קרעכצנים

• פותח הנושא YO29
  • פורסם בתאריך

YO29

New member
קרעכצנים ../images/Emo122.gif

התחיל לי כאב קצת מוזר, מימין לעצם הזנב אבל "בפנים" - כאילו בתוך השריר של הטוסיק (אבל זה לא מרגיש כמו שריר תפוס...) זה כואב בתנוחות מסויימות ובתנוחות אחרות לא מורגש בכלל - למשל עכשיו כשאני יושבת על הכסא אני לא מרגישה את זה בכלל. אם אני יושבת על הרצפה אז כן. בהליכה גם כואב - בכל פעם כשאני מניעה את רגל ימין קדימה... מה זה הדבר הזה? ומה אפשר לעשות איתו? שבוע 33
יערה

shlomitit

New member
ללדת ../images/Emo3.gif (אבל חכי קצת.)

אולי יש לחץ על איזה עצב באזור וזה מה שיוצר את הכאב? לי היה כזה תקופה ממושכת בהיריון השני וייחסתי את זה לכאב של עצב. מיד עם הלידה הכאב חלף כלא היה (ובאו כאבים אחרים
). לא נעים אבל חיים עם זה.

דנהדולה

New member
יש טיפולים שעוזרים../images/Emo13.gif

כאבי גב בהריון זה לא גזירה משמיים... זה יכול לעבור הרבה לפני הלידה, ולאפשר הרגשה טובה יותר ותנועתיות בזמן ההריון והלידה. זה נשמע לי כמו כאבים מהעומס שיש על הגב התחתון מההריון המתקדם, אבל אי אפשר ממש לאבחן דרך האינטרנט. טיפולי שיאצו מאוד עוזרים, מניסיוני. אני מניחה שגם טיפולים אחרים, ועבודה עם הגוף. אם את רוצה אנסה להמליץ על מטפלים באיזור מגורייך. תרגישי טוב
דנה.

../images/Emo45.gif

בהחלט יוגה ושיאצו. את מתארת כאב מאד דומה למה שהיה לי בהריון האחרון (רק שאצלי זה התחיל מתחילת השליש השני
). יוגה ושיאצו מאד עזרו.

אסתי84

New member
מנחשת- רפיון ברצועות המייצבות של הגוף

בגלל הפרשת הורמון רלקסין בהריון גורם בין השאר למעט חוסר יציבות במפרקי האגן. נשמע שאת מתארת כאב ב SIJ (סקרו-איליק ג'וינט). מה לעשות? א. להבין שזה מנגנון שעובד לטובת לידה טובה, פעילה ויעילה ולשמוח על זה... :) ב. יוגה ופעילות מבוקרת ג. להמנע מתנוחות שגורמות כאב, אם אפשר (כמו לשבת על רצפה). למה לסבול סתם?

לי היה משהו דומה ויוגה מאד עזרה

המורה ליוגה בהריון הראתה לי איך להיות מודעת לקימור של הגב שגדל בהריון, ואיך להחזיק את האגן יותר מוכנס ואת הגב ישר וזקוף, ואחרי שדיברנו על זה ניסיתי יותר ויותר ליישם את זה בהליכה ובישיבה, ומאז הכאב עבר. (אולי לא קשור, וסתם היוגה עזרה, אבל בכל מקרה הכאב עבר)

י ע ל י ם

New member
מסכימה עם כולן ומוסיפה

אצלי זה מופיעה בכל הריון כמו שעון בחודש חמישי. זה לא משהו לדאוג ממנו אבל בהחלט אפשר לטפל (וכדאי, יש מספיק עומס גם בלי כאבים נוספים). יוגה, שיאצו פלדנקרייז או אוסטיאופטיה יעשו כולם עבודה מצוינת. תרגישי טוב!

יכול להיות גם סיאטיקה...../images/Emo4.gif

יש תרגילים מיוחדים לסיאטיקה (אפשר למצוא ביוטיוב)... אבל א תמיד לנשים בהריון וביקור אצל אוסטאופת (או יוגה שיאצו כמו שאמרו כאן). גם עיסוי נשים הרות יכול לעזור, עם המעסה טובה ותתמקד באזור הכואב. אפשר גם לקחת כדור טניס לעשות עיסוי, אם הכאב מתפשט לישבן. וגם לעמוד מול המראה לבדוק עד כמה מוקשת הגב שלך. ולנסות לתת למשקל הגוף לרדת יותר לאגן, (כך שהכתפיים לא ימשכו אחורה בכדי לאזן את הגוף שנמשך קדימה). ככל שיש פחות הקשתה של הגב, יהיה פחות כאב... בהצלחה.. (אגב לי היה , ועשתי מסג' אצל משהי נהדרת שעזרה לי מאוד...)

YO29

New member
תודה על כל התגובות!

אם כי יכולתי לנחש שזה מה שתגידו
. באמת צריכה לחפש לי כאן שיאצואיסט/ית, יש לי זכרון כ"כ טוב מהשיאצו שעשיתי בהריון הקודם! (רק פעם אחת, כי אחרי פחות מיממה ילדתי. הצטערתי שלא עשיתי פעם בשבוע...) אבל למי יש זמן כשהילדון עם חום סביב 40 כבר 3 ימים ואני חטפתי איזה וירוס בטן עצבני (שלידו כל הקרעכצנים נראים כמו חגיגה
יהיה טוב

../images/Emo207.gif שבוע 36 והתחילו לי אתמול כאבים במפשעה|

בעיקר במפשעה ימין, כמו כאב של ספורטאים, שנתפס שריר, אבל תחושה שנתפס החיבור בין הירך למפשעה מצד ימין. עשיתי אתמול כל מיני מתיחות ותרגילים, זה קצת עזר, אבל לא העלים את זה. מה אתן אומרות, יש מה לעשות, או שזה טבעי בשלב הזה...

מייקיתי

New member
כאבים במפשעה

היי, לי אישית יש כאבים כאלה כמעט נון סטופ מתחילת השליש השני, שמתי לב שכשאני מתאמצת פיזית הם מתחזקים ואם אני נחה הרבה בשכיבה, זה מקל מעט... אבל בגדול זה איתי מהרגע שאני קמה מהמיטה בבוקר ועד שאני חוזרת אליה בערב. אבל מתרגלים לזה, ונראה שאין לך עוד הרבה זמן לסחוב... תרגישי טוב.

למעלה