קריטריונים לבחירת בי"ח..

קריטריונים לבחירת בי"ח..

אז מה בעצם צריך לשאול כשבוחרים בי"ח עם חדר לידה טבעית?
מה הקריטריונים שבהם נבדלים בתי החולים- ביחס לחדרי לידה טבעית?
(פסלתי מרכזי לידה טבעית שעולים 4000-5000 ש"ח, ואני גם לא רוצה דולה או מיילדת אישית)

ללילילל

New member
אם אני לא טועה

מיילדת אישית, במובן של מיילדת שפנויה רק ללידה הזו ולא מתפרסת על פני 2-3 חדרים, ושיש לה אוריינטציה לקבל לידה טבעית - זו המהות האמיתית של חדר לידה טבעית. כל השאר זה תפאורה - זה נחמד, ולמשל כשמדובר באמבטיה במקום מקלחת זה עשוי להיות משמעותי, אבל זה לא העיקר. אולי יתקנו אותי פה תכף אבל אני אתפלא אם יש סידור של חדר בלבד בלי שיוצמד לזה עניין המיילדת האישית. דולה זה אכן משהו נפרד ונוסף.

דווקא יש כאלה

ז"א חדרי לידה טבעיים בלי מיילדת פרטית- הם ע"ב מקום פנוי ומייילדת מהצוות (ז"א שאחראית גם על עוד חדרים)
זה קיים בכרמל, בבני ציון, ברמב"ם ובטח בעוד מקומות שאין בהם מרכז לידה טבעי בתשלום

ללילילל

New member
שאלת המשך מסקרנות

אז במקומות האלו ההבדל בין חדר טבעי לרגיל הוא רק באבזור של החדר? (אני יודעת שככה זה היה בליס לפני כמה שנים טובות, אבל השמועה אז אמרה שזה לגמרי לקישוט ולמראית עין, וזה הסתדר לי עם המחשבה שהאבזור הוא לא הפקטור החשוב כאן. כשילדתי שם בחדר רגיל הביאו לי אביזרים משם שרציתי - כדור, מוניטור אלחוטי - וזה בהחלט היה חיובי, אבל בעיני כמעט שאין קשר בין זה לבין תמיכה אמיתית בלידה טבעית).

כן

בבני ציון הגישה היא אל הכי תומכת לידה טבעית- לא משנה איפה יולדים
בכרמל הגישה הרבה יותר תומכת וזה ממש לא משנה באיזה חדר תהיי (בטבעי פשוט יש מקלחת וזה השוני היחידי בינו לבין יתר החדרים) אין שם גם בעיה לקבל אפידורל בטבעי
ברמב"ם יש ג'קוזי וזה ההבדל הרציני היחיד שראיתי

גם ברמב"ם וגם בזיו

באמת ההבדל הכי משמעותי הוא הג'קוזי, וגם גודל החדר. לא הייתי מזלזלת בג'קוזי, השקעת הגוף במים עושה עבודה חשובה בשיכוך כאבים, הרגעת סטרס ועוד!

לא מזלזל

להפך- אני שמחה שיש את האפשרות הזו גם למי שאין בידיה 5000 ש"ח או 1000 ש"ח

מרינהג

New member
גם בלניאדו מרכז לא כולל מיילדת אישית

באוריינטציה...
מכאן גם הבדלי מחירים...

מסכימה לגמרי שעל קירות ווילונות אין טעם לשלם...

הוא כן כולל

מיילדת שנמצאית רק עם האשה ולא אחראית עם עוד חדרים
זה רק לא מחייב שהיא תהיה מכוונת לידה טבעית
ועדיין- היא עם האשה שבמרכז בלבד ולא אחראית על עוד חדרים

מרינהג

New member
ברור שיולדת לא יולדת לבד במרכז...

אחת מאנשי צוות במקום לטפל במספר חדרים רגלים, מתפנה (אפרופו תלוי בשיקול דעת של הצוות שהוא גם תלוי מצב עומס...) רק ליולדת בחדר של המרכז, שאר אנשי צוות (עוד 1-2 כלומר, תלוי בבית חולים) נשארים לטפל בכל החדרים הרגלים - העמוס בחדרים רגלים עולה במספר...

המצב מאוד בעיתי לאנשי צוות מיילדות, כלומר יש ניגוד אינטרסים בין אינטרס של בית חולים להרווח על המרכז לבין אינטרס של צוות מיילדות לעבוד בתנאי עבודה סבירים.
הניגוד אינטרסים כמובן פוגע בשאר היולדות בחדרים רגלים ובעקיפין עלול לפגוע גם ביולדת ששילמה על המרכז....

אפרופו בלניאדו מעבר לקירות ווילונות משלמים גם על האפשרות לתקלח בפרטיות...בחדרים רגלים בלניאדו אין מקלחת! :( גם את זה חשוב לקחת בחשבון, אם יולדת בזמן הגעה או תוך כדי לידה לא עומדת בפרוטוקולים של מרכז ועוברת לחדר רגיל - אוטומטית תנאי שירות יורדות משמעותית - כי אין אפשרות להתקלח...

זה לא נכון

יש מיילדת שהיא כוננית רק למרכז. היא לא נגרעת מצוות חדרי הלידה. והיא כל הזמן צמודה ליולדת. על זה משלמים בפועל....
בחדרי לידה טבעיים אחרים, שאינם בתשלום, חדר הטבעי הוא חלק מכל מערך חדרי הלידה ואין שם מיילדת צמודה ליולדת. המיילדת שאחראית על חדר טבעי (נגיד בכרמל או ברמב"ם) אחראית גם על עוד חדרים רגילים
ואגב- גםבכרמל וברמב"ם אין מקלחות בכל חדרי הלידה.... ועדיין החדר הטבעי הוא חינם- ע"ב מקום פנוי

מרינהג

New member
כמה משלמים על מרכז אם מלשמים על מיילדת אישית?

כלומר בוחרים אחת מתוך רשימה של כ15 שפול של מיילדות אישיות...

זה לא ביחד....

מיילדת אישית בליס זה בחדרים הרגילים
מרכז לידה טבעית בליס זה כולל את המיילדת האישית
אגב- המיילדות השירות של מיילדת אישית בליס אינן אותו צוות שעובד במרכז (כלומר יכול להיות שיש חפיפה אבל יש בהחלט מיילדות נוספות שאינן בחדר הטבעי)

מרינהג

New member
שאלתי על לניאדו,

נניח בחרת באביגל או משהי אחרת מתוך רשימה ושילמת כ3000 (אולי היום יותר) על שירות מיילדת אישית.
אם תבחרי גם בשירות ללדת במרכז, כמה בנוסף ל כ3000 תשלמי בלניאדו?

דממה100

New member
החדר הטיבעי הוא ללא תופסת תשלום

אבל שירות מיילדת אישית עולה 4000 ש"ח היום.

אני חושבת שרק החדר עולה משהו כמו 1050.

מעבר לזה את קצת מבלבלת

בבתי החולים שחדר הלידה הטבעי הוא חינם אין מיילדת אישית....

מרינהג

New member
גם באלה שהם חינמים וגם באלה שתשלום הוא כ1000

כשאישה נכנסת למרכז מלווה אותו בלידה מיילדת, שלא עוזבת אותו לבד ולא מטפלת ו זמנית בעוד נשים.

מרינהג

New member
ההבדל הוא רק בסיכוים שלה להיכנס ללדת במרכז

רוב המרכזים שלהם חינמים דה פקטו רוב הזמן לא פועלים, מסיבות שונות ומשונות...ומשמשים לתצוגה בלבד בזמן סיור...

זה גם לא נכון

כאמור- החדרים עליהם דיברתי (מננסיון שלי- בכרמל וברמב"ם, ומנסיון של קולגות- זיו ופוריה) עובדים כל הזמן. ממש לא רק למטרות שיווק

למעלה