קרן השתלמות

קרן השתלמות

הי רוצה לפתוח קרן השתלמות אני שכירה אקדמאית תוכלו להמליץ לי על קרן? משהוא סולידי מאחר ואין לי כל ידע וצורך במשחקי בורסה בעבר היתה לי קרן בבנק יהב קרן של אקדמאים נשארו שם עדין כספים האם כדאי להעביר לקרן החדשה? היתה לי מחשבה רוצה לשמוע דעתכם מאחר ולא מוצאת תוכנית חסכון שבא אוכל לחסוך לבני לצורך לימודים או טיול זה יהי החסכון עבורו כלומר אני חושבת על טווח של לפחות 10 שנים ומעלה תודה על תשומת הלב

בלה רז

New member
המלצות

ראשית, תבדקי את הביצועים של קרן ההשתלמות לאקדמאים ביחס לקרנות אחרות בשוק או לממצוע בענף באתר של האוצר שנקרא "גמל נט" סביר להניח ששם את נהנית מדמי ניהול מופחתים ביחס לממוצע הענפי וזה נתון שיש לקחת אותו בחשבון.בהשוואה כדאי לבחון לפחות 3-6 שנים אחורה (אם כי הביצועים בעבר לא תמיד מבטיחים את העתיד) החסכון בקרן ההשתלמות הוא אחד האטרקטיביים ביותר כיון שהקרן הופכת לנזילה כעבור 6 שנים וכל כסף נוסף שתפקידי יהיה נזיל ופטור ממס גם הוא. באשר לסולידיות-אני מסתייגת דווקא בגלל שאת רוצה לחסוך לטווח ארוך-להערכתי השילוב שבין מניות לאגרות חוב גם יכול להגדיל תשואה (רווח) וגם להפחית סיכון.אבל זה כמובן תלוי באופי שלך/העדפות סיכון ושאר הנכסים הפיננסיים שלך. בהצלחה, בלה רז יועצת פיננסית

למעלה