ראוי בזמן שכזה לזכור

Rebeccan

New member
ראוי בזמן שכזה לזכור

הוא הרי אב שכול -

אסא כשר
לפני ‏14‏ שעות
בעניין פרסום פרטים בדבר נפילת חיילים:
אני מבין שהיום פורסם דבר נפילתם של חיילים במבצע "צוק איתן" ב"פייסבוק". לפני הפרסום הרשמי של צה"ל.
אני מפציר בכל אדם שמגיעה אליו, בנסיבות לא רשמיות, ידיעה על נפילת חייל לא לתת לה שום פרסום, גם לא במעגלים קרובים שמטבעם הם הולכים ומתרחבים.
נימוק עיקרי: למזלם הטוב של כמעט כל האנשים, אין להם מושג מה קורה להורים, נשים, אחאים וילדים, כשהם מתבשרים על מות אדם קרוב, יקר ואהוב מאין כמוהו. רגעי הודעה כאלה הם הרגעים הגרועים ביותר בחייו של אדם. לא בא בחשבון לגרום לרגעים כאלה לקרות אצל אדם בהודעה מקרית בערוץ תקשורת כלשהו כולל "פייסבוק". רגעים כאלה צריכים להתנהל באחריות קיצונית. לדוגמה: צוות המודיעים הצבאי תמיד כולל רופא, למקרה הצורך. הם צריכים להתנהל גם בכבוד הראוי, באמינות המלאה, ברגישות המקסימלית.
נימוק משני: ישראל היא מדינה למודת שכול. במהלך השנים התפתחה בה תרבות רגישה, אחראית, ראויה, של מסירת הודעות בדבר נפילה ושכול. ראוי לכבד את התבונה ההיסטורית שהצטברה בנהלים ובמנהגים ולא לפגוע בה מטעמים שאין להם מקום - "רייטינג" תקשורתי או להיטות להיראות יודע יותר מאחרים.
נימוק נוסף: על רקע שמועה בדבר נפילת חייל, גם רמזים הם מיותרים. הם מרבים באופן קשה חרדה בלבבות של אנשים רבים מספור, חרדה מיותרת ומזיקה.
בהקשר הזה, לא קשה להתנהג כראוי.

Rebeccan

New member
והנה הוא התראיין עכשיו בגלי צה"ל

ואמר מילים כדורבנות

חובה לכל אחד לשמוע - הקישור יעלה בהמשך לאתר של גלי צהל!!

אסא כשר כתב את הקוד האתי של צה"ל -

למשל מה שהוא אמר על גדעון לוי - "אני מצפצף עליו" !! כל הכבוד

הקיזומ

New member
אולי אני טועה, אבל נדמה לי שרק מעטים בישראל

מודעים לנכס האינטלקטואלי והמוסרי - ושמו אסא כשר - שבו בורך העם הזה.
קשה מאד להתווכח ולא-להסכים למלה כלשהי שיוצאת מפיו (ושכלו) של האדם הזה.

Rebeccan

New member
תמונת היום - שכל העולם צריך להכיר

לא צריך לדבר הרבה!!

Rebeccan

New member
סייג לחוכמה...

אבל חשוב שכולם יפרסמו את התמונה הזו ואת הפעילות הזו!!

ronenrad

New member
הותר לפרסום: 13 לוחמים נהרגו הלילה והבוקר

בעזה

יום שלם רצו שמועות .....

למעלה