קרן שווה או שפיצר

ליאור143

New member
קרן שווה או שפיצר

שלום, אחרי קריאה ולימוד הנושא החלטנו לקחת משכנתא של 800K הכל בפריים. מבחינת החזרים חודשיים יכולת ההחזר מאפשרת לנו לעמוד בהחזר שפיצר ל-15 שנה או בהחזר קרן שווה ל-20 שנה. (בהחזר החודשי ההתחלתי שפיצר קצת יותר יקר וכשהריבית תעלה קרן שווה תיהיה יותר יקרה אבל ההבדל לא משמעותי). השאלה מה עדיף? האם כדאי אולי לשלב ביניהם? תודה

אם אתה עושה כבר את הטעות

ולוקח הכל בפריים, אז לך על מה שיוריד לך את הקרן הכי הרבה בשנתיים הקרובות. ככה, בעוד שנתיים כשהפריים יהיה גבוה וההחזרים יעלו, תוכל להעביר סכום קטן יותר לצמודת מדד.

../images/Emo82.gif דעתי

למרות שבד"כ אני מעדיף את הקרן השווה בגלל פשטוטה במיקרה זה עדיף מסלול שפיצר בגלל העלות הכוללת של המשכנתא. בשפיצר, העלות הכוללת זולה יותר וכמובן מדובר בפחות שנים. בחירה נבונה במסלול "הכל בפריים" תחת מעקב שנתי. בהצלחה

Jigal

New member
שאלה לאריק

1) למה בשפיצר העלות הכוללת יותר זולה? תחת ההנחה (הסבירה) שהפריים בכיוון עליה, לא עדיף להחזיר עכשיו יותר קרן. 2) אם ריבית הפריים נשארת קבועה - למה העלות של שפיצר יןתר זולה? תודה

../images/Emo82.gif בדוק בעצמך במחשבון

שפיצר 15 שנה מול קרן שווה 20 שנה. ההתיחסות היא ל-2 הברירות שנישאלו. אם התקופות היו שוות אז בהחלט אתה צודק אבל אז המשמעות היא תשלום גבוה יותר בהתחלה וספק אם יש את היכולת הזו.

ab1729

New member
אמממ

1. אני מקווה שאין לכם בעיה לעמוד בהחזר של 8K לתקופה מוגבלת. 2. אני מקווה שאכן למדתם את הנושא לפני שהחלטתם בצורה כזו 3. בין 2 האפשרויות - אני מעדיף את השפיצר.

דולבין

New member
פריים קרן שווה או שפיצר

הפער בין שני המסלולים לתקופה זהה - הינו כ- 0.1% לטובת הקרן השווה. אם הבנק מציע לך בשפיצר ריבית נמוכה (0.1.%) לעומת מסלול הקרן השווה - אתה אדיש. בכל מקרה הפער אינו משמעותי. בקרן שווה ההחזר הראשוני גבוה, חשוף יותר לתנודתיות.אך יורד עם השנים. במסלול השפיצר ההחזר מחושב עם כל שינוי בריבית, החזר יותר "סולידי".

למעלה