קרטוזיס פילאריס

erananderson

New member
קרטוזיס פילאריס

שלום, רציתי לדעת האם יש דרך להיפטר או לפחות להפחית בצורה משמעותית בעיה של קרטוזיס פילאריס? האמת היא שלעולם לא איבחנתי את זה אצל רופא אבל קראתי המון באינטרנט וברור לי שזו הבעיה. אני בן 26 ועד לפני שנה וחצי היה לי גם אקנה אבל ממש לא חמור. לאחר שיכנועים רבים הרופא הסכים לרשום לי רואקוטן במינון נמוך מאוד וזה אכן עבר מאז ולא חזר, אבל מה שנשאר זה הקרטוזיס ואני לא יודע איך להיפטר מזה. קראתי באיזשהו פורום רופא שממליץ להשתמש בסבון שנקרא זניאק ג'ל אבל זה לא ממש עזר (ניסיתי גם את הג'ל וגם את התרחיץ). האם זה אומר שצריך להשלים את העניין הלא אסתטי הזה? תודה. אגב, מרופאים די התייאשתי בעניין אסתטיקה כי נראה שהם מאוד מזלזלים בכל דבר שאינו רפואי נטו. אפילו רופאי עור...

תשובה לקרטוזיס פילאריס

שלום ערן אתה אכן מתאר בעיה מטרידה עד מאוד,והתייחסותם של הרופאים להפרעה העורית הזו אינה נובעת מזלזול בפאן הקוסמטי אלא מחוסר מידע או כלים טיפוליים חד משמעיים להפרעה. נכון להיום אין הוכחות ברורות לטיפול כזה או אחר היכולים לפתור את בעיית חספוס בעור! קיימות מספר כלים בתחום הרפואה והנטורופתיה היכולים להקל על התופעה להקלה חיצונית ניתן להשתמש במוצר רפואי בשם "קלמוריד" מכיל חומצה לקטית ואוריאה חומרים מקלפים שמטרתם לקלף את הצטברות תאי הקרטין שמצטברים(ויוצרים את הקרטוזיס פילריס. ) טיפול יותר עמוק ומערכתי יש לבחון לקיחת תוספים כגון :אומגה 3,אומגה 6 ,וצמחי מרפא כגון Comfrey או בשמו הלטיני Symphytum officinalis מרכיבים בעלי השפעה על התמיינות יתר והצטברות שכבות קרטין. בכל מקרה יש להתייעץ עם הרופא המטפל ונטורופת מוסמך לפני נטילת תוספים אלו בברכה

CALMURID CREAM

אין צורך במרשם רופא,מומלץ לקרוא בעיון את העלון המצורף ולהתייעץ עם הרוקח לפני השימוש בהצלחה

למעלה