראיונות.

למרות זאת, לתל אביבים יש יתרון אחד גדול על החבר'ה מהעברית - שלל היצע של משרות סטודנט, שמאפשר ללמוד ביתר קלות פיתוח תוכנה באוניברסיטה של החיים. בעברית, המעסיק העיקרי של סטודנטים היא אינטל, שהיא חברת חומרה. אינטל ירושלים בהכללה הוא לא מקום טוב ללמוד בו את רזי המקצוע למי שלא רוצה להמשיך אחר כך בחומרה או embedded.

zaske

New member
תגובות

1. הכתבה הזו מזכירה לי את KFC, כלומר - זבל עופות
2. בוגר מאונ' תל אביב מצבו לא גרוע יותר משל בוגר טכניון, פעם זה היה ככה, היום כבר לא. בהנתן שני בוגרים מהאונ' הנ"ל אם בערך אותו ממוצע - לא יהיה הבדל בקבלה שלהם
3. די כבר עם "הייטק" - ההייטק הוא כל כך רחב מבחינת התחומים בו שברור שיש שונות בשכר בין המקצועות השונים. בנוסף, לא כל דבר הוא "הייטק" - האם נותן שרותים בחברת הייטק , כמו למשל מנהלת אדמיניסטרציה, הוא "עובד בהייטק" ? אפשר להתווכח על זה, בוא נגיד שכן. אז מה, מה זה אומר? שיש לה סי בוס לארוחת צהריים ? זה נחמד, אבל אפשר לחשוב. שיש לה קרן השתלמות? זה כבר יותר משמעותי (אבל אולי היא בכלל עובדת בחברת הייטק דרך חברת אאוט סורס נצלנית?)
אני חושב שהכתבות האלה נובעות מכמה עובדות עצובות -
א. השכר הממוצע במשק הוא כ9000 שח ברוטו, לא פשוט לקיים משפחה (מעבר ליכולת שרידות בסיסית) על השכר הממוצע כפול 2. על השכר החיצוני (כ5400 - 6000 שח לפי מקורות שונים) אני בכלל לא מדבר.
ב. אין הרבה מקצועות שבלי קשרים, חברות במרכזי מפלגות וכו', אפשר להתברג ולהרוויח יפה, ולכן כל ה Hype. אגב, שימו לב גם לפער המטורף (באחוזים) בין המשכורת החציונית לממוצעת

כל עוד א ו ב לא משתנים, אנחנו נמשיך לראות כתבות כאלה.

למעלה