קשה לי, קשה לי מאד!!!!!!!!!!

קשה לי, קשה לי מאד!!!!!!!!!!

אבא שלי פגע בי בילדות. אחרי שנים, מישהי התלוננה שאבא שלי תקף אותה והוא הורשע. אמא שלי הייתה לצידו לכל אורך הדרך, ועל זה אני מאד כועסת עליה.
עכשיו אני עוברת חוויה לא פשוטה בכלל. יש לי חברה שגם נפגעה הרבה מאד בילדות, מאבא ואח שלה. השבוע היא סיפרה לי שגם היא עצמה פגעה בילדים שלה! היא סיפרה לי את זה אחרי שכבר שיתפה את העו״סית וכמובן שיש חובת דיווח, כנראה שזה כבר דווח במשטרה. חוץ מאנשי מקצוע היא סיפרה לי ולעוד חברה טובה. עכשיו יש לה פגישה עם עו״ד והיא ביקשה ממני לבא איתה...
היא צריכה אותי, היא במצב ממש קשה! יקחו לה כנראה את הילדים! יתכן שהיא תגיע למאסר! היא כל הזמן בוכה . ומצד שני היא פגעה בילדים!!!!! איך אני יכולה לתמוך בה? איך אני יכולה לעזוב אותה בשעת צרה ולא לתמוך בה?
קשה לי!!!!
אסור לי לשתף כמובן אף אחד, אני זקוקה לתמיכה שלכם!!!!!! קשה לי מאד מאד!!!!!!

טריגר בהודעה הראשית

אם את שואלת את דעתי האישית? אני הייתי נעלמת לה, אומרת לה לא מתאים לי.
ממש ככה.
הפגיעה שהיא עברה ממש לא מצדיקה את הפגיעה שלה בילדיה

ההחלטה היא שלך, את צריכה להחליט מה מתאים לך ומה לא מתאים לך.
את צריכה להגיע להחלטה שאיתה תיהי שלמה.
אף אחד לא יכול לעשות את ההחלטה הזו במקומך

מחזקת אותך
עלמה

אני מרחמת עליה. לא מצדיקה בכלל

היא כבר אחרי נסיון התאבדות מרוב פחד. אני מאמינה שאם היא תקבל טיפול נכון היא יכולה גם לשקם את הילדים שלה. אם היא תגיע למאסר הילדים ייפגעו עוד יותר! אין לה שום תמיכה חוץ ממני ומעוד חברה אחת. אני חושבת שאם היא תצליח להשתקם זה יהיה שווה את הכל. לא יודעת. כולי רועדת. אולי אני טועה. קשה לי מאד. קשה לי.
תמיד בעלי אומר לי שהוא מעריך אותי על מה שאני אחרי כל מה שעברתי. רק עכשיו אני מבינה כמה אני צריכה להעריך את עצמי, שאף פעם לא פגעתי בילדים שלי. וגם שהייתי בשיא הדיכאון עשיתי הכל בשארית הכוחות כדי שלא יגרם להם שום נזק.

אני גם לא חושבת שאת צריכה לרחם עליה

מצטערת שאני וטאלית בדברים הללו...
היא עשתה את מה שעשתה מתוך רוע ומצוקה ותסכול
אבל עדיין היה שם רוע
איך לעזאזל היא הרשתה לעצמה לפגוע בילדים שלה? היא סחבה אותם בבטן 9 חודשים, היא הביאה אותם לעולם ובסוף מסיבה כזו או אחרת היא פוגעת בהם ומתעללת בהם?

הריי זה לא משנה מה הסיבה שהובילו אותה לזה, אם תספרי לי את הסיפור המלא שלה, אני אמצא לך 1001 סיבות למה היא עשתה את מה שעשתה.
אבל גם לאנסים יש 1001 סיבות וגם לרוצחים יש 1001 סיבות...
אז מה ההבדל בינה לבינם?

עלמה

אין הבדל. זה מה שהיא בדיוק

תנסיבדיוק נסי רק טיפה להבין אותי. חברה, מישהי שסבלה וסובלת, נקשרת אליה, ואז מתגלה כזה דבר... אם הייתי שופטת, אין רחמים... אבל אני חברה, אני יודעת שהיא... פושעת, וזה מאד קשה לי... לדעתך לא מגיע לה אמפתיה. לי מגיע? אני לא פגעתי...

אם מגיעה לך אמפטיה?

ברור שכן יקירתי, את עושה משהו מאוד מאוד לא פשוט
אבל אין גבול לחברות?
אנשים עושים טעויות, מה שהיא עשתה זו לא טעות, זה רוע טהור.
ומעניין אותי לדעת מדוע את בוחרת להישאר לצידה?

אני לא שופטת ולא מבקרת, רחוק משם
את מצליחה לעשות משהו שאני בטוח לא הייתי מצליחה.

ובכל החלטה שתחליטי אני אתמוך בך ואחזק איפה שצריך כי אני מכבדת את ההחלטה שלך, גם אם אני לא אסכים איתך.

עלמה

תודה לך עלמה יקרה. תודה שאת איתי.

למה אני עושה את זה? כי אני חושבת שמאסר יהרוס לא רק אותה אלא גם את הילדים. אני מאד רוצה שהיא תשתקם, שהיא תשקם את הילדים. אני עכשיו איתה אצל העו״ד, הוא מנסה לראות אם אפשר לעשות משהו כדי שהיא לא תגיע לכלא.
ואגב, אני חושבת שהפוגעים הם פשוט יותר פגועים ממני. הרבה יותר. אולי היא גם פחות חכמה להבין עד כמה הפגיעה שלה הרסנית. ושוב, אני לא מצדיקה אותה. בכלל לא. אני קרועה מבפנים. קשה לי לראות בן אדם סובל ולא לתמוך. אולי אני מדי רחמנית? אולי אני לא נורמלית?

את נורמלית לחלוטין *טריגר*

אל דאגה :)
חברות היא דבר מסובך
קשה לקום וללכת, כי על אף שהחברה עשתה מעשה נוראי, זה לא מוריד את האהבה שיש לך כלפיה.

את לא רחמנית מדי, את חברה, לטוב ולרב את חברה שלה.
הלוואי והיו עוד הרבה אנשים כמוך בעולם
הנה, אני בעצמי אמרתי שאני לא הייתי מסוגלת לעשות את זה.

אבל אני חושבת, שאת צריכה לשמור ממנה איזשהו מרחק בכל זאת, להגן על עצמך ולשמור על עצמך.

את יכולה לעזור בצורה שזה לא יזיק לך, מבינה למה אני מתכוונת?
ואגב, אני לא מאמינה שהפוגעים הם יותר פגועים מאיתנו, זה סתם תירוץ שאנחנו נותנים לעצמנו בשביל לקבל "יותר בקלות" את מה שעושים הפוגעים...
זה הכל עניין של בחירה בחיים, הכל
עלמה

שוב תודה לך.

את באמת חושבת שאדם בוחר ברע במודע? פשוט מחליט להיות רע? ועוד לילדים שלה? למה זה קורה? איך אפשר להסביר את זה?

חשבתי הרבה על מה שכתבת לי

את צודקת. היא עשתה דברים נוראיים. קשה לי עם זה ואני חייבת לשמור על עצמי ולהיות מה שפחות מעורבת בכל הענין. יותר להתחמק ממנה. אני לא צריכה להיות כל כך קרובה אליה. המעשים שלה מדי מזעזעים. אני בהחלט חושבת שהיא לא ראויה להיות אמא ואסור שהילדים ישארו אצלה

ברשותכם מתפרצת לשיחה

עלמה קצת קשה לי עם הדברים שלך..
אני לא נותנת שום לגיטימציה למעשים שלה, אבל אני מאמינה שיש חברה שהיא כמו אחות, ואני רוצה להאמין שאם אחותי היתה עוברת דברים כאלו ואז הייתה פוגעת כך, הייתי כועסת מאוד אבל לא הייתי עוזבת אותה.
אני בעצמי נפגעתי ממישהו שנפגע גם בילדותו...וזה קשה וזה מכעיס וזה לא נסלח הגלגל הזה..
ואיכשהו בכאב רב אני בכל זאת מאמינה שזה לא בא מרוע טהור.. ושחברים צריכים לראות גם את הצד זה..

לא מסכימה איתך

הכל בחיים זה בחירה, אני חוזרת על זה שוב ושוב ושוב ושוב ושוב
ולא סתם.
אז אני נפגעתי ועכשיו אני אפגע בילדה שלי בתירוץ שנפגעתי בילדות.
או שלא נפגעתי ואני אפגע בילדה שלי בתירוץ שהחיים שלי מתסכלים.
זה כמו להגיד שאני רוצחת כי ראיתי רצח בטלוויזיה... אין בזה שום הגיון בריא.

התירוץ ממש לא משנה, הרוע נמצא שם מאחורי כל תירוץ שרק תחליטי לתת.

אגב, אם אחותי הייתה עושה דבר כזה, הייתי עוזבת אותה בלי בושה ובלי שום התנצלות.

כי אני הגעתי למסקנה בחיים שיש קו אדום שלא חוצים אותו וברגע שכן חוצים אותו (ושוב, הכל מבחירה, לא חוצים קו אדום "בטעות"), זהו, אין דרך חזרה.
מבחינתי לחצות קו אדום זה בעצם התאבדות, לא חוזרים משם, ולפגוע בילדים, שייך לאותה קטגוריה.

שמחה לשמוע שאת היית נשארת, אני לא הייתי נשארת שניה יותר

עלמה

בלי לחשוב פעמיים

ברור שכן

אפילו לוקחת אותה בעצמי למשטרה

אבל זו לא חוכמה לשאול אותי שאלה כזו, כי את אחותי אני לא אוהבת ואין לי שום קשר איתה.

אך באופן כללי, כן הייתי מדווחת על האדם הפוגע למשטרה

גם אני הייתי מדווחת

זה לא סותר

אני מבינה מאוד את הגישה שלך..

לא מצדיקה את המעשה אפילו לא קצת, רק מנסה להגיד שיש אנשים קרובים שפשוט לא עוזבים גם אם הם עושים דברים נוראים..

וכמובן שיש גם לזה קווים אדומים

ברגע שחוצים קו אדום

כל מה שהיה מבחינתי נעלם.
אכזרי? כנראה שכן, אבל הגיוני

יש לעשות דברים נוראים ויש לעשות דברים נוראים
ברגע שנוגעים בילד שהוא חסר ישע, לא רק שאני אלך לדווח, אני גם כבר לא יהיה שם בשביל אותו בן אדם.

לא צריך לתת סבלנות או להיות סובלניים כלפי אנשים כאלה

עלמה

למעלה