"קריירה בעולם הביטקוין"

ashoval

New member
"קריירה בעולם הביטקוין"

שלום לאנשי פורום שפות תכנות

פתחתי לאחרונה בפייסבוק קבוצה בשם "קריירה בעולם הביטקוין".
לדעתי היא יכולה לעניין רבים מכם, מכיוון שחלק גדול מהמיומנויות הנדרשות בתחום החדש יחסית הזה, הן מיומנויות תכנות.
אתם מוזמנים לבקר ולהצטרף.

vinney

Well-known member
מיומנות זריעת חול בעיניים בעיקר

די כבר עם הפירמידה הזאת

ashoval

New member
הסבר קצר ל-vinney (ובכלל לכל מי שמעוניין)

פירמידה (א.ק.א פונזי, מיידוף ושות') - משחק סכום אפס. האחרונים להצטרף בהכרח מפסידים כי ההון שהם הכניסו משמש למימון הראשונים שהצטרפו.
ביטקוין - מטבע דיגיטלי ומבוזר. גם האדם האחרון על פני כדה"א שיאמץ אותו יהנה מיתרונותיו (למשל - קלות העברה, קלות נשיאה וכמות מוגבלת המגנה מפני ירידת ערך).

פרסאוס

New member
אינני יודע מה יקרה לביטקוין עצמו

ואינני מכיר את האתר שלך, אבל מטבעות דיגיטליים הם לפי דעתי דבר
שהולך לקרות.
הסיבות למחסום הן שחיתות וחוסר יכולת מעקב.
את השניה אפשר לפתור, את הראשונה ייקח יותר זמן.

nocgod

New member
תגדיר פשיטת רגל?

המטבע הזה הוא כסף כמו כל כסף אחר - ובדיוק כמו כל כסף אחר לא מגובה בעושר אמיתי כמו פעם (פעם הכסף היה מגובה בזהב לדוגמא)
המטבע הזה שווה בדיוק כמו שמעריכים אותו האנשים שמשתמשים בו.
כן יוצא לו שם רע בגלל השימושים הפסולים לפעמים שלו (הזמנות של חיסולים, סמים וכו') וכן יצא לו שם רע בגלל כל מיני מיקרי scam למיניהם כדוגמאת mt.gox וכד' (יש שלא יסכימו איתי ש mt.gox זה scam - שיבושם להם)

popco83

New member
הערך שלו ירד לא?

אבל עזוב את זה.
ועזוב את הדברים המפוקפקים שאפשר לעשות איתו, זה אתה גם יכול לעשות עם כסף שחור/מזומן אם תהיה חכם.

עניין הכרייה שלו משאיר פתח להאקרים.
ואני לא מדבר על כורים "לגיטימיים" שמשתמשים במערכי FPGA (או לעניים שבניהם ב-DSP של כרטיס מסך מסויים)
כדי לעשות כסף בחצי חינם.

הרעיון של מטבע אלקטרוני מצוין מיסודו.

nocgod

New member
אף אחד כבר לא משתמש בכרטיסי מסך לכרייה

הם פשוט איטיים מידי. ומי שיש לו כסף לקנות מכונות כרייה יעודיות כנראה שיש לו כסף מיותר לבזבז כי מכונות רציניות עולות רציני.
לא בדיוק יודע איך עניין הכרייה משאיר פתח להאקרים - לא חקרתי לעומק את העניין, בזמנו התעניינתי קצת אבל אל יותר מלנסות
לכרות קצת על המחשב בבית למשך לילה כדי להבין שהחשמל שאני צורך עולה (הרבה) יותר מהכסף שאני מכניס.

הערך שלו ירד בגלל כל מיני בעיות סגנון mt.gox שהעלימו המון bitcoins ואז פשטו רגל (כנראה מה שקרה הוא שהם העבירו לכיסם המון bitcoins
ואז במסווה של נפילת מחירים למטבע מכרו את מה שגנבו וקיבלו מכסף וירטואלי בסגנון ביטקויין כסף וירטואלי בשם $$$)

אין שום הבדל בין הכסף הוירטואלי הזה לכסף הוירטואלי שיש לך בבנק חוץ מבעית הנגישות ופשטות הקנייה.
היום אני מוציא ויזה, מעביר ויאללה הלכתי מהחנות, לקנות בbitcoin זה קצת יותר קשה בינתיים, למרות שיצא לי לראות כבר מקרים של קניה יחסית "מהירה".

לbitcoin יהיה ערך כל עוד אנשים יעריכו אותו וישתמשו בו, ברגע שאנשים לא ישתמשו בו לא יהיה לו ערך, בדיוק כמו לדולרים - ברגע שהעולם העיוור יפסיק להשתמש
בדולר כמטבע מסחר מרכזי (אחרי הכל יש לארה"ב חוב של כמה טריליארדים שיהיו בריאים) הערך של הדולר יקרוס כי - אף אחד לא מעריך אותו יותר ולא משתמש בו...

פרסאוס

New member
כאן נמחקו כמה הודעות

ולא להאמין - אפילו הורחק גולש שהשתמש בשפה לא נאותה.
לא חשבתי שנגיע לזה בפורום הזה.
בבקשה, נא לשמור על תרבות דיון.

BravoMan

Active member
מצער מאוד...

אנחנו בפורום טכנולוגי, והועלה כאן נושא מאוד טכנולוגי, ואף אחד לא דן בהיבטים הטכנולוגיים שלו.

בלי להיכנס לערך של Bitcoin או לעניינים כלכליים בכלל, הרי הוא מייצג משהוא מאוד מעניין:
מערכת להעברות יחידות ייחודיות בצורה מאובטחת, לא ניתנת לשכפול, ללא צורך בסמכות מרכזית מוכרת וללא צורך בשיטה מורכבת לאימות זהות שני הצדדים.

למרות שהשימוש העיקרי כרגע הוא פיננסי, אני בטוח שלשיטה כשלעצמה יש עוד שימושים, בתחומים אחרים.

סתם בתור דוגמה:
כשקראתי את הנייר המקורי המתאר את רעיון ה-BTC, גיליתי שהמנגנון משתמש ברעיון קודם שנקרא hashcash (כאן: http://en.wikipedia.org/wiki/Hashcash) שהוא מנגנון להתגוננות מפני מתקפות DOS מבוזרות ורגילות המשתמש במנגנון של proof of work.

בגדול, הרעיון הוא שלקוח שרוצה להתחבר חייב לבצע חישוב מורכב ולשלוח לשרת את התוצאה שהשרת יכול לאמת בקלות בלי לחזור על החישוב.

יש לי הרבה מה לומר בהקשר של ההודעות שנעלמו מכאן (הספקתי לקרוא את רובן לפני המחיקה) אבל אני יודע שלא כאן המקום.

אציין רק במשפט אחד, שלדעתי הצרה הגדולה של Bitcoin היום היא שבמקום השימוש המקורי שלו (ושל כסף רגיל) שהוא קח סחורה תן כסף, אנשים התחילו לעשות איתו משחקים וספקולציות ולראות בו "השקעה", וזה גרם לכל התנודות ושאר הצרות.

למען האמת, אני לא חושב שיש לזה פתרון טכנולוגי: טכנולוגיה פשוט קיימת, היא לא טובה או מרושעת, הכל תלוי בשימוש שאנשים עושים בה.

ashoval

New member
העלית פה הרבה נקודות יפות

אוסיף ורק אומר שהצבעת יפה על הגורם שלו להצלחה או לכשלון בשנים הקרובות. אם יראו בו רק כלי פיננסי ולא מטבע שמשמש במסחר ביום-יום, קשה לי לראות איך הוא יצליח.
הסיבה לאופטימיות לדעתי, היא שיותר יותר בתי עסק מקבלים אותו כאמצעי תשלום. בישראל לדוגמא, לפני כשנה היו רק פחות מעשרה בתי עסק שקיבלו אותו כאמצעי תשלום ואילו נכון להיום המספר עבר את המאה וממשיך לגדול מדי שבוע.
לגבי נושא ההודעה המקורי, אוסיף רק שדווקא בתחום הכרייה אני רואה פחות פעילות פה בארץ. נראה שדווקא עיקר הפעילות היא בתחומים של סליקה לבתי עסק, אתרי ומסחר ואפליקציות מובייל למיניהן.

זה יכול לפתור את בעיית דואר הspam

כל מכתב יצטרך לעשות חישוב של שנייה. וככה מליון מכתבים לא יוכלו להשלח במכה.

למעלה