קרנבל האביב במלבורן

talzag

New member
קרנבל האביב במלבורן

כולנו יודעים שספורט ובידור הולכים יחד אבל לאחר שנחשפתי לענף מרוצי הסוסים באוסטרליה התגלה לי כמה ההבחנה בין השניים מעורפלת. עשרות אלפי צופים מגיעים מידי שבת למה שנקרא קרנבל האביב, הלא היא עונת המרוצים המתקיימת מידי שנה במלבורן. השיא הוא ב-2 לנובמבר בתחרות הנקראת "מלבורן קאפ" ואליו מגיעים מעל 100,000 צופים ומחולקים מעל 4 מיליון דור לסוס הזוכה המרוץ הוא בסך בכל תרוץ למסיבה הטובה בעיר שכוללת תצוגת אופנה המונית ואלכוהול אינסופי. כמות השתייה שהגשתי בתור ברמן במשך 10 שעות לא דומה לשום דבר שראיתי בחיי. ואני הייתי בסך הכל ברמן אחד מתוך 150 ברמנים הפזורים ברחבי הקומפלקס. כספורט היאה למעמד האצילים, הגברים מגיעים בחליפות מהודרות והנשים בשמלות דקיקות עם כובעי נוצה. המוזיקה הסקוטית ברקע נותרת בך התחושה שאתה בעצם נמצא באנגליה של המאה ה-18 ולא באוסטרליה של שנת 2004. מספר תובנות מהאירוע: גם בגיל 80 הגברים יזילו ריר ברואם מחשוף עמוק של בחורה בגיל הנכדה שלהם. האוסטרלים הם עם קמצן. לא ייתכן שחלק מעשירי מלבורן מחכים לעודף של 10 סנט מבירה שעולה 2.90 דולר בחורות יודעות לשתות. גם ביום מעונן וגשום בחורות יעדיפו ללכת עם שמלה קצרה ועקבים דקיקים לאירוע באוויר הפתוח שמשכו מעל 5 שעות. ההודים (וגם ישראלי אחד...) עדיין משרתים את הבריטים הלבנים בתחילת המאה ה-21. גם אם העולם מסביב יתפוצץ, כותרות העיתונים באוסטרליה תמיד יוקדשו לסוס המנצח.

למעלה